harika misafir ağırlarım diyen hamarat hatunlar bana yardım etsin:)

Konusu 'Aile, Evlilik ve Çocuklar' forumundadır ve DERXIXNDENXIXZ tarafından 3 Aralık 2007 başlatılmıştır.

3 Aralık 2007
    Konu Sahibi : DERXIXNDENXIXZ
  1. DERXIXNDENXIXZ

DERXIXNDENXIXZ aşka aşığım bal gibi... Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    sevgili arkadaşlarım, çalışan bir annenin çocuğu olduğumdan sanırım misafir ağırlama ritüellerine çok yabancıyım.şimdi annemin kanatlarının altından da (kısmen) uçmuş bulunuyorum. Kaldım yani, kendi yuvamın kadını olmanın ekstra gerilimleriyle baş başa...
    Şimdi KK aleminin "iş bitirici" hatunlarından "ne ikram edilir, ikramlar hangi sıralamayla sunulur, tüm bunlar yapılırken gelen konuklarımı nasıl oyalarım..." gibi üç metreye beş metre mevzularda sağlam taktik-teknikler isteyeceğim...
    Yardımcı olan herkese de şimdiden teşekkürler...Sevgilerimle

2. 3 Aralık 2007
  3. Aylin

Aylin Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    yemegemi gelicekler?? pasta böreğemi??

4. 4 Aralık 2007
  5. DERXIXNDENXIXZ

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    oturmaya hayatım...pasta börek tarzı bir hazırlık yanii aylincim.ama ben şimdiye kadar hep samimi arkadaşlarımı ağırladım; o da haliyle çok kolay geçiyordu benim için nasıl olsa amatörlüklerimi görmüyorlardı, muhabbete geliyorlardı...ama şimdi profesyonel ev hanımlarının karşısına çıkacağımdan biraz korkuyorum açıkçası "aman ne biçim yetiştirilmiş; usul, yordam bilmiyor" demelerinden... :tomato:

6. 4 Aralık 2007
  7. DERXIXNDENXIXZ

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    özlemcim çok teşşekkür ederim, gerçekten dediğin gibi önceden planlarsam kıvırırım herhalde bu işleri :hooray: ama yine de bu tip toplantılar için güvendiğin tariflerini de istesem senden, çok mu yüzsüzlük etmiş olurum:eek:

8. 4 Aralık 2007
  9. ZEYNEPKERIM

ZEYNEPKERIM Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    107
    Ödül Puanları:
    113
    canım oncelıkle kolay gelsın ben de cok zorlanıyordum ama bu tur seyler zamanla ve tecrubeyle ogrenılecek seyler... pasta ve ozellıkle de acma borekler yapmayı cok severım o yuzden farklı ne varsa dener genelde de basarılı olurum. pasta, kek, kurabıye yapmak ıstersen mutlaka bu sıteye: pastaci.kadinlarkulubu.com/ bakmanı onerırım guvenle butun tarıflerını yapabılırsın gercekten cok guzel oluyor.(ben kalplı çikolatalı kurabıyesını denedım cok guzel oldu hazır sandılar..) eger borek tarıfı ıstersen hıcbır yerde bulamayacagın bır borek tarıfı verebılırım.:eek:klava:a.s

10. 4 Aralık 2007
  11. hexe

hexe Guest

canim ne zaman gelcek misafirlerin belimi her zaman yeni tarifler zor olandir

bildigin seyleri yap zamanin oldukca yeni tarifleri dene önce kendin bak tadina sonra misafirlere cikar istersen tarif verebilirim sana

:kahve:

12. 4 Aralık 2007
  13. DERXIXNDENXIXZ

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    çok teşekkür ederim canım. verdiğin adresten de yararlanacağım. ayrıca börek tarifini de seve seve alır yaparım bir de üstüne duacın olurum:teytey:

14. 4 Aralık 2007
  15. DERXIXNDENXIXZ

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    hayır hayatım zaman belli değil ama pek uzak bir tarih değil...önceden etüd yap demişsin ya ben de zamanı lehime kullanmak için sizlere başvurdum zaten...gelecek olan misafirler eşimin meslek arkadaşlarının eşleri...biraz da bu yüzden stresliyim...tariflerini ise seve seve kabul ederim hexe'cim

16. 4 Aralık 2007
  17. hexe

hexe Guest

canim benim kendine steres yapma fazla kendin ol misafirlerine onlarda senin gibi birer insan demi canim anliyom seni ama yarin sana bir kac tarif yazarim

bunlari yapip buzluga atabilirsin yani derin dondurucuya cikardiktan sonra bi firina ver yeni yapmis gibi oluyo cok güzel pogaca tafirim var hazir gibi oluyo

yarin yazayim basim cok agriyo ne yazdigima bilmiyom vala yanlis yazmiyayim simdi malum misafirlere cikacak demi alman pastalarindan da tarif verelim sana kendine iyi bak olurmu yarina görüsmek üzere:1hug: iyi geceler sana

18. 4 Aralık 2007
  19. DERXIXNDENXIXZ

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    HEXE cim canım çok sağol şimdiden minnettarım sana...bu kadın dayanışması beni ağlatacak şimdi...İyi geceler diliyorum. Sevgilerimle...