hasta bezi aldınız mı?

Konusu 'Hamilelerden Haberler: Soru ve Sorunlar' forumundadır ve Harpy tarafından 23 Ağustos 2010 başlatılmıştır.

23 Ağustos 2010
    Konu Sahibi : Harpy
  1. Harpy

Harpy Today is a gift, thats why they call it PRESENT Üye

Beğenildi:
    7.810
    Ödül Puanları:
    188
    merhaba arkadaşlar. çok şükür son aya girdik.. inşallah yakın bir zamanda sağlıklı sihatli alırım bebeğimi kucağıma boshayallersmile ama aklımın bi kenarında hep doğumla ilgili sorular var.. kısmet olursa normal doğum istiyorum.. ama ya suyum gelirse? eyvahedigeldismile o zaman hasta bezine ihtiyacım olur mu? yoksa büyük boy bi hijyenik ped yeterli olur mu? ne dersiniz?

2. 23 Ağustos 2010
  3. zasa

zasa мαSαL тαdıηdα Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    148
    merhabalar canım.öncelikle sağlıkla kucağına alırsın inşalah meleğini.ben 2,5 ay önce e.n.doğum ile meleğime kavuştum.hastaneden verilen canpedin hasta pedleri yetti bana.zaten normal doğumda ilk 2gün yoğun kanama oluyor,sonrasında normal ped idare edebiliyor.hasta bezine ihtiyacın olmaz bence.şimdiden çok geçmiş olsun.a.s.

4. 23 Ağustos 2010
  5. annesinin_melegi

annesinin_melegi Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    bende yenı dogum yaptım 10 lu bır paket hasta bezı almıstım sımdı yaz sık sık degıstım yettı normal ped ılk zamanlarda yogun geldıgı ıcın yetmez 5 gunden sonra falan ped kullana bılırsın ama ılk zmanlar hasta bezı ıyı ınsallah kolaaylıkla dogum yapıp bebegıne kavusursun

6. 23 Ağustos 2010
  7. brn1987

brn1987 meleğimi büyütüyoruz Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    86
    Ya bende araştırıyorum hastane çantamı hazırladım tek eksiğim hasta bezi yada müdavili bişi almam lazımda hangi marka yada hangi boy alıcam normal doğumdan sonra birkaçgün kullanıyormussun normal ped bi işe yaramıyo dediler lohusageceliğimde krem rengi bi aksilikle karşılaşmamak için yğksek koruyuculu bişi olsun iştiyorum yardım ederseniz sevinirim marka konusunda

8. 23 Ağustos 2010
  9. annesinin_melegi

annesinin_melegi Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    marka olarak hatırlamıyorum canbebenın olabılır markette ne bulduysam aldım aceleye gelmıstı ben cok kılolu degılım orta boy tam ıyı geldı kıloluysanz buyuk boy alın

10. 23 Ağustos 2010
  11. Harpy

Beğenildi:
    7.810
    Ödül Puanları:
    188
    benim esas korktuğum suyumun gelmesi.. şakır şakır akıyor diyorlar.. ben o halde nasıl gitcem hastaneye kadar.. araba felan mahvolur fisfisfis sonrası içinde lazım olacak diyorsanız ben bi tane alayım ne olacak.. zaten ne kadardırki..

12. 23 Ağustos 2010
  13. Nagihan

Nagihan kızıma kavuştum şükür Üye

Beğenildi:
    12
    Ödül Puanları:
    148
    bende sürekli aklımda alayımmı alamsammı ki diye banada gerek yok normal doğumda dediler bende vaz geçmiştim hastaneye giderken suyumun geleceği zaman koymak hiç aklıma gelmemişti
    bende alayım ne kaybedirim 7_8 milyonluk şey bende çantamı hazırladım tek eksiğim hasta beziydi normal pette kaomuştum

canım iyi olmuş bu konuyu açtığın bilgimi oldu

14. 23 Ağustos 2010
  15. Harpy

Beğenildi:
    7.810
    Ödül Puanları:
    188
    fiyatı değil de suyum sancıdan sonra gelise gerek olmaz düşüncesiyle almıyordum ama doğumdan sonra ilk birkaç gün de kanama için kullanılabilir değil mi? ondan almak lazım ilk alışverişe çıktığımda alacağım dursun bebeklerimizle birlikte alt açma minderine yatar altımızı bağlarız artık :roflol:

16. 23 Ağustos 2010
  17. weyden

weyden Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    ben 4 ay önce spinal sezeryanla doğum yatım ve 2 gün kaldım hastanede hasta bezinide o 2 gün içinde kullandım sonra normal ped yeterli oldu.sen her ihtimale karşı al bir paket koy doğum çantana derim.çünkü hastanede nelerin lazım olacağını bilemezsin.elinin altında bulunmasında fayda var ama yinede sen bilirsin....

18. 28 Ağustos 2010
  19. satinezgi

satinezgi Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    41
    merhaba arkadaşlar
    ped şeklinde hasta bezleri var, bir de külot şeklindekiler var. hangisinden almamız daha uygun olur??