Hangisini ne zaman kullanmam gerekiyor, yardımcı olurmusunuz ?

Konusu 'Cilt Bakımı Ürün Tavsiyeleri' forumundadır ve Rana_Yurdanur tarafından 27 Ekim 2008 başlatılmıştır.

27 Ekim 2008
    Konu Sahibi : Rana_Yurdanur
  1. Rana_Yurdanur

Rana_Yurdanur Sevgi ispat ister Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Merhaba,
    Öncelikle 20 yaşında olduğumu belirteyim. Cilt tipimi tam olarak bilemiyorum ama tam bilemesemde okuduklarımdan Hassas cilde sahibim sanıyorum. Dove Cream Bar ile yüzümü yıkıyorum, sabun kullanmasam bile yine yüzüm kuruyor, bazen kaşıntı yapıyor ve ardından nemlendirici sürdüğüm zaman acıtıyor yani yakıyor gibi acı veriyor.

Bende; Dove Body Silk Cream, Dove İntensive Cream, Nivea Visage temizleme sütü (normal ve karma ciltler için), Nivea Visage Young Stay Clear Arındırıcı tonik, Nivea Visage Young Clean Deeper Günlük Derinlemesine temizlik ve Peeling Jeli ve Nivea Sun Light Feeling Sun Lotion (20 faktör) var.
    Dove Body Silk nemlendiri kremi dışında, diğerlerini her zaman kullanmıyorum çünkü hangisini ne zaman kullanacağımı ve önce hangisini sürüp ardından hangi kremi süreceğimi bilmiyorum. Bu konuda beni bilgilendirirseniz çok sevineceğim. Yardımlarınızı bekliyorum
    .

2. 27 Ekim 2008
  3. mademoiselle

mademoiselle offf pofff Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    sabun kullanmasan bile cildin kuruyorsa, kuru ve hassas cilt tipine sahipsin demektir o nedenle sabun kullanma derim, dove bile olsa. normal ve karma ciltler yerine kuru ve hassas cilt tipi için üretilen ürünlerden almanı tavsiye ederim ama tabi bi cilt doktoruna da görün istersen cilt tipini en iyi o söyler, ben sadece senin söylediklerinden yola çıkarak tahminde bulunuyorum.
    öncelik sırasına gelince:
    eğer makyaj yapılıyorsa temizleme sütü vs. ile yüzden silinir
    yüz temizleme jeli ile yıkanır
    gerekiyorsa tonik sürülür
    5 dk. kadar bekledikten sonra nemlendirici sürülür. bunlar günlük bakım ve temizlik için.

dışarı çıkılacaksa da yine yüz temizlenir,toniklenir ve nemlendirici uygulanır, 5. dk. bekledikten sonra güneş kremi sürülür. bunların üstüne de yapılacaksa makyaj yapılır.

ayrıca şunu da eklemek isterim ki peeling özellikli bi jeli hergün kullanma bence, hele üstüne bir de arındırıcı tonik de uyguluyormuşsun, cildini yorar bunlar. sivilce vs problemin yoksa bu kadar arındırıcı ürünü birarada kullanmamalısın.
    ama herşeyden önce cilt tipini iyi öğrenmeni tavsiye ederim çünkü yanlış cilt tipine göre ürünlerden kullanırsın zarar görebilirsin. sevgiler.

4. 27 Ekim 2008
  5. Rana_Yurdanur

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Sizden başka cevap veren olmamış. :çok üzgünüm:
    Yardımlarınız için teşekkür ederim.

Makyaj kullanmıyorum. Yüzümde sivilce çok nadir çıkar. Daha önceki sivilcelerimi sıkacağım diye bir kaç iz kaldı onları yok edebilirmiyim ?
    Sözde Tonik sivilce ve siyah nokta oluşumunu önlemeye yardım eder miş ama bir faydasını görmedim aksine önlemeye değil çıkmasına yardım ediyor. Tonikte baya bir kurutuyor yüzümü.
    En kısa zamanda doktora gideceğim inşaallah anlarlar, buradaki yani Danimarkadaki doktorlar pek birşeyden anlamıyorlarda.
    Visage Young Clean Deeper, Günlük Derinlemesine temizlik ve Peeling Jeli diye yazıyor, günlük kullanabileceğimizi diyor, siz hergün kullanmayı tavsiye etmiyorsunuz, ben birşey anlamadım. Nedenini açıklarsanız çok mutlu olurum.

6. 28 Ekim 2008
  7. nemida

nemida Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    106
    Canım sen Danimarkadamısın? Öyleyse soğuk memlekettesin cildine bu yüzden ekstradan özen göstermen gerekecek. Oradaki cilt ürünlerini incele eminim ki oranın şartlarına göre hazırlanmış satılan kremler bulabilirsin.

Cildin yağlı olsaydı bilirdin buna emin olabilirsin, burnunun üstü siyah noıktalı, yanakların sivilceli ve parlak bir cildin olurdu. Ama senin cildin normalden kuruya dönük gibi geldi bana. Pullanma var mı?

Dove tavsiye etmiyorum. Nedense dove genç ciltlerde çok iyi sonuç vermiyor. Young serileri de genelde cildin o yaştaki fazla yağ salgısını emecek tarzda ürünler oluyor senin böyle bir problemin olmadığı için şanslısın.

Sabun yerine daha yumuşak bir temizleyici belki temizleme köpüğü hatta fazla yağlı olmayan bir temizleme sütü kullanabilirsin. Tonikler hiçbir işe yaramaz üstünde yazanlara inanma. Peeling i hergün yapma cildini tahriş edebilir. yağ salgısı artar ve bu da sivilce yapar dahası tahriş ltihap kapar. çok fazla temizlik hergün hergün iyi değildir

Önce yüzünü yıka ardından havluyla yumuşak bir şekilde kurula ardından toniğini sür, çok az bekleyip nemlendirici krem sür. Yaz mevsiminde direk güneş kremi sür kışın da evden çıkmadan bir süre önce güneş kremi sür.

8. 28 Ekim 2008
  9. Rana_Yurdanur

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Öncelikle bana zaman ayırıp yazdığınız için teşekkür ederim.

Evet Danimarkadayım burada çok nem var ve doğru çok soğuk bir ülke.
    Türkiyede satılan bütün kremlerden yok burada. OLAY ı denemeyi düşünüyorum NİVEA dan memnun değilim.
    Yüzümü yıkadığım zaman kuruyor bazen pullanma oluyor sanki deri kalkmış gibi bi görüntü veriyor. Bana tonik yaramadı aksine zarar verdi. OLAY ın sitesinden okudum temizleme sütünden sonra Tonik tavsiye ediyorlar. Tavsiye ettiğiniz sabunun markasını söylerseniz sevinirim.
    Haftada kaç gün peeling sürmemi tavsiye edersiniz ?

10. 28 Ekim 2008
  11. nemida

nemida Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    106
    Canım önce şunu söyleyeyim; peeling i hafta 1 ve ya 2 defa yap. Kış aylarında yaza göre daha az yapmak lazım. Bu tip işlemler ciltteki yağ - sebum yapımını artırıyor, doğal dengesini bozuyor bu da her türlü soruna yol açabiliyor. Üstelik cildinde pullanma oluyorsa peeling bunu biraz daha arttırıyor gibi geliyor bana en azından bende öyle. Hani topuğun ponza yaparsın ama topuğun buna alıştığında hep ponza yapmak zorunda kalırsın ya bu da öyle birşey.

Olay denemedim ama iyi bir marka olduğunu biliyorum. Nivea kullanmıştım çok memnun kalmamıştım. Aslında biraz da bütçeye göre değişir bu tip şeyler. Nivea ayarında birşeyler kullanacaksan Loreal deneyebilirsin, güzel yüz temizleme jelleri ve tonikleri var. Nivea dan daha iyi bence. Neutrogena var ondan da çok memnun kalmamıştım açıkçası. Yağlı ciltler için olan ürünlerini kullanmıştım. clean and clear da problemli ciltler için ama hiç işe yaramıyor.

Orada ne markalar var acaba?

Oriflame gayet güzel, geçen seneden beri Oriflame üzüm çekirdeği setini kullanıyoum aşırı derece memnunum. 20 li yaşlar için olan ürünleri de iyidir tahmin ediyorum. Hem fiyatı da çok uygun.

Daha pahali birşeyler alabilirim diyorsan sana clinique öneririm. Özellikle genç ciltler için 3 skin step care çok iyi. sabun tonik nemlendirici şeklinde 3 lü set. Cilt tipine uygun olanı alabilirsin yanlız düzenli kullanmak lazim. Lancome un da güzel tonikleri ve temizleme ürünleri ve gene genç ciltlerin de kullanabilmesi için hazirlanmiş yağsız nemlendiricileri vardi.

clinique ve ya lancome istemem diyorsan bence nivea türü markaların toniklerini de kullanmaya gerek yok, bilmiyorum ben çok şey kullandım, hiçbirisi öyle gözle görünür bir değişiklik yaratmadı. hele o niveanin tonikleri falan iyice sivilce yapardı. Gözenekleri tıkıyorlar çünkü.

12. 29 Ekim 2008
  13. Rana_Yurdanur

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Söylediğiniz Oriflame, Clinique, Lancome, ve Loreal markaları var ve diğer tanınmış markalar. Ama Clean&Clear, Sebamed ve Neutrogena markaları yok burada.

Yardımlarınız için çok teşekkür ederim.

14. 29 Ekim 2008
  15. mademoiselle

mademoiselle offf pofff Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    la roche posay'in hassas ciltler için üretilen tolerance serisi var.öneririm kesinlikle la roche posay'e ait ürünleri, ben de kullanıyorum yağlı ciltler için olanından. temizleme jelini ve nemlendiricisini kullansan yeter, bence de toniğe gerek yok. danimarkada büyük ihtimalle bulabilirsin, eczanelerde satılıyordur. avrupa fiyatları da türkiyeye oranla oldukça ucuz olduğu için cep de yakmaz.

16. 31 Ekim 2008
  17. Rana_Yurdanur

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Gün de iki kez sabah ve gece yatmadan önce temizleme sütü ile yüzümü temizlemeye başladım. Yaptığım doğru mu acaba, bi sakıncası var mıdır ?

18. 2 Kasım 2008
  19. orijinal

orijinal Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    temizleme sütleri çok iyidir fakat temizledikten sonra yıkamalısın