haşimato tiroidi olup tüp bebekte sorun yaşamayan var mı

Konusu 'Tüp Bebek Özel Bölüm' forumundadır ve akade tarafından 7 Eylül 2009 başlatılmıştır.

7 Eylül 2009
    Konu Sahibi : akade
  1. akade

akade Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    herkese merhaba .Ben dış gebelik sonucu iki tüpümde tıkalı olduğu için tüp bebek tedavisine başladım.Ama iki yıldır haşimato tiroitle yaşıyorum ilaç kullanıyorum ve değerlerim normal yinede korkmadan edemiyorum,bu şekilde hasta olup tüp bebek olayını sağlıkla ve başarıyla atlatan var mı acaba bilmek istiyorum. Bu arada izmirde smyrna art ta tedavi görüyorum,Dr Bilgen Gediz hakkında pratik bilgisi olan onun hastası olmuş birileri varsa tecrübelerini paylaşırlarsa sevinirim..:eek:

2. 7 Eylül 2009
  3. nix

nix birgül<3beliz Üye

Beğenildi:
    1.756
    Ödül Puanları:
    238
    bende haşimato tiroidim...başka hiçbir problemim yok..eşimde sperm morfoloji sorunu var.. 1 aşılama yaptırdık tutmadı...

umudihar bunu beğendi.
  4. 7 Eylül 2009
  5. akade

akade Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    benim eşimde herhangi bir sorun yok aslına bakarsan benim tüplerimin tıkalı olması tüp bebeğe mecbur etti bizi .Normal yolla hamile kaldığım ve normal doğumla dünyaya getirdiğim 5 yaşında bir kızım var.Bu tiroit yeni çıktı işte ama gebeliğe engel olmuyormuş tedavi olursan.ben mesela günde 1 tane ilaç içiyorum bir yıldır değerlerim hep normal . Umarım sizn içinde herşey yolunda gider en azından tiroit probleminiz için..Doktorlarınız ne diyorlar bu konuyla ilgili.

6. 7 Eylül 2009
  7. plum12

plum12 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Arkadaşlar tiroid tahlillerinizi düzenli yaparsanız hamileliğiniz boyunca da yeterli dozlarınız ayarlandığı sürece bir problem olmuyor. benim çok yakın arkadaşım haşimato tiroidle hamile kaldı ve doğurdu çokta sağlıklı bebeği var şu anda. Allah hepimize sağlıklı evlatlar nasip etsin.

8. 7 Eylül 2009
  9. omrum76

omrum76 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    108
    Arkadaşlar merhaba ben yeni üyeyim 33n 9 yıldır haşimato ile yaşıyorum..her ay düzenli olarak kan tahlillerimi yaptırıyorum.. Eşim azospermi idi bu yüzden tüp bebek denedik şu an 6 haftalık ikiz gebeliğim var bu benim ilk tüp denememdi..Bence ilaçları düzenli kullandığınız ve kontrolleri aksatmadığınız sürece bir sorun olmaz...

10. 7 Eylül 2009
  11. narkoz

narkoz Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    bende haşimato var ama testler tahliller sonrası doktor tüp bebek yaptırabilirsin artık dedi,yani tedaviden önce doktorum yönlendirmişti,ilaç falan da vermedi,değerlerim ay ay değişiyor,inip çıkıyor.engel çıkaracaksa allah herşey o kadar hassas ki.....

12. 7 Eylül 2009
  13. akade

akade Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    ömur76 ne güzel ,umarım sağlıkla alırsınız kucağınıza bebeklerinizi.Umarım benim içinde herşey yolunda gider ve kızım bir kardeş verebilirim.

14. 7 Eylül 2009
  15. akade

akade Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Afedersin yaa ,ömrüm 76 yazacağıma ..,

16. 8 Eylül 2009
  17. omrum76

omrum76 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    108
    Narkoz günaydın.. doktor sana haşimatodan dolayımı tüp bebek yaptırman gerekiyor dedi..Yoksa farklı sağlık problemlerinmi var canım.Eğerki değerlerin normal değilse ilaç başlaması lazım Ama normal değerlerde ise ilaç başlamaz..Benim eşim azospermdi biz ondan dolayı tüp bebek denedik, yoksa Haşimatomla ilgili benim yaşadığım birşey yoktu..Bence iyi bir Endokrinciye görün derim...

Akade çok teşekkür ederim Allah razı olsun inşallah allah hayırlısı ile sanada nasip eder canım..

18. 8 Eylül 2009
  19. gunes1977

gunes1977 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    bende haşimoto hastasıyım eşimde morfoloji sorunu var 3 aşılama 3 micro tutmadı 4, için start vercez inşşş