Hastanede Bebeğe İlk Ne giydiriliyor?

Konusu 'Bebeklerimiz ve Cicileri' forumundadır ve hoceee tarafından 20 Temmuz 2010 başlatılmıştır.

20 Temmuz 2010
    Konu Sahibi : hoceee
  1. hoceee

hoceee kuzucum Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Arkadaslar suan 32 haftalik hamileyim ve ilk oldugu icin biraz tecrubesizim.kaydirigubbakcemile

Artik bavulumuzu hazirlayalim diye aldiklarimizi yerlestirmeye basladik. Tecrubeli annelerden ricam hastanede bebege ne giydirildigi konusunda yardimci olmalari. Dogum sonrasinda bebege ilk kiyafetlerini hemsireler giydiriyormus sanirim. Doguma girmeden onlara neler vermem gerekiyor? Hastane cikisi denilen takimlardan aldim ama icinde bir suru sey oluyor. Hangilerini verecegim? Bir arkadasim ic zibin ve uzerine tulum yeter demisti. Sizce de yeterli mi, yoksa alttan citcitli body de gerekir mi? Bu konuda yardimci olursaniz sevinirim. Ona gore ilk kiyafetlerini ayri koymayi dusunuyorum. Tesekkurler...

2. 20 Temmuz 2010
  3. cizmelikedis

cizmelikedis Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    slm canim.bende senin gibi 32 haftalik hamileyim.benim de ilk ve cok tecrubesizim.yurt disinda yasiyoruz,yalniziz,kimsemiz de yok.dogumdan korkmuyorum da ne yaparim nasil yaparim nasil bakarim beni bir telas aldi ki sorma.sayende ben de ogrenmis olucam.en cok ta bunu merak ediyordum.ilk dogdugun da ne giydirilir diye.burda hemsireler giydirmiyomus sanirim.kendin giydiriyormussun.basimda kimse olmiyca icin esim giydiricek.

4. 20 Temmuz 2010
  5. hoceee

hoceee kuzucum Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    insallah sana da faydasi olur. Hamile kalana kadar hic dusunmuyorsun bunlari. Yavas yavas ogrenecegiz herseyi.. Allah saglikla kucagina almayi nasip etsin bebegini..

6. 20 Temmuz 2010
  7. fascination

fascination Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    kuzenimden biliyorum hastane çıkışı diye bi set varmış onalrı giydiriyolarmış hemen

8. 20 Temmuz 2010
  9. talar

talar Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    ben doğum yapalı 2 ay oldu hastanede hemşireler giydiriyor bebişi iç zıbın takımı zaten hastane çıkışının içinde var ama hastane çıkışı çok parça tabikide hepsi kullanılmıyor

10. 20 Temmuz 2010
  11. pamuk helva

pamuk helva & Gülümse & Pro Üye

Beğenildi:
    293
    Ödül Puanları:
    163
    bizim hastanede, ilk doğduğu gün kendilerinden giydirmişleri..
    ertesi gün, yıkayalım temiz cicilerinden verin giydirelim dediler, yarım kollu bodysini üzerine ayaklı tulumunu, sapkasını giydirmiştik..bir de ince penye bir battaniye ile sarmışlardı..bazı hastane çıkışlarında çok fazla şey oluyor; atlet, külot, zıbın vs..vardı ve hiç gerekli olmadı bana..

12. 20 Temmuz 2010
  13. hoceee

hoceee kuzucum Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Canim ic zibin takimi dedigin citcitli body ile ayakli alt mi?

Ben de bir tane penye battaniyenin icine giydireceklerini koyacagim. Ayakli tulumunu koydum, onun icine giydirmek icin de; ayrica aldigim ic zibin denilen yarim atlet gibi olani veya takimin yarim kollu bodysini koysam olur herhalde. Bir de sapka koydum. Corap ile eldivene gerek var mi sizce?

14. 21 Temmuz 2010
  15. selege

selege İlayda Deniz Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    Canım sen hastane çıkışı takımını hepsini bavuluna koy zaten hemşire kendisi gerekli olanı alıyor,eksik olmasındansa fazla olması iyidir,eldiven takılıyor,ve en gerekli şey bence hayırlı dogumlar olsun inş.

16. 21 Temmuz 2010
  17. NakrEdusA

NakrEdusA ♥ {- _ -} ♥ Pro Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    146
    ben oğluma çıtçıtlı badi,tulum,çorap,eldiven,şapka,battaniye vermiştim

18. 21 Temmuz 2010
  19. Green33

Green33 oğluşunun annesiii Üye

Beğenildi:
    10
    Ödül Puanları:
    148
    öncelikle hayırlı doğumlar tüm hamilelere ben ocakda doğum yaptım tabiki kış olunca verilen kıyafetlerde farklı oluor zaten benim oğlum 10 gün çıplak yattı malesef erken doğum olunca sizinkiler yaza gelior yani öle çok şeye ihtiyaç yok bir zıbın takımı atlet kilot tarzında olanlardan birde ayaklı uzun kollu tulum şapka ve çorap yeterlidir bence eğer battaniye ile sarıcaksanız tulum kısa kolluda olabilir tabiki battaniyede penye battaniye olmalı şeyde yapabilirsiniz nasıl olsa doğumdan önce hastaende olucaksınız ebeye çantanızı gösterin o gerekli olanları alır zaten şunuda unutmayın çocuklarınızı çok sıcağa alıştırmayın yoksa ufacık bir esintide hemen hasta olurlar kat kat giydirmeyin asla