Hapis Oda

Konusu 'Oda Oyunları' forumundadır ve mavrulam tarafından 8 Ekim 2008 başlatılmıştır.

8 Ekim 2008
    Konu Sahibi : mavrulam
  1. mavrulam

mavrulam Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    806
    Ödül Puanları:
    153
    Son düzenleyen: Moderatör: 18 Mayıs 2009
  2. 8 Ekim 2008
  3. mavrulam

mavrulam Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    806
    Ödül Puanları:
    153
    Masanın üzerindeki kitapların içinde kopyalar var...
    Masanın sol tarafında ahizenin altında doğru bi yer var oradan kağıt aldım...
    Saksıdan toprak aldım,
    sehpanın altında yapışık bi resim aldım...ve kenarda küçük bilye aldım...
    çiçekte de bi tane var...
    koltuğun altında kırmızı kalem var...
    Koltukta yastıkların arkasında sopa var..
    Onunla duvarda olan çiçeğin üzerinden bi bilye dah alınıyo..
    Koltuğun ahize olan tarafında gri bi kutu alınıyo altına tıklayın deliniyo...
    Ve o kenarda bi bilye daha var...
    Küçük sehpanın kenarında bi bilye ve çekmecesinde bi bardak var...
    4 bilyem oldu ....

Bu kadar bulabildim....

4. 9 Ekim 2008
  5. ades_ballibadem

ades_ballibadem Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    43
    Ödül Puanları:
    153
    mavrulamın yazdıkları dışında

masanın en alt çekmecesinde bir kutu var şifre lazım,
    toprak aldığımız saksının yaprağındada 1bilye var
    saksının soluna tıkla oradada beyaz bir bilye var
    koltuğun yastıklarını kaldırıp sopa aldıkya tekrar kaldır beyaz bir bilye daha var orada
    kutunun altını deldiğimiz gibiüstünüde deliyoruz
    toplam 1pembe,1gri,2yeşil,3beyaz yani 7tane bilyemiz oluyor

buduğumuz kırışık kağıda tıklıyoruz masanın çekmecesindeki kasanın şifresi çıkıyor,kutuyu açınca anahtar veriyor
    o anahtarla masanın2.çekmecesini aç tornavidayı al

tona vidayla saksının yanındaki ızgarayı aç içinden anahtarı ve 2tane vida al

o anahtarlada küçük çekmecenin ilk çekmecesini aç bir kağıt al ve taktadan bir oyuncak var

6. 9 Ekim 2008
  7. ades_ballibadem

Beğenildi:
    43
    Ödül Puanları:
    153
    öf o tahtadan oyuncakmıdır nedir ona bilyeleri koymam lazım sanırım ama tıkandım

8. 9 Ekim 2008
  9. ades_ballibadem

Beğenildi:
    43
    Ödül Puanları:
    153
    bide şey buldum şimdi masanın üstünde kitaplar verdıya pembe olanı tıkla yırtık kısma kalemle tıklayınca çiçek resmi çıktı

10. 9 Ekim 2008
  11. Green

Green Huzura Hasret! Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    1-kanepede yastıkların altındanki cubuğu ve gir bilyeyi alıyoruz
    2-kanepenini altındaki kımızı kalemi alıyoruz
    3-kanepenin solunda saksı var saksının içinde çamur parçası var onu alıyoruz
    4-saksıdaki çiçeğin yaprağında yeşil bilye var onu alıyoruz
    5-saksının soluna aşağıya tıklıyoruz havalandırma yeri var oraya tıklıyoruz sağındaki gri bilyeyi alıyoruz
    6-geri gelip saksının sağındaki masanın altına doğru tıklıyoruz orada masanın altında resim var onu alıyoruz gene masanın altında sağ tarafta gri bilye var onu alıyoruz
    7-kanepenin sağında ışığın altında gri bir kutu ve yeşil bilye var onları alıyoruz
    8-köşede 2 çekmeceli bir dolap var onun sağında gri bilye var onu alıyoruz
    9-masanın alt çekmecesinde bardak var onu alıyoruz
    10-daha sonra kanepedeki yastıkların altından aldığımız çubukla tavanda asılı olan çiçeğin üst kısmına bir kaç kere tıklıyoruz çiçeklerin arasından pembe bilye çıkıcak onuda alıyoruz
    11-kanepenin sağından aldığımız gri kutunun yanındaki büyütece tıklayıp kutunun üst kısmına tıklıyoruz kutuda delik açılıyor ve altına doğru tıkladığımızda kutu dönecek orayada tıklıyorz altıdada bir delik açılacak ve sonra beyaz masanın altına gelip kutuyu ordaki ışığın üstüne bırakıyoruz ve masanın altında kelebek resmi çıkacak rengini biyere not alın lazım olacak
    12-daha sonra kanepenin altından aldığınız kalemle masanın üstünde duran pembe kitaba tıklatın kitap açılınca sağ yaprağı karenin altını kalemle karalayın çiçek resmi çıkıcak karenin rengi çiçeğin rengini ifade ediyo çiçeğin renginide not alın
    13-beyaz masanın sağ arka köşesine tıklayın masanın arka tarafında borunun içinde bir buruşuk kağıt parçası var onu alın ve üstüne tıklayın orda masanın en alt çekmecesindeki kutunun açılış şekli var o şekle göre kutuyu açın içinden anahtar çıkacak onu alın
    14-o anahtarla beyaz masadaki yeşil tutma sapı olan çekmeceyi açın içinden tornavida çıkacak onu alın
    15-tornavidayla saksının solundaki havalandırma yerini açın ve içinden çıkan anahtarı alın ve söktüğünüz vidalarıda alın o anahtarla köşedeki dolabın üst çekmecesini açın içide kağıt parçası var onu alın oda ördeğin rengi
    16-tavanda asılı olan saksının olduğu duvara saksının sağ alt köşesine doğru tıklatın saksıdan biraz ileri tıklayın kare biyer çıkacak tekrar tıklayın kapağı açılacak tekrar tıkladığınızdada yanaşacaksınız kaydettiğiniz hayvan resimlerini rengine göre bulun ve kalan hayvanlar ise mavi çiçek turuncu kedi olarak tıklayın size bir anahtar verecek onu alın
    o anahtarla lavabonun kapısını açın
    17-bir parça tuvalet kağıdı alıp musluğu açarak ıslatın
    18-çekmeceden aldığımız bardağa su doldurun ve saksının dibinden aldığımız çamuru bardağın yanındaki büyütece tıklayarak içine atın ve biraz bekleyin bardakteki suyun rengi değişince suyu lavaboya dökün bardağın içinde kurbağa çıkacak bardağın yanındaki büyütece tıklayıp içindeki kurbağayı alın
    18-lavabonun üstünde duran çiçeğe tıklatın sağ alt taraftaki gri bilyeyi, tahta parçasını ve çiçeğin üstündeki yeşil bilyeyi alın
    19-odadaki saksının yanına gelin ve yaklaşın saksının yanında kirli biyer var orayı ıslattığının selpakla silin şifre çıkacak şifre 7536 onunla tekrar lavaboya gelip klozetin üstündeki şifreli kutuyu açıp içindeki anahtarı ve pembe bilyeyi alın
    20-tahta parçasını köşedeki dolabın içinde duran mekanizmaya takın bilyeleri dizmeyin
    21-daha sonra duvarda asılı olan panoya gelin ve kurbağayı yanyana olan 2 kırmızı çiçeği üstüne bırakın ve kurbağaya tıklayın mekanizma çıkıcaktopları sıralayın. SIRALAMA: pem.=pem. siyah=beyaz+yeşil bey.+bey.=yeşil+pem. siy.+yeş.+yeş.=beyaz+siy. ve üsteki düğmeye tıklıyoruz
    geri geliyoruz tavanda bir bölme olacak kanepeden aldığımız demirle oraya tıklıyoruz merdiven çıkacak vee Özgürsünüz..
    Saygılarımla

12. 9 Ekim 2008
  13. ali_ye

ali_ye RABBİME ŞÜKÜR Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    148
    ışıga kutuyu bırakamıyorum renler nasıl oacak orda takıldım kırmızı çiçek gerisi cıldırcam yardımm

14. 10 Ekim 2008
  15. Green

Green Huzura Hasret! Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    masanın altındaki ışığa tıklayınca oluyo.

16. 12 Mart 2009
  17. Gxuxl_se

Gxuxl_se Canım Tatlışım Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    çok uğraştım çözememiştim laelaelaelaelae
    siz çözmüşsünüz çok teşekkürler.

18. 13 Mart 2009