hapla korunmak istiyorum fakat sorum olacak

Konusu 'Arşiv' forumundadır ve denizim0 tarafından 3 Aralık 2009 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
    3 Aralık 2009
    Konu Sahibi : denizim0
  1. denizim0

denizim0 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    171
    Ödül Puanları:
    113
    Arkadaşlar ben doğum kontrol hapı yöntemine geçmek istiyorum fakat isteksizlik yapıyormuş diye duydum. Doğrumu acaba.
    Birde meme kanseri riskini çoğaltıyormu acaba. Benim annem meme kanseri çünkü genetik yatkınlığım vardır diye tetiklemesi olabilirmi acaba.CADIARZU

2. 4 Aralık 2009
  3. mavi_lina

mavi_lina *** FENERBAHÇE *** Üye

Beğenildi:
    634
    Ödül Puanları:
    113
    Yan etkilerinin içinde cinsel isteksizlik yazıyor ama zaten böyle bir durumla karşılaştığınızda doktorunuza danışıp ilacı bırakmanız gerekiyor. Size uygun başka hap yazılıyor.

4. 7 Aralık 2009
  5. benim_adim_yar

benim_adim_yar Sensizlik cok zor... Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    106
    Yerinde olsam asla dogum kontrol hapi kullanmazdim...
    Evet, dogum kontrol haplarinin cinsel isteksizlik yaptigi dogru...
    Genelde bunu bayanlar hemen anlamiyorlar; isteklerinin normal derecede oldugunu düsünüyorlar...
    Herhangi bir sebepten dolayi birakinca, aniden istek patlamasi olabiliyorzemuszemus
    O zaman anliyorla genelde normal sandiklari libidolari aslinda normal degilmis...
    Ayrica bazi arastirmalara göre dogum kontrol hapi ebediyen libidoyu yok edebiliyormus...
    Yani öyle "bu hap libidomu azaltirsa, baska hap denerim" ler bi ise yarayamayabiliyor...
    Eger böyle büyük bir riski göze alabiliyorsan, kullan derim...

6. 7 Aralık 2009
  7. On41

On41 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    106
    çevremde çoğu arkadaşım hapla korunuyor.. bende böyle korunurum diyordum ama baya araştırma yaptım..doktorların tavsiye etmesine rağmen... hap kullanmıcam kesinlikle,olumsuz etkileri çokmuş gerçekten..

8. 7 Aralık 2009
  9. benim_adim_yar

benim_adim_yar Sensizlik cok zor... Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    106
    Genelde hapla korunanlar bilincsizce kullananlar...
    Ya da yanetkilerini hafife alanlar...
    O kücücük zararsiz gibi görünen hapin o kadar akil almiycak zararlari oluyor ki insan vücuduna arastirdikca hayrete düsüyor insan...
    "Yillardir kullaniyorum, bi zararini görmedim" diyenlere ise, tek bir sözüm var: SIMDILIK!
    O vücutta depolanan haplar er gec zararlarini gösteriyorlar...
    Sadece insan arastirmadigi zaman yasadigi rahatsizligin o minnacik haptan gelebilecegi ihtimalini bile düsünmüyor...
    Bir cok intihari düsünebilecek kadar agir depresyon yasayan kadinlarin depresyonlarinin haptan dolayi olustugunu biliyor musunuz mesela???
    Ya da insani agresiflestirip, tahammülsüz bir insan yaparak bir cok aile huzursuzluguna sebep oldugunu???
    Ya da insanin koku duyumunu degistirerek partner seciminde yaniltabilecegini???
    Bunlar sadece bir kactanesi... daha neler neler...
    Cok ama cok iyi düsünün derim...

10. 7 Aralık 2009
  11. ysl_cinema

ysl_cinema ATATÜRK'ümü çok seviyorum Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    106
    bu ilaçlarla ilgili hergün baska bişi çıkıyor bir zaman meme kanseri riskini azalttıgını duydum sonra cogalttıgını:bbo: lipidoyu azalttıgı yazıyor fakat bende aksi bir etki yaptı artış oldu bende:kedi:

12. 8 Aralık 2009
  13. eda

eda Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    8
    Ödül Puanları:
    0
    arkadaşım sakın kullanma yan etkileri var.Bende evlendiğimde eşim prezervatifle korunacak. Sizde öyle yapın eğer eşin anlayışlıysa.yerimseniben

14. 8 Aralık 2009
  15. serfik

serfik minik mucizem Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    146
    bende doğum kontrol hapı kullanıyorum cinsel isteksizlik konsunda bi sorun yaşamıyorum ama başka sorunlar çıkıyor bu sefer yam etksi en az olanı kullanıyorum ama o da yan etki yapıyor bırakmayı düşünüyorum en iyisi kullanmamak ama mecbur kalıyorum

16. 8 Aralık 2009
  17. ilona

ilona psikolocik deli Pro Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    348
    4 sene kullandım
    hiç bir yan etkisini görmedim allaha şükür son 6 aydır içmiyorum bu zaman zarfında da hiç bir değişiklik göremedim kendimde :nazar:

18. 8 Aralık 2009
  19. dasilvadido

dasilvadido NoŞugar:) Pro Üye

Beğenildi:
    20
    Ödül Puanları:
    148
    merhaba ben de evlenmeden önce 2 ay evlendikten sonra da 1 ay Belara kullandım, herhangi bi isteksizlik vs sorunum olmadı yalnız hem bebek istedğimiz için hem de göğüslerimdeki fibrokistler azıcık büyüdüğü için korktuğumdan erken bıraktım hapı...
    ilerde de kullanır mıyım bilmem doğrusu...en nihayetinde hormon bu ayol:1closedeyes:

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.