hap kullanmadan adet olamıyorum

Konusu 'Jinekoloji / Kadın Hastalıkları' forumundadır ve CHOSEN tarafından 13 Kasım 2007 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
    13 Kasım 2007
    Konu Sahibi : CHOSEN
  1. CHOSEN

CHOSEN Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    86
    selam kızlar . benim bir sorunum var ve canımı çok sıkıyo bu durum.ben hap kullanmadan adet olamıyorum.gecen ay doktora gittim bütün testlerim normal çıktı hap verdi onu kullandım adet oldum bıraktım yine adet olamıyorum. aranızda benim gibi olan varmı acaba.evliyim ve henüz erken oldugu için hemen çoıcuk sahibi olmak istemiyorum.ama bu durum beni çok korkutuyo ilerde çocuk istediğimde bi sorun yaratırmı acaba.off ne yapacagımı bilmiyorum.benim gibi olan varmı aranızda ?

2. 13 Kasım 2007
  3. Semazen

Semazen Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Selam canım benimde evlenmeden önce adet düzensizliğim vardı o zaman duphaston diye ibi hap kullanmadan adet olamıyodum hoş şimdi de aynı şekilde
    hormon tahlili yaptırdım ve prolaktin hormonum yüksek çıktı, böbrek üstü bezlerimde de erkeklik hormonu varmış o yüzden de hala hap kullanarak adet olabiliyorum bakalım 20 gün sonra tekrar doktora gidicem ne olcak durum.

4. 13 Kasım 2007
  5. CHOSEN

CHOSEN Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    86
    bilmiyorum ya bende test yaptırdım ama bedne herseey normal dedi doktor.hatta neden adet olamadıgıma sasırdı.off ama kızkenden beri var bu bende.dogum kontrol hapı içerek adet oluyrdum.hapı bıraktım yine adet olamadım bu sefer doktora gittim hap verdi içtim adet oldum iki aydır yine adet olamıyorum.off. böylesi çok iyi ama çocugum olmadıgı için korkuyorum.ya çocuk isteyincede olmassa diye.

6. 13 Kasım 2007
  7. arzusoydan

arzusoydan Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    merhaba canım aynı sorun bende de var ama benim üç tane çocuğum oldu.bende ilaç falan kullanarak oluyordum.son zamanlardada zaten bebeğimi emzirdiğim için 8 -9 ay sonra oldum.bence bu gibi düşüncelerle kendini boş yere üzme.hoşçakala.s.

8. 13 Kasım 2007
  9. CHOSEN

CHOSEN Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    86
    çok tesekkür ederim beni öyle mutlu ettinizki anlatamam.en büyük korkum çocugumun olmamasıydı.ama madem böyle oluncada üç tane çocuk yapılabiliyormus darısı benim basıma artık :dance:

10. 14 Kasım 2007
  11. strangellucky

strangellucky Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    bendede var aynı problemmm bana doktor 2 aylık farlutal tedqavisi önerdi bebiş istediğimiz için doğum kontrol hapı vermedi. Doğum kontrol hapı kullanmaya başlamadan önce düzenli oluyordum 4 sene kullandım bıraktım tırt hormon falan hepsi normal ama polikistiksin dedi doktor öle işte moralini bozma takınca strestende olamıyoruz

12. 14 Kasım 2007
  13. aleyna19

aleyna19 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    ewet hayatım katılıyorum bende öyle kızlıgımdada aynıydı yine aynı biçok ilaç kullandım adet olayım diye doktor söktürücü olarak ya farlutal veriyo yada diana 35 yasmini 2 sene kullandım çok şükürki 2 oglumvar ALLAH kimseyi darda bırakmaz hayatım herseyde vardır bir hayır sen böyle düşünerek psikolojik olarak etkilenirsen ozaman iş degişir sakınki beynine şunu kullandım acaba cocugum olurmu olmazmı diye bişey yerleştirme çünki beyin gelen sinyallere göre haraket ediyormuş hormonlarını boşa etkilemiş olursun ben 15 yıllık ewliyim bu adet olamama için çok doktora gittigim için doktorlar öyle söylediler kafanıza sakın şartlamayın bırakın herşeyi oluruna diye ay çok konuştum neyse canım geçmiş olsun derdi veren mevlam inş çaresinide verir hepimize

14. 14 Kasım 2007
  15. CHOSEN

CHOSEN Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    86
    çok sagolun arkadaslar. benim gibi olupta çocugu olanları duydugumda kendimi daha iyi hissediyorum.gercekten çok tesekkür ederim.bana çok moral veriyorsunuz:)

16. 18 Kasım 2007
  17. edhak

edhak Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    ben de hep kendimi tek sanıyordum gençkızlığımdn beri diane 35 kllandım adet görmek için bırakınca olmuyodu işte ama ne zamanki çocuk istedik bırktım tabi yine olmadım dr um farlutal verdi 6-8 ay kullandım ama yine olmadı dr pko diye erkeklik hormonum biraz yüksekmiş yumurtlarımo yüzden tembelmiş şimdi de klomene başladım hadi hayırlısı
    canım korkulcak bişey değil tabi büyük sorunumuz yok elbet bir gün olcak ama yine de tavsiyem çok geç düşünmeyin ya da düşünmeye başlamadan önce tedavine başla en azından kendini hazır hissettiğinde bebişini kucağına alırsın:)

18. 18 Kasım 2007
  19. CHOSEN

CHOSEN Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    86
    daha 1.5 senelik evliyim.ve düğünden kalma biraz borcumuz var.borc bitmeden çocuk dogurmak istemiyorum.ama işin aslı evlendiğim bi gündür çocuk sayıklıyorum ama onun gelecegi için ertelemek zorunda kalıyorum.böylede bi problemim olunca ister istemez korkuyo insan.ya olmazsa diye.bilmiyorum biraz daha bekleyip belki bi doktora daha giderim.iyiki bu siteye üye olmusum.benim gibi olan insanları görmek kendinin yanlız olmadıgını bilmek gercekten çok güzel bişey.umarım hersey gönlümüzce olur.teşekkür ederim verdiğin moral için :)a.s.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.