hastane çantalarını nezaman hazırlayacağız?

Konusu 'Doğuma Hazırlık' forumundadır ve tebessum77 tarafından 19 Kasım 2007 başlatılmıştır.

19 Kasım 2007
    Konu Sahibi : tebessum77
  1. tebessum77

tebessum77 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    28
    Ödül Puanları:
    148
    kızlar hastahane çantalarını nezaman hazırlamalıyız ?

ya erken gelmeye kalkarsa bebeğim 6. 7. aylarda bile doğum olabiliyor

hazırlamaya başlayan varmı?

2. 19 Kasım 2007
  3. tebessum77

tebessum77 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    28
    Ödül Puanları:
    148
    benimde anne için gerekenler kısmında eksik çok sadece gecelik sabahlık takımımı annem verdi o var ama kısımın az eksiği kaldı nerdeyse tamam

inşallah zamanında sağlıklı gelirler

4. 20 Kasım 2007
  5. HiLmİyE

HiLmİyE Guest

bende birden aldım ama eksikler var geçen hafta anneannesi almış hepsini
    7.aya girdiğimiz için hazırlamak gerek

6. 20 Kasım 2007
  7. HiLmİyE

HiLmİyE Guest

evet toparlamak lazım ilk bakalım burdan kimin bebeği sağ salim dünyaya gelecek hemen buradan bildiririz kimimiz önde olabiliriz ama sezeryan kız erkek olması olarak değişebilir önce ve sonra kişinin doğumu gerçekleşebilir...

8. 20 Kasım 2007
  9. HiLmİyE

HiLmİyE Guest

yok canım tam tersi kızlar önce geliyor oğlanlar geç geliyor
    benim bulunduğum yerde tam 1,5ay önce suni ağrı ile doğum yaptırmışlar erken doğum gereçekleşti hemen hemen benimle aynı bir anne adayıydı sanırım düşmüş merdivenelerden ama bebeği 2,800doğmuş ama bende dedim benim 750gr demekki fazlaymış o yine haftalık olarak...

10. 20 Kasım 2007
  11. Ceylin

Ceylin Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    76
    Merhaba sevgili anne adayları. Bende şubat ortalarında doğum yapacakmışım doktor öyle dedi. Daha çok eksiğim var üstelik çok yorgun hissediyorum devamlı kendimi ve alış-veriş yapmaya halim yok nasıl olacak bu iş bilmiyorum

12. 20 Kasım 2007
  13. xsxekercim

xsxekercim Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    :nazar:galiba heyecan yapmamak lazım çoğumuzun eksikleri var.daha benim oğluşumun odası bile hazır değil.kıyafetleri nerdeyse tamam oldu ama bebişim şimdi bi doğsa yatacak yatağı yok yavrumun.ay daha ismi bile belli değil.en iyisi şimdi doğmasın,şubatı beklesin:roflol:
    benimde baya eksiğim varmış,buarada listeyi gönderen arkadaşıma teşekkürler,benim gibi ilk bebeği olacak anne adayları için süper bir bilgi.:KK46:

14. 20 Kasım 2007
  15. HiLmİyE

HiLmİyE Guest

bence oda için acele etmeye gerek yok ilk önce çantasını hazırladıkmı yeter ilk kızımda ben meraktan 1senelik eşyası falan yani hereşeyi hazırdı yaşlılar ve büyükler derdi okadarda hazırlık iyi değil yatağını yani karyolasını almamıştık doğumdan sonra gidip onuda aldık geldik bencede fazla hazırlanmaya gerek yokkkk hediyelerde gelecek sonra giymeden kalıyor benim tam ilkte bir küçük mağazada satacak kadar kıyafetleri olmuştu hediye getireneler sağolsun çok hazırlık iyi değilmiş diye ben bunda az hazırladım birde bu doğumum kışa gelecek soğukta açıkta kalmayayım fazla hazırlık yapmayıncaaa

16. 20 Kasım 2007
  17. SERNANAZ

SERNANAZ Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    ya evet aslında hazırlamak gerek.birde annem beni 8 aylık dünyaya getirmiş bende erken doğururum diye korkuyorum.hazırlıklı olmakta fauyda var.bakalım.almamaız gereken ne çok şey var..

18. 20 Kasım 2007
  19. SERNANAZ

SERNANAZ Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    ya kızlar bide bukadar teferruat sezeryan olacak hastalar için normal doğum yapacaksak şayet bebek için ve kendimiz için 1 2 parça bişey yeterli bence.çünkü normal doğumda 2 3 saat içinde eve edönüyosunuz.ha sonradan sezeryana alma olasılığı olur ozaman tam teşkilatr hazırlanmalıyız ya bakalım