Hastane çıkışı kaç tane alınmalı? (2008 anneleri de bakarsa sevinirim)

Konusu 'Ekim Anneleri' forumundadır ve cashmir tarafından 31 Temmuz 2009 başlatılmıştır.

31 Temmuz 2009
    Konu Sahibi : cashmir
  1. cashmir

cashmir kızım...küçük gün ışığım Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    Arkadaşlar malum, yavaş yavaş güzel telaşımız başladı çok şükür. Allah hepimizi tamamına erdirsin. Hastane çıkışı ile ilgili aklım karıştı biraz. Ben 1 tane hastane çıkışı aldım, 1 tane de alt ust takımlardan koyarım diye düşündüm. Ama nette biraz araştırınca gördüm ki, 3 tane hastane çıkışı alanlar var. O esnada sıkıntıya düşmek de hoş olmasa gerek. Sizler ne düşünüyorsunuz bu konu hakkında, hazırlıklarınız ne yönde? Özellikle 2008 Ekim anneleri bize yol gösterirlerse sevinirim. Örneğin bebeklerin silinmesi için bez götürmek gerekebiliyormuş, çoraplar kalın olmalıymış.. Bunun gibi altı çizilmesi gereken şeyler vardır muhakkak.. Şimdiden teşekkürler..a.s.

2. 31 Temmuz 2009
  3. nurce

nurce Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    merhaba canım. ben 12 ekimde doğum yaptım.hastane çantamı biraz netten yazanlardan birazda çevredeki arkadaşalrın tecrübelerine dayanarak hazırlamıştım.
    benim çantamda da bir hastane çıkışı takımı vardı.
    2-3 zıbın takımı vardı.
    yedek çorap , eldiven, şapka ve küçük havlu mendillerden, yumuşak bezlerden koymuştum.
    2-3 tane battaniye
    ayrıca bebeğimin ilk giyeceği giysileri bir poşet içinde çantamın en üstüne koymuştum.çantamı açtığımda kolayca bulabilmek için.(tavsiye ederim.) birde bebişimin eşyalarını gruplamıştım antamda.çoraplar , eldivenler küçük bir poşette. şapkalar fln ayırı bir yerde mendiller.
    zıbın tkaımları ayrı bir poşette. birde her poşetin rengi farklıydı. yanımda annem kalmıştı. çantamın içinden ararken ben sadece poşetin rengini söylüyordum oda kolayca çıkarıp buluyordu.dolaba yerleştrirken de daha rahat olmuştu.ve aklımda bişiy daha.bir gecelik, 2 takım da pijama vardı yanımda.sık terlediğimz için üstünü değiştirme ihtiyacı hissedebiliyorsun.doğumdan hemne sonra geldiğimde geceliğimi , aya kaldırılmadan önce de pijamaarımı giymiştim. 2. doğumumda yanımda 1 gecelik 3 pijama lamayı düşünüyorum yanıma.
    aslında çantanı ahzırlarken doğum şekli de önemli. çünkü normal doğumda 1 sezeryanda ise 2 gece kalınıyor.o yüzden sezeryan çantasındaki yedekler 1-2 sayı farklılık gösterebiliyor.
    umarım yardımcı olabilmişimdir.birde yanımda ne olur ne olamz diye biberon ve termos içinde kaynatılmış sıcak suyum vardı.allaha şükür gerek kalmadı onlara.
    sezeryanla doğum yapan arkadaşıma hemşiresi göğüslerine sıcak havlu koy sütün gelmesini çabuklaştırır demiş. ben denemedim ama o denemiş.faydası olduğunu söylemişti. karar sizin.paylaşmak istedim.

4. 31 Temmuz 2009
  5. gulsahbennn

gulsahbennn Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    cnm o kadar teferruata gerek yok bende 2008 ekim annesiyim 1 hastane çıkışı yeterli yedek olarakta bi takım almışsın zaten.sadece kendin için ve bebek için olanaları ayrı çantalara koy yeterli kolay bulmak açısından.öptm hayırlı doğumlar cnm

6. 31 Temmuz 2009
  7. EsraCadi

EsraCadi inci'm kızım biriciğim(ssçs) Pro Üye

Beğenildi:
    9
    Ödül Puanları:
    306
    arkadaslar bende 2 tane hastane cıkısı aldım..zıbın çorap eldıven sapka aldım.battanıye alıcam 1 tane.agız mendılı alırım..kendım ıcınde gecelık almam lazım.sızler aldınızmı gecelık falan.nasıl bısey alsam dıye dusunuyorum

8. 31 Temmuz 2009
  9. mehay

mehay CANIM OGLUM Üye

Beğenildi:
    26
    Ödül Puanları:
    198
    ben gecelikle yatamiyorum sagim solum aciliyor hep hastanedede rahat edemem diye dusunuyorum onla..pijama takimi alicam sanirim....

10. 31 Temmuz 2009
  11. EsraCadi

Beğenildi:
    9
    Ödül Puanları:
    306
    canım pijama takımı dıcektım gecelık yazmışım..aldınmı sen?

12. 31 Temmuz 2009
  13. mehay

mehay CANIM OGLUM Üye

Beğenildi:
    26
    Ödül Puanları:
    198
    bende 2 tane var 1 tanesi yeni digeri az kullanilmis 2 tane daha alip 4 takim goturucem....

14. 31 Temmuz 2009
  15. EsraCadi

Beğenildi:
    9
    Ödül Puanları:
    306

ayy ben daha almadım benım hıc yok..bebegede battanıye falan lazım onları almam lazım

16. 31 Temmuz 2009
  17. mehay

mehay CANIM OGLUM Üye

Beğenildi:
    26
    Ödül Puanları:
    198
    canim bende battaniye almadim zaten bircok eksigim var benimde valla...:1no2:

18. 31 Temmuz 2009
  19. nurefsann

nurefsann Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    148
    tatlim hastane cikisi 1 veya 2takim olsa yeterli cunki yenidogan icin hazirlandigi icin kucuk oluyor cok fazla kullanamayacak zaten