Hanımlar, özellikle de öğretmen eşleri bakar mısınız?

Konusu 'Bir derdim var : (' forumundadır ve balizza tarafından 5 Kasım 2010 başlatılmıştır.

5 Kasım 2010
    Konu Sahibi : balizza
  1. balizza

balizza Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    selam kızlar :KK16:
    bu arkadaşımın profili,ben üye olmadığım için onun profilinden anlatmaya çalışacağım derdimi :KK17:
    benim yaklaşık 1,5 senedir süren çok güzel bi ilşkim var....erkek arkadaşımın huyları çok iyi...çok güzel anlaşıyoruz ve artık ciddi bi adım atmaya karar verdik... :KK19:
    fakat sorun şu ki erkek arkadaşım öğretmen....ailesinin maddi durumu kötü...kendi düğününü kendi yapacak...
    malum öğretmen maaşlarıda çok yüksek değil :KK50:
    bende daha bitirmedim okulumu...sorun şuki benim ailemin maddi durumu bayağı iyi :KK17:
    maaşı düşük diye öğretmenlik okumamı istememişlerdi :KK20:
    benim öğretmen olmamı istememişlerken öğretmenle evlenmeme ne derler :KK14:
    benim annem babam çok iyidir...yanlış anlamayın küçümseme gibi bi durum olmaz onlarınki...
    ama derlerki:geçinemezsiniz....ilerde çocuklarınız olunca çok sıkıntı çekersiniz....
    eminim böyle diyeceklerine... :KK43:
    karakteri yönünden hiç bir sorun olmaz,.ok efendi düzgün biri ama mesleği sorun....
    mezun olunca bende çalışacağım ve muhtelemelen maaşım ondan yüksek olacak...
    benm için hiç sorun değil...
    sizce ailem kabul edermi....?
    ya da onları nasıl ikna edebiliriz....?
    başınıza hiç böyle bi durum geldimi,geldiyse çözümü nasıl buldunuz?
    bu arada eminimki dayımlar teyzemlerde mesleğinden dolayı hoş karşılamayacaklar bu durumu eminim... :26:
    ama inanın çok seviyoruz birbirimizi ve mutlu olacağımıza eminiz....tek sorun maddiyat...
    aile kültürlerimizde pek uyuşmuyor....onlar doğulu...her ikimizinde ailesi muhafazakar,bu yönden iyi ama ne de olsa kültür farkı oluşacak aileler arasında...
    bizim ailede okuyan çoktur...
    erkek arkadaşımın ailesinde tek o okumuş o...
    şimdi hepinizden ama özelliklede öğretmen eşlerinden,ya da maddi sıkıntılarla yola çıkmış arkadaşlardan yardım istiyorum....maddi olarak çok sıkıntı çekiyormusunuz?buna rağmen mutlumusunuz?iyiki evlendim ya da keşke aşk gözümü bu kadar kör etmesemiydi diyorsunuz??
    cevaplarınız için şimdiden teşekkür ederim :81:

2. 5 Kasım 2010
  3. Tiryandafila

Tiryandafila Çok ŞÜKÜR. Pro Üye

Beğenildi:
    581
    Ödül Puanları:
    188
    Şimdi erkek arkadaşınız ne yapsın, aileniz kabul etmez diye öğretmenliğimi bıraksın.
    Öğretmen maaşıyla pekala geçinilir.
    Öğretmenlik gayet güzel bir meslek, benim öğretmen olma mı istemediler diyerekte,
    ister istemez küçümseniyor.
    Siz arada ki maddi farklılıkları ve kültür farklılıklarını kaldırabilecekseniz, sıkıntı ne.
    Siz kendi içinizde bu durumu kabul edememişsiniz ki, bence siz de öğretmenliği küçümsüyorsunuz.
    Ayrıca para önemli ama herşeyde değil, evleneceğiniz kişinin iyi bir işi olması yeterli.
    Ama ben çok zengin bir aile de büyüdüm, evlenince kaldıramam diyorsanız, yapacak birşey yok.
    Madem bu kadar seviyorsunuz, karşınızda eğitimsiz, işsiz biri de yok, neyi düşünüyorsunuz ki.
    Ailesinde kimsenin okumamış olması filan sizi çok ilgilendirmemeli bence.
    Siz önce erkek arkdaşınızın hayata bakışını değerlendirin, asıl önemli olan bu.
    Ailenizde madem öğretmen diye küçümsemeyecek, bu durumda neden korkuyorsunuz.
    Öğretmen birinin işsiz gibi değerlendirilmesi de hayli tuhaf geldi bana.

4. 5 Kasım 2010
  5. Eliff54

Eliff54 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    erkek arkadaşın böyle düşündüğünü öğrenmeli ve senle alakasını kesmeli bence

6. 5 Kasım 2010
  7. Sarissa

Sarissa uyudun uyanmadın olacak.. Üye

Beğenildi:
    35
    Ödül Puanları:
    148
    Eşim öğretmen değil ama ben öğretmenim.
    Yani bu durumda düşük maaş alan ben oluyorum.
    Maddi sıkıntı yaşıyor muyuz? Hayır yaşamıyoruz.
    Ama zaten eve düzenli, çift maaş girecekse neden sorun yaşayasınız ki?
    Yok ben yalıda otururum, her an evimde yardımcım olsun, lüks yaşayayım diyorsanız yetmeyebilir tabii.

8. 5 Kasım 2010
  9. Gokkusagi_1988

Gokkusagi_1988 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    Diyelimki siz calismiycaksiniz tek esiniz calisacak olsa geciminiz zor olur elbette ,aa sizde calisacakmissiniz, senin maasin cok olmus onunkisi az olmus ne olacak ikinizden birden el ele verdinizmi sorun cikacagini sanmiyorum :) dayilara teyzelere amcalarada kulaginizi tikarsiniz bu kadar , tabi sizinde ileride sorun olrumu diye muhakak aklinizdan geciyordur ama bu bence gercekden sevdikden sonra sorun olacak bir sey degil :KK66: Ahh keske benim sorunlarimda boyle olsaydi

10. 5 Kasım 2010
  11. kibela24

kibela24 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    14
    Ödül Puanları:
    148
    aılenızın evlenecegınız kısının parasına meslegıne bakacagı yerde karekterıne baksın

adam var 10 mılyar alır evı gecındıremez yer ıcer gezer karısına bır kurus zor verır

adam var 1 mılyara gul gıbı gecınır....

12. 5 Kasım 2010
  13. kibela24

kibela24 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    14
    Ödül Puanları:
    148
    bu arada bende öğretmenım ne hallere kaldık sayın bakanımız duysun öğretmenlere kız vermıyorlar...

14. 5 Kasım 2010
  15. pembepatron

pembepatron Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    53
    Ödül Puanları:
    148
    eşimde ben de öğretmeniz...özel derslerle birlikte ailenin onaylayacağı meslek gruplarından çok daha fazla kazandığımızı iddia ediyorum

16. 5 Kasım 2010
  17. balizza

balizza Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    ben küçümsüyor olsaydım 1,5 sene yürütmezdim bu ilişkiyi....dikkatli okursanız görürseniz benim için hiç bi sorun yok...benim korkum ailemin tepkisine nasıl direneceğim...

18. 5 Kasım 2010
  19. balizza

balizza Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    kızlar yanlış anlaşılmak istemiyorum...
    benim için öğretmen olması kesinlikle sorun değil...
    o kadar mükemmel bi yüreği var ki mesleği ne olursa olsun kabul ederim.... :KK75:
    benim sorunum şu...ben aileminde rızası olsun istiyorum,gönülleri olsun istiyorum...daha konuşmadım onlarla fakat aşağı yukarı tahmin ettiğim tepkiyi vereceklerini düşünüyorum...belkide tanıyınca huylarının güzelliğini görünce gözlerine batmaz bu durum-ki temennim o yönde-
    iş konusuna gelince benim mezun olmama daha var...biz ya mezun olmama bi sene kala ya da okul biter bitmez evlenmeyi düşünüyoruz...kpss falan derken 1 2 sene erkek arkadaşımın maaşıyla geçineceğiz...
    ben aza kanaat eden bi insanım,yetinmeyi bilirim yeterki sevdiğim insanla hayat mücadelesini beraber verelim...
    şuan tek sorunum ailemin tepkilerini nasıl çürütürüm....