hanımlar,ALLAH nasip etti çok şükür:)İşte umut dolu başarı öykümüz!

Konusu 'Erkek Faktörü / Erkek İnfertilitesi' forumundadır ve nefertiti0634 tarafından 5 Haziran 2010 başlatılmıştır.

5 Haziran 2010
    Konu Sahibi : nefertiti0634
  1. nefertiti0634

nefertiti0634 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Eşim ve ben 2.5 yıllık evliyiz ve 1.5 yıldır korunmuyorduk.1 yıl önce doktora başvurduk neden hamile kalamıyorum diye.Eşimin sperm sayısı 8 milyon çıktı.Hareketlilikte de problem vardı.Varikosel tespit edildi.Çok üzüldük tabi ama dünyamızı da karartmadık.RABBİMİZE sığındık.İlk etapta ameliyat düşünmedik.Doktorların söyleminden ameliyatın etkili bir çözüm olacağı kanaatini edinmemiştik çünkü.Keçiboynuzu kürü uyguladık.Aktardan çakşır suyu aldık.Her gece yatmadan 1 fincan içiriyordum eşime.Yaklaşık 1 yıl bunlara devam ettik.Bu arada eşim farklı ürologlara göründü.Birkaç kez spermiogram yaptırdı.Alman Hastanesi'ndekinde 3 milyonu gördük.Çok üzücüydü ; ama dediğim gibi çok şükür elhamdülillah metanetimizi koruduk ve teveküllü davranmaya çalıştık.Son spermiogramımız 1 ay önce yapıldı.Sayı yine 8 milyona çıkmıştı.Toplam hareketlilik %80, morfoloji %99du.Bunlar süperdi.Veeeeee geçen cumartesi adet olmam gerekirken olmadım.1 gün geçti, 2 gün geçti yok.Daha önce 3 gün geciktiği olmuştu ve sonu hayal kırıklığıydı.O yüzden bekleyelim biraz daha dedik ve en sonunda dün dayanamayıp 6 gün gecikmeyle kan testi yaptırdık.Sonuç:6931.00:KK1:
    Rabbim hepinize bu duyguyu tattırsın hanımlar.Haberi aldığımda aklıma ilk gelen çocuk sahibi olmayı isteyen arkadaşlarım,bu forumdaki kaderdaşlarım oldu.Çok dua ettim.Rabbim kucakarı tatlı bebişlerle doldursun inşaallah.Tabi benimkini de:)
    Daha doktora görünmedim.Salıya randevu alabildim.İnşaallah bir sorun çıkmaz.Bu değer normaldir.Sizler de bana dua edin kızlar.Dua ile oluyor her şey.Sperm sayısı falan sadece sebep.Eşinin hiç spermi olmadan hamile kalanlar var.RABBİMin istemesiyle her şey.
    Bu arada bu 1 yıllık zaman zarfı içinde manevi kürler de uyguladık tabi:)Onları da yazayım.Meryem suresini 41 gün boyunca her gece Kuran'dan takip ettim.Siz de kendiniz okuyabilirsiniz ya da okutabilirsiniz.500 Yasin dağıttım.Hatta daha okunuyordu bitmemişti:)
    İşta böyle hanımlar.Bayağı bir uzun oldu yazım:)Ama her şeyi bütün detayıyla yazmak istedim ki umut olsun, yol göstersin.Umarım faydası olur.
    Dua ile...

2. 5 Haziran 2010
  3. UrfaGuzeli

UrfaGuzeli herşeyimsiniz ikiniz Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    hayırlı olsun canım evet okuyuncada uzun bi mesafe katletmişsiniz
    ama sonu herzaman güzel oluyo kendine cok dikkat et
    9 ay sonra cok tatlı bi cocuk kucagına alacaksınız

4. 5 Haziran 2010
  5. turkuaz

turkuaz Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Allah sağlıcakla kucağına almanı,mis gibi kokusunu içine çekmeyi nasip etsinnn...

Darısıda bize inşaallah,umarım hayırlısıyla bizde bugünleri görürüz...

6. 5 Haziran 2010
  7. zlato

zlato Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    allah sağlıkla kucağınıza almayı nasip etsin !'

beklediğinize değmiş... tadını çıkarmaya başlayın :)

sadece çok emin değilim ama değer çok yüksek -ikiz olma ihtimali var sanki :)

bir de çu caksır suyunu nerden aldınız temin ettiniz söyleyebilir misiniz? nasıl kullandınız tam olarak?

çok yakın akrabalarım var yaklaşık 6 yıldır çocukları olmuyor ...onlara da tavsiye edeyim...

8. 5 Haziran 2010
  9. zlato

zlato Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    pardon , şimdi baktım başka sayfada cevabını gördüm...
    tekrar olmasın...

10. 5 Haziran 2010
  11. nefertiti0634

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Olsun cnm ben yazayım.Belki başka merak edenler de olur.1lt'lik şişelerde çakşır suyu adı altında satılıyor.Şişesi 10TL.Şişenin üzerindeki yazıda yemeklerden sonra 1 fincan içilmesi öneriliyor ama biz o şekilde uygulayamadık.Her gece yatmadan 1 fincan içirdim eşime.

12. 5 Haziran 2010
  13. nefertiti0634

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Urfa güzeli, Turkuaz ve Zlato, çok teşekkür ederim.Rabbim isteyenlerinize en kısa ve hayırlı zamanda sağlıklı evlatlar versin inşallah:Saruboceq:

14. 5 Haziran 2010
  15. nefertiti0634

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    İkiz olma ihtimali beni sevindirir.Nasip:KK1:Kayınvalidem 2 hafta önce rüyasında beni ikiz çocuk müjdelerken görmüş.Bekleyip görücez inş.

16. 6 Haziran 2010
  17. boncukboncuk

boncukboncuk Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    146
    Rabbim tamamına erdirsin, kucağınıza almayı nasip etsin ınşallah....

18. 6 Haziran 2010
  19. loneliness

loneliness Rabbime şükürler olsun Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    106
    Allah sağlıcakla kucağına almayı nasip etsin. çok sevindim. birşey sormak istiyorum, 41 gün kurandan meryem suresi takip ettin dedin ya, adetli günlerde ne yapıyorsun?o günleri atlayıp sonra mı kaldığın yerdne devam ettin?çünkü 41 gün uzun bir süre normal det olma günü 28 gün.