Hangisi Doğru Sizce?

Konusu 'Bir derdim var : (' forumundadır ve eMu tarafından 16 Ağustos 2010 başlatılmıştır.

16 Ağustos 2010
    Konu Sahibi : eMu
  1. eMu

eMu Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Geçen hafta erkek arkadaşıma sorun yaşamıştık.Ağzını aramıştım evlilikle alakalı bana benim bekar kalmak istediğimi başta sonradan kararımı değiştirdiğimi okulun ne zaman biteciğinin belli olmadığını falan ki daha önce okul 4 sene bu sene 1.sınıf ve bitecek bi şekilde

Bir haftadır konuşmuyorduk bana sürekli arkadaşlar aldatmış seni dedikleri için msj atmıştım var mı böyle bişey diye bugün msnden msj yazdı bazı konuşma geçti ve yine aynı şeyi söyledi 1 ay öncesine kadar bekar kalmak istiyordun artık değiştin bende açıkladım ve o zaman dini nikah olsun dedi neden resmi değil dedim ama evlilik sözleşmesini kabul etmiyorsun dedi ki.Sözleşmede boşanma olursa hak talep etmeyeceğim ibaresi olacaktı.Bende kabul etmem dedim sonra benim kafama göre davrandığım muhabbetlerine girdi değiştimi vs vs

Sonra beni denediğini söyledi.Amacı benim ona salt olarak herşeyine evet demem gerekiyormuş o nerde desin hangi şartı sunarsa sunsun evet dememi beklemiş.Bende demediğim için hayatını garantiye almaya çalışan insan oldum.O beni asla bırakmazmış ama ben ona güvenmemişim o saf saf bana inanmış işte tam tersi olduğuna

En sonda beni kaybetmekten korkuyor musun dedim.Ben seni çoktan kaybetmişim ki dedi.Neyine evet ya da hayır diyeyim gibi cümle kurdu.Yani benim yaptıklarım benim kendi kendimi onun gözünde kaybettirmiş.

Hiç bi noktada kendini suçlu görmüyor.Onun penceresinden vermem gerekiyor cevapları benim ayaklarımın altına dünyayı sermişte ben görememişim vs vs işte

Sizce bu nasıl bir mantık artık pes ettiğimi yazdım en doğrusu nedir acaba?Sitedeki evli bayanların yorumlarını bekliyorum özellikle ki en iyi onlar anlar galiba bu tür durumlardaki kasıtları böyle biriyle hayat geçer mi?

2. 16 Ağustos 2010
  3. acemicadi

acemicadi Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    11
    Ödül Puanları:
    148
    anlayamadım emu, sen önce bekar kalmak mı istiyordun, ne zamandan beri başladın evlenmek istemeye

daha önce bir konu açmıştın sevgilinin evlenmek istemediğine dair de kafam karıştı kim istiyor kim istemiyor :/

4. 16 Ağustos 2010
  5. miskokulum

miskokulum canlarım...Kağan&Kerem Üye

Beğenildi:
    389
    Ödül Puanları:
    238
    niye sözleşme imzalayacaksın ki,olur efendim,her istediğine evet de,o erkek ya,herşeye hakkı var!!

6. 16 Ağustos 2010
  7. eMu

eMu Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Ben bekar kalmak istiyorum gibi bişey dememiştim aslında olayın özü şuydu.Yurt dışında okuyor okuldan bi arkadaşının 6 yıllık sevgilisi varmış ve evlenmiyorlarmış sebepte evli olmanın hayatlarında değişiklik yapmayacağına inanmaları ve kendisininde bu şekilde mantığı var yani.

Ben asla ona bende evlenmek istemiyorum gibi bi konuşma yapmadım ki yapmış olsam söz nişan düğün isteme nasıl olur gibi şeylerde konuşmazdık.Ben klasik Türk ailesinin kızıyım ben bekar kalmak istiyorum ömür boyu evlenemem gibi cümle kuracak pozisyonda hiç olmadım yani ki o da benim yaşam şartlarını biliyor.Biz ömür boyu sevgili kalacak mışız ya da olursa da resmi nikah istemiyor.Daha önce sunduğu gerekçe boşanma olursa ona ait bişey almamı istemediği içinde.Şimdi bunların hepsini sadece beni deneme amaçlı sorduğunu söylüyor

8. 16 Ağustos 2010
  9. acemicadi

Beğenildi:
    11
    Ödül Puanları:
    148
    ............jjjjjjjjjjjjjjjj

Son düzenleyen: Moderatör: 20 Ağustos 2010
  10. 16 Ağustos 2010
  11. eMu

eMu Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    O ne olsa hep beni denediğini söylüyor ve devamında sen bana güvenmedin ben saf saf sana güvendim herşeyine evet derdim ama işte sen hayatını garantiye almaya çalışıyorsuna getiriyor ve bunları diyen ben olduğum için ben onun gözünde kendimi bitirmiş oluyorum.Paranoya bi insandır benimle evlenmek istemiyor ama ayrılmakta istemiyor bir kaç işine gelmeyen şey söylesemde bu kez biterse bitsin ne yaparsan yap ayağına yatırıyor.

Psikolojik olarak erkekler sürekli bu tür şeyleri denerler mi yoksa aslında bi şekilde bunu bana kabul ettirmek mi?

12. 16 Ağustos 2010
  13. acemicadi

Beğenildi:
    11
    Ödül Puanları:
    148
    denese de denemese de bu adam seni küçümsüyor emu, ne demek "her şeye evet demeni bekledim"
    delikanlı bir erkek boşasa da hanımına sahip çıkar sözleşme imzalatmak da ne oluyor, trilyoner miymiş mübarek.

bak, deseydi ki, "seni denedim, bakalım her şeye evet diyen sünepe bir kadın mısın yoksa gerektiğinde tavrını koyacak güçlü bir kız mısın diye denedim" dese anlardım ve iyi ki seni denemiş derdim.

ama adam "niye her şeye evet demedin" diyor :):):)

ve bence deneme falan yok. sana söz geçiremediği ve seni istediği gibi yönetemediği için, "seni denedim" diyip kıvırmaya çalışmış gibi görünüyor.

14. 16 Ağustos 2010
  15. eMu

eMu Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Sürekli onun istediği gibi evde oturmamı kimseyle görüşmeme mi bekliyor.Ben dağcılık yapıyorum az çok kişilik yapım belli ki ona da dedim bu yapıdaki insanın nasıl olduğu anlaşılır sen ortamı gördün senin için fedakarlık yaptığım şeyler var ama herşeyden de vazgeçemem.Bekar kalmayı düşünen adam ama işine gelincede eşinmiş gibi herşeyinde benim sözüm geçsin ben erkeğim erkeğin sözü geçer diyende bir mantık.

Bende kafasından ne geçirdiğini çözemiyorum artık.

Zengin biri ama neden bu şekilde hiç bişey vermemeyi istemiyor anlamıyorum.Gitmesini istediği yerler vara çeviriyor olayı

16. 16 Ağustos 2010
  17. acemicadi

Beğenildi:
    11
    Ödül Puanları:
    148
    aynı post iki defa yazıldığı için editlendi.

18. 16 Ağustos 2010
  19. acemicadi

Beğenildi:
    11
    Ödül Puanları:
    148
    senin bu sevgilin modern mi yoksa muhafazakar mı anlamadım
    bi yandan ıssız adam gibi bekar ve özgür kalmak istiyor bir yandan da erkeğin sözü geçer kafasında
    ben bir şey anlamadım senin sevgilinden =)