haşimato tiroidi yüzünden hamile kalamıyorum ne yapmalıyım

Konusu 'Kadın Faktörü / Kadın İnfertilitesi' forumundadır ve merwisss tarafından 17 Mayıs 2010 başlatılmıştır.

17 Mayıs 2010
    Konu Sahibi : merwisss
  1. merwisss

merwisss Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    41
    merhaba arkadaşlar haşimato tiroidiyim adetlerim düzensiz ve hamile kalamıyorum levotiron kullanıyorum çatlatma iğnesi, aşılama,ve en son ihtimal tüp bebek yaptırsam çocuğum olurmu veya olursa düşük tehlikesi olurmu ne yapmalıyım hiç bilmiyorum lütfen yardımcı olun:KK43:

Son düzenleme: 17 Mayıs 2010
  2. 17 Mayıs 2010
  3. tinkerbell2

tinkerbell2 Allahım sen koru Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    61
    Canım korkma yeni başladın sanırım ilaç tedavisine. ılaçların düzgün kullanarak yeterli dozda ilaç verildiği taktirde adetlerin düzelicektir normal yolla cocuğun olmaması için hiç bir sebep yok. Sadece tahlilerini takiplerini düzenli yaptır Benim ablam da haşimatolu hemde 39 yaşında3 . cocuğunu doğurdu. Hiç problem yaşamadı hamileliklerinde.

4. 17 Mayıs 2010
  5. merwisss

merwisss Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    41
    sağol canım inşallah teşekkür ederim

6. 17 Mayıs 2010
  7. Zeliha

Zeliha Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    benimde yengem hamile oda haşimato hastası. hiçbir sorunu yok ve doğal yol ile hamile kaldı ilaçlarını düzenli al ve dr dinle

8. 17 Mayıs 2010
  9. gulem

gulem Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    32
    Ödül Puanları:
    148
    slm,bendede haşimato çıktı.ilaç başladık ama aynı anda aşlımaya karar verildi.şimdi sonuç bekliyorum ama ilaçların etkisi geç oluyosa benim aşılamamda tutmaz heralde.ilacı ne kadar kullanınca normale dönüyo durum?bilen varsa yazsın lütfen..

10. 17 Mayıs 2010
  11. merwisss

merwisss Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    41
    cnm sanırım 6 hafta çünkü ilaca başladıktan 6 hafta sonra tekrar gel dedi doktor tekrar tahlil yapalım dedi ama adet oldum klomene başlıycam yarın sonra çatlatma iğnesi yaptırcam inşallah tutar biran önce anne olmak istiyorum gulem senindemi yumurtaların çatlamıyor?

12. 18 Mayıs 2010
  13. melser_ak

melser_ak Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    41
    Prof. Dr. Ahmet Maranki Tavsiyeli Tiroide Faydalı Ceviz Kürü:

Bir kaç adet cevizi bir su bardağında bir kaç gün bekletin ve cevizi yedikten sonra suyunu için. Bu uygulamayı hergün yaparsanız bir kaç hafta içinde kendinizdeki değişikliği farkedeceksiniz

Ayrıca ceviz arasındaki perdeden 25, 30 adetini bir litre suda bekletin ve onu da aynı şekilde hergün tüketirseniz tiroide faydasını farkedeceksiniz

bende tiroid hastasıydım bu kürü yaptım çokta ceviz yedim dere otu tükettim çok şükür tiroid sorunum kalmadı bununla birlikte hayıt tohumunun hormonları düzeltici adet düzeninini sağlayıcı etkisi olduğunu bildirmek isterim allah şifa versin canım

14. 18 Mayıs 2010
  15. merwisss

merwisss Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    41
    sağol canım deniycem bu kürü

16. 18 Mayıs 2010
  17. hilye81

hilye81 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    bir haşimatoluda benim. hamile kalamıyorum. pco da varmış yeni haberim oldu. eşimde de sperm azlığı vardı ama keçi boynuzu kürüden sonra bunu atlattık. daha önce detaylı bir araştırmaya girmemiştik. ama şimdi konyada bir hastanede düzenli tedaviye gidiyorum. bütün kan ve hormon hatta protein testlerim yapıldı. hsg ve histeroskopi yapıldı, herşey yolunda görünüyordu taki düne kadar. doktor kullanmam için yumurta geliştirici bir ilaç verdi. kullandım ama sonuç malesef kötü yumurtalar gelişmemiş. aşılamaya karar verildi....şimdilik süreç böyle. gelişmeleri paylaşırım...

18. 18 Mayıs 2010
  19. merwisss

merwisss Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    41
    dün adet oldum arkadaşlar bugünden itibaren klomen alıyorum çatlatma iğnesi alcam inşallah bu ay olur ama korkuyorum tiroit yüzünden bebeğim sakat doğar diye:KK43:((