hastane çantalarına neler koyacağız pekiiii???

Konusu 'Doğuma Hazırlık' forumundadır ve senemcik tarafından 18 Kasım 2008 başlatılmıştır.

18 Kasım 2008
    Konu Sahibi : senemcik
  1. senemcik

senemcik Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    kızlar hastane çantalarımıza neler koyacağız peki.
    ben daha hazırlamadım ama.
    kendim için 1 gecelik hemen doğum sonrası için bi pijama takımı çıkarken giymek için
    ped,ufak bi havlu,havlu kağıt, terlik, iç çamaşırı (yedekli) sabahlık, makyaj malzemesi, fotoğraf makinası, kamera.bebek şekerlerimiz,süslerimiz.
    bebeğim içinde hastane çıkışı seti.yedek bi takım daha, bez, pişik kremi,ıslak mendili,peluş battaniyesi.port bebe yatağı, emziği, şuan bu kadar daha aklıma geldikçe yazarım.bunları annemle karar verdik.

2. 18 Kasım 2008
  3. EU1

EU1 Guest

sen yine bişeylere karar vermişsin ben daha karar bile veremedim onu alsam bunu alsam diyorum sonra bakıyorum koca bavul olacak onu bırakim bunuda almasam nolcak diyorum kafam bu konuda karışık
    heralde o gün geldiğinde annemler bunu al bunuda al dicek:)

4. 18 Kasım 2008
  5. senemcik

senemcik Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    tamamda canım son ana bırakmamak lazım hazır dursun bi köşede diye düşünüyorum ben..

6. 18 Kasım 2008
  7. nestle76

nestle76 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    106
    senin listeye ek: göğüs pedi-göğüs ucu kremi-kendimize çorap-kullanacaksak korse-saç kurdelamız-bebek için nazarlık-biberon-eğer aldıysanız göğüs pompası( olur da süt gelmezse ilk gün pompa işe yarar..hastaneler acayip kira parası faturalıyorlar kendi pompalarına) refekatçi içinde 1 takım pijama/eşortman koymakta fayda var...

8. 18 Kasım 2008
  9. demircool

demircool kişisel rütbeymiş hıh Pro Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    106
    kızlar bence varya o iinternette o abartılı koca kabarık listelerden yapmayın derim.zaten az yatlıyo.abartılmasın derim ben ama siz bilirsiniz tabe

10. 18 Kasım 2008
  11. polianna

polianna Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    12
    Ödül Puanları:
    148
    bence de çok abartılı listeler var ben daha bişey almadım bu listeleri görünce kafayı yedimm

12. 18 Kasım 2008
  13. EU1

EU1 Guest

zaten o abartılı listeyi okuya okuya kafa kalmadı çantayı hazırlayamıyorum:bbo:

14. 19 Kasım 2008
  15. simlamutlu

simlamutlu Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    29
    Ödül Puanları:
    108
    .:))))))) Çok güldüm.Gerçekden arkadaşlar ya o listeler ne öyle yok eşiniz için yiyecek içecek yok teyp bunları alıp götürsen zaten deli diye damga yersin adamlar korkarki hastaneye yerleşiyo.Nestle76 arkadaşım refakatçı bir zahmet kendi giyeceği eşofman pijamayıda getirsin onuda doğuracak olan biz düşünürsek refakatçıdan hayır gelmez demekdir bu zaten.

16. 19 Kasım 2008
  17. nestle76

nestle76 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    106
    valla benim refaketçim eşim..o sebepten pijamasını düşünmekten gocunmam....o kadar nazlı-niyazlı bir hamile değilim..eve döndükten sonra ne yiyecek insanlar onu bile planlıyorum...buzluğuma yemek hazırlayacağım..herkesin tarzı farklı tabi...

18. 19 Kasım 2008
  19. chatlak_4180

chatlak_4180 serap Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    86
    valla canlarım ben sordum hastaneye ama benim sezeryan olacagı için bir adet gecelik doğumdan çıktıktan sonra ,giymek için bir adet pijama takımı yada eşofman hangisini tercih ederseniz hastaneden çıkarken giymek istersen eşofman takımı dediler..bir kaç kilot emzirme sütyeni bir paket orkid göğüs pedi kağıt havlu yada peçete şaç tokası isterseniz makyaj malzemesi kenidimizi iyi hissetmemiz için birde çorap ve hırka yada şal bunlar bizim için bebek için iki adet hastane çıkışı bir adet pamuk bir adet ıslak mendil kalın bir bebek battaniyesi ve bebek yeleği bir adet emzik ve çıkış için port bebe buda isteğe bağlı tabi..bana söylenenler bunlar a.s