Hangi yöntemle saçınızı gürleştirmeyi başardınız?

Konusu 'Saç Dökülmesi Neden ve Çözümleri' forumundadır ve Dulcinea tarafından 1 Mart 2010 başlatılmıştır.

1 Mart 2010
    Konu Sahibi : Dulcinea
  1. Dulcinea

Dulcinea Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    146
    Selam arkadaşlar,

Bayadır burayı takip ediyorum. Burada bahsedilen yöntemlerden bi kaçını uyguladım. Uygulamamın başlarında olduğum için gürleştirme konusunda bişi diyemeyeceğim ama sarımsak saç dökülmesini engellemede en büyük yardımcım oldu diyebilirim.

Alternatif bi çok yöntem uygulayan arkadaş olduğunu gördüm ama ne yazık ki sayfalar arasında nasıl sonuç aldığını öğrenmek çok güç oluyor. Uygulanan yöntemle sonuç kısaca yazılırsa diğer arkadaşlara hem fikir hem de umut verilmiş olur diye düşünüyorum.

Paylaşımlarınız için şimdiden teşekkür ederim. Bu dertten topluca kurtulmamız dileğiyle... a.s.

2. 1 Mart 2010
  3. ameliee

ameliee dileğini tuttu!:) Pro Üye

Beğenildi:
    32
    Ödül Puanları:
    148
    Benim kansizlıktan saçlarım çok dökülmüştü.
    öncelikle yediklerin çok etkisi var.
    Sonra her ay uçlarından en fazla 2 cm kestirdim
    Haftada bir çam terabentin badem yağı sürdüm
    Defn Garli bitkisel şampuanı kullandım.
    Şampuanımın içine badem yağı koydum.
    yaklaşık 6 ay sonra gözle görülür gürleşti. bayanssulusmile

4. 2 Mart 2010
  5. duyqumm

duyqumm Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    -tatlicadiarzu-Ben bir tek çam terebentin sampuanı kullandım. Permadan sonra alnım acılmaya baslıyordu döküldükce aglıyordum banyodan cıkınca tarayamıyordum bile düşün o biçim.. Çam terebentin cok işe yaradı acaip gürleşti saçlarım ayrıca birde aktarlar karısık saç yağları satılıyor. haftada 1 kez onuda uyguladım. tam saçlarımı toparladım yine kaynak yaptırarak mahvettimsaçlarımı aynı işlemi tekrar yapcaım :)

6. 2 Mart 2010
  7. esmeralda26

esmeralda26 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    ben çok şey yaptım..ama en etkılısı badem yagı ve evıgen ampul...saçım dagınıkken temız bıle olsa derılerım gorunuyodu gecen seneler..ama baya bıseyler yaptım..şükür kı işe yaradı..
    şimdi o açıklıklar kapandı :dance:

8. 2 Mart 2010
  9. esmeralda26

esmeralda26 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    badem yagı ve evıgen dısında gunde 2-3 kayısı cevız yedım,ısırgan otu içtim..yeşil çay içtim..bunlarında etkısı cok fazla
    artı hıpotroıd hastası olmama ragmen saclarım cogaldı..hiç çogalmıcak sanıyodum ya çok kötü bişey..benn çok saç meraklısıyım..şükürler olsun
    artı maya maskesıde yapmıştım saçıma..o kadar çok şey yaptım kı bı keretten gelmıyo aklıma
    :nazar:

10. 2 Mart 2010
  11. ela.

ela. Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    ben buranın saç dökülmesiyle ünlü kişisi haline gelecektim artık o derece... hergün burda bir ümittir bakınırdım..benim saçlarım tam 2 yıl kansızlıktan dolayı feci halde döküldü düzenli beslenmem devreye girince 1 yıl kadar zamanda anca dökülmem azaldı şükürler olsun denemediğim yöntem kalmadı dökülenleri geri kazanmak için ısırgan otu içtim,düzenli beslendim,bademyağı,sinemaki ve bemikks yapıyorum son 2 aydır..allaha bin şükür saçlarım kendini topluyor ve eski gürlüğüne ulaşana kadar hep çabalıcam.. şunu da belirtmek isterim saçlarınız kuruysa kesinlikle çam terebentinden uzak durun....

12. 5 Mart 2010
  13. ..MELEK..

..MELEK.. O artik 3. sinifta =) Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    Benim sacimin en onunde bir yerde misket buyuklugunde bir seyreklik var.
    Orayi duzenli degil ama aklima geldikce sarimsakla ovalayip badem yagi suruyorum. 2 ay filan oldu. Orada tuy gibi kisa kisa yeni saclar cikmaya basladi simdi. Tam istedigim sonucu alana kadar devam edicem bu yonteme.
    Masaj yapin sac diplerinize arkadaslar, bir de cok degil, gunde en az 1 kez tarayin ki kil kokleriniz uyarilsin; sac ciksin/uzasin.

14. 5 Mart 2010
  15. rosalinnda

rosalinnda Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Arkadaslar size bir oneride bulunmak istiyorum.ben saclarima cok duskun oldugum icin onceleri bekarligimda sacim cok asiri dokuluyordu annem sayesinde kina yaktik sacima ve bir yil dolmadan asiri bir gurlesme,parlaklikvede canlilik oldugunu fark ettim yanliz ben degil arkadaslarim ve annemin arkadaslarida boyle soyluyordu.eger sizde sacinizin cansizligindan,ciliz ve mat gorunmesinden oldukca sikildiysaniz kesinlikle oneriyorum,kina saci cok guzel besliyor sac tellerini sikilastirip daha gur cikmasini sagliyor ve birkac kere kullandikdan sonra mukemmel bir renk cikariyor tabiki kinaninda orjinal olmasi gerekiyor iyi bir kina secimiyle sac DÖKÜLMENIZI YIPRANMIS GIBI GORUNMESINI ÖNLEYEBILIRSINIZ..deneyin ve farki yasayin diyorum.

16. 5 Mart 2010
  17. Nil

Nil KK Kro Pro Üye

Beğenildi:
    91
    Ödül Puanları:
    153
    1 şişe şampuanın içine 3-4 sarımsak dövüp koydum,saçlarımı önce bununla sonrasında ısırgan özlü bitkisel şampuan ile yıkıyorum ardından yine ısırgan özlü bakım maskemi sürüp 3-5 dk kadar bekletip duruluyorum...fön makinası saçınıza en az 20 cm uzak tutun ve ıslakken tarayın.. zaman zaman da çeşitli bakımları deniyorum barcelona bakım yağı ( aktardan ve birçok yağ karışımı var içinde )...
    fındık yağı yada zeytinyağını ocakta çok hafif ısıtıyorum ,kafa derim yanmayacak şekilde çok az ve bunu sürüp saçlarıma iyice yedirip olabildiğince bekletiyorum...
    bu arada 1 bardak sütün içine 1tatlı kaşığı toz maya atıp hergün düzenli kullanan arkadaşlarımın yorumlarını okudum ve düzenli içenlerin yorumları hem saçlarına hem ciltlerine bu karışımın olumlu etki ettiğii yönünde idi...bu arad tüm bunları yaparken fazla yüklenmeyin saçlarınızı da yormayın ,herşeyin aşırısı zarar...
    bir kadının hazinesi saçlarıdır bayanssulusmile

18. 8 Mart 2010
  19. 91tuba

91tuba Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    kıvırcık yapınca gür gözüküyo