Hastahane cantasi hazirligi

Konusu 'Doğuma Hazırlık' forumundadır ve lia tarafından 27 Eylül 2008 başlatılmıştır.

27 Eylül 2008
    Konu Sahibi : lia
  1. lia

lia Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Kizlar , hastahane cantasi <yada valizi mi demeliyim> hazirladinizmi,tam olarak neler koyuyoruz,elinde boyle bi listesi olan varmi? Birde bebisimiz dogunca giydirsinler ,sarmalasinlar diye ayri bi paketmi yapmamiz lazim,oyle ise neler koymaliyiz?Ben baya panik olmaya basladim gibi.Henuz yikayip hazirlamadim bebisimin esyalarini,1-2 sey daha var alinacak onlarida alinca yikarim diyodum ama ya bide bi aksilik olsa doguverse simdi ne giycek hastane cantasi bile hazirlamadim diye dusunmeye basladim.Burdaki dergilerde cesitli listeler veriyolar ama bebek icin sadece giyecekler diye gecistirmisler,her listede fakli farkli.Bende biraz ekleme ve cikartmalarla soyle bi liste olusturdum ama bilmemki yeter mi? 1-Gecelik,sabahlik ve terlik 2-Bazi kadinlar dogumdan sonra usurmus,onun icin corap ve hirka 3-Sac fircasi,sac bandi,dis fircasi,dis macunu 4-dogumdan sonra resim cekmek icin fotograf makinasi 5-Resimlerde guzel gorunmek icin birkac makyaj malzemesi 6-Tek kullanimlik ic camasiri<kulot>,ped genis beden 7-Emzirme sutyeni ve gogus pedi 8-Kirli camasirlari koymak icin poset 9-Dogumdan sonra atistirmak icin birkac sey<meyve,findik fistik,biskuvi,meyvesuyu gibi> 10-Hastahaneden cikarken giymek icin kiyafet. Bunlar bizim icindi bebisler icin ise 1-Yarim kollu ve uzun kollu body 2-Sarmak icin havlu veya battaniye 3- Bebek bezi<altini baglamak icin> 4-Kirli bezleri atmak icin poset, 5-Bebegin kirli camasirlari icin poset 6-Islak medil,kagit havlu, kagit pecete, pamuk 7-Hastaneneden cikarken giydirmek icin kislik bebe tulumu,battaniye,sapka...8-Ziyaretciler icin kolonya ve seker,cukulata 9-hastane odasini suslemek icin balon vs .Kizlar benim bulabildiklerim ve aklima gelenler bunlar ,varmim eksik,yada abartili gereksiz bisi?:ecrin_bebek::KK46: AYY bide normal tulum yazmayi unutmusum bak!

2. 27 Eylül 2008
  3. bendenxixzz

bendenxixzz Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    bıyerde vardı o lıste
    canım zaten hastanede kendı tuumlarını gıydırıyolar
    sen bıtane hastane cıkısı alırsın eve donerken onu gıydırırsın
    doguma yaklasık 15 gun kala hazırlarsın :)

4. 27 Eylül 2008
  5. lia

lia Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    :
    Canim ya burda hastane cikisi yok, yengemiz Turkiye'den gonderdi ama o da alt ust takimli ve ustu kisa kollu.bizim bebisler kasim da dogcak kisa kollu olmaz sanirim.Bide burda hastanede tulum giydirdiklerini hic duymadim bilmiyorum,her ihtimale karsi hazirlikli olmak lazim

6. 27 Eylül 2008
  7. bendenxixzz

bendenxixzz Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    ayaklı uzun kollu tulumlardan al 3 4tane(hastanede tulum gıydırmıyolarsa bol yedegın olmalı nolur nolmaz) yanına zaten ana kucagında yada battanıyeye sarıp goturmucekmısın eve?

8. 27 Eylül 2008
  9. beyazmelek

beyazmelek Candan öte,candan ziyade Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    146
    ben nette bir sitede liste buldum, onu indirdim, eve astım. oradan bakıp bakıp eksiklerimi tamamlıyorum. Böyle düşündükçe insanın aklına hiç birşey gelmiyor gelse de karışıyor.

10. 27 Eylül 2008
  11. ddm

ddm yok başka yolu..... Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    106
    burda biraz fazla abartılmış

12. 27 Eylül 2008
  13. fatma_yaldiz

fatma_yaldiz Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    o liseteyi bizede göndersene veya hangi siteden indirdin

14. 27 Eylül 2008
  15. misskokulumm

misskokulumm Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    41
    Ödül Puanları:
    148
    kızlar çantanızı hazırlarken doğum yapacağınız hastanenin hemşiresiyle yada orda doğum yapmış biriyle konuşmanızda fayda var onlar daha güzel yönlendiriyo nsanı mesela hastabezi mevzusu bazı hastaneler anneye doğumdan sonra hastabezini veriyo bazıları vermiyo çanta hazırlama işini de son aya bırakmayın derpim biran önce hazırlayın ki bebeklerin işi belli olmuyo biliyosunuz kolay gelsin size

16. 27 Eylül 2008
  17. beyazmelek

beyazmelek Candan öte,candan ziyade Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    146
    canım kopyalayamadım listeyi yoksa buraya yapıştıracaktım. www.e-gebelik.net adresinde buldum hastane çantası olarak yazıyordu sanırım, orada anne için ayrı bebek için ayrı bir liste vermiş. Orada da tabi bazı şeyler abartılı ama ama genellikle gerekli olanlar yazılmış.

18. 27 Eylül 2008
  19. Asortie

Asortie bun@luzumvar.. Pro Üye

Beğenildi:
    607
    Ödül Puanları:
    238
    bunlar abartılı canım ne o öylekaydirigubbakcemile3