Hasret

Konusu 'Aşk Mektupları' forumundadır ve batxixn tarafından 4 Temmuz 2008 başlatılmıştır.

  4 Temmuz 2008
  Konu Sahibi : batxixn
 1. batxixn

  batxixn Aktif Üye Üye

  Katılım:
  16 Nisan 2008
  Mesajlar:
  49
  Beğenildi:
  0
  Ödül Puanları:
  76
  Gece diğer gecelerden daha esmer değildi, nice örneği yaşanmış gecelerden biriydi yalnızca.Gökyüzü açıktı, yıldızlar bütün saflığıyla parlıyordu.Bu ilişkinin ulaştığı boyuta aykırı düşen bir yöneliş ikimizide çok yıpratıyor.Ellerimiz gevşediği zaman avuçlarımızı yumuyoruz ayrı ayrı.İşte o anlarda yüreklerimiz acıyor.
  Yaşam üzerimize ateşten gömlekler geçirmeye çalıştı, kenetlendikçe parçaladık birer birer.Birbirimiz için vazgeçilmez olduk sonunda.Sen benim dürüstlüğüme,içtenliğime, seni senin için sevmelerime hayrandın.Benimle paylaşımlar yaşamak sana hoş bir tat veriyordu.Özverilerimin ulaşabileceği boyutları biliyordun ve bu seni her defasında çok şaşırtıyordu.Kısa bir an geçtikten sonra da kanıksıyordun söylediklerimi.Çünkü bana inanıyordun.Evet bir tanem yanılmadık senin yaşamak istediğin sevgi ilişkisi bu olabilirdi, benim içinse beklediğim sevgili sen olabilirdin.Böyle bir bütünleşmenin sonunda nasıl bir çıkmaza düşeceğimizi elbette bilemezdik.Sende bir takım yönelişler yaşadın geçmişte -aşk olmadığını söylediğin için aşk demiyorum - onların aradığın kişiler olmadığını öğrenene dek sürdü bu.Şimdi beni düşün biraz da olur mu? Benim yaşadıklarım kendi tarihimin son yönelişidir bu.Senden başkasını alamam yüreğime,yakar beni.Beynime ilmek ilmek seni işlemişim,başkasını işleyemem her ilmek felaketim olur taşıyamam.Çünkü yalnız sen varsın yalnız sen olacaksın.Sen biriciksin.Ben seninle beslenemezsem var olamam ki..
  Aşkı nelere direnerek taşıdığımı biliyorsun.Minicik bir umut kırıntısının beni nasıl etkilediğini de.Sen gözümün ışığı,kalbimin ilacısın.Seninle geçecek en kısa zaman dilimi binlerce yıl yaşamaya bedeldir.
  Yokluğun boğazıma kilitlenip sancılara dönüşünce gözyaşlarımdan başka sığınağım olmadı.Seni sevmenin karşılığında umutsuz kalmanın bedelini mi ödüyorum?
  İnsan adam gibi sevince canından başka bir şey beklemezmiş ama istermiş yinede sevilmek istermiş.Beklemekle istemek arasındaki fakta gizliymiş umuda saklı kalan sayısız yaşanmamışlıklar.
  Sevilenin gözlerinde saklıymış belki hiç söylenmeyecek,söylenmesi gerekirken söylenmeyecek olan ne varsa.
  Birbirlerini çok sevenler bazen susarak konuşurlarmış.Benim öyle bir şansım yok.Yalnızlıklar o nedenle kirpiklerimden yanaklarıma süzülen yaşlar olup akar geceler boyu.Resimler ıslanır hayaller hiç konuşmaz böyle zamanlarda.
  Evet bir tanesi bende masumum.Beynime,bütün hücrelerime işlediğim sevdamdan dolayı.Boynuma yokluğun vurulunca ben nasıl gülümserim.Yokluğunda hayır.İşte bunun için yalnızca bunun için yaşama çok içerliyorum.
  Telefonlada hergün biraz daha tükenmeme razı oluyordun da ama bunu bir türlü kabullenmiyordun.Yokluğunda gülemem içimde yaşama sevinci duyamam.Böyle olunca da canımdan çok sevdiği üzmüş olurum.Çaresizlik hiç bu kadar zor olmamıştı inan bana, bu aşamada senin nasıl yıprandığını anlamadığımı mı sanıyorsun canım benim.Bunu nasıl bilemem.Bu dünyada isteyebileceğim en değerli şey senin mutluluğundur.
  Yeryüzünün en görkemli gülümsemesini sende gördüm.Herşeyin sana bağlı olduğunu biliyorsun.Seninle kazandıklarımı sensizlikle tüketmeyeceğim,tüketemem canım.
  Bazı gecelerde pencerene yansıyan dolunaylarda gözlerine ışık olurum da sen gözlerini kaçırınca beklenmedik küserim hayata ve sana.Bilmezsin.Benim tutsaklığımda en tanıdık duygu korkudur. Bütün korkularım sanadır. Gözbebeğim,beynim,ruhum,sevmelerine, sevmelerime doyamadığım,gülümsemelerine binlerce kez canımı adadığım sevdiğim.Senin içindir tutsaklığım,sanadır.
  Böylesine içten,böylesine dürüst ve yürekli sevgimin birgünlük kaçamakla taçlandırılması çok mu zor sence.Güzellikler üretmesi gereken,kocaman yürekteki efsane olabilecek bir aşk yazık ki sorun üretir duruma geldi.Bu çok zoruma gidiyor.Bütün benliğimi çepeçevre kuşatan yokluğun beni bitiriyor.
  Sesini duymadığım gün eksik yaşanmıştır.Var olduğunu biliyorum ordasın.Onbir numara tuşladıktan sonra sana ulaşma şansım var.İyi ki var olmasydı ben ne olurdum.
  Biliyorsun artık benim en masum yanım sensin en güçlü yanımda.Sen geleceğe ilişkin umutlar barındırınca, dünyayı yaşamaya değer buluyorum.
  İlişkimizde bir takım yıkımlar olabileceğini biliyorduk.Bu bir takım yıkımları göze almayı kabullenmeseydik, sanırım bu ilişkiyi yaşayacak gücü bulamazdık.Bunu asla unutma biricik.