Hastaneye gittiğinizde neler yapılacak?

Konusu 'Doğuma Hazırlık' forumundadır ve 1BukeT tarafından 3 Kasım 2007 başlatılmıştır.

  3 Kasım 2007
  Konu Sahibi : 1BukeT
 1. 1BukeT

  1BukeT Popüler Üye Üye

  Katılım:
  21 Eylül 2006
  Mesajlar:
  1.454
  Beğenildi:
  15
  Ödül Puanları:
  106
  Doktorunuz daha önce yaptığı muayene bulgularını kontrol edecek ve sizin şikayetlerinizi dinledikten sonra pelvik muayenenizi yapacaktır. "Tuşe" adı verilen bu elle muayenede rahimağzının açıklığı, silinmesi ve yumuşaması, bebeğin başının doğum kanalının neresinde olduğu ve amniyos kesesinin bazı özellikleri hakkında bilgi edinilir. Ayrıca doğum kanalının giriş kısmı, kanalın özellikleri ve doğum kanalının çıkış kısmı konusunda da önemli bilgiler edinilir. Kanalın kemik ve yumuşak doku yapısında bebeğin geçişine engel olabilecek durumlar (çatı darlığı gibi) bu muayene esnasında ortaya çıkar.

  Daha sonra kasılmalarınızın frekansı ve süresi ile bebeğin kalp atımı kontrol edilir. Bebeğin kalp atımı 20 dakika boyunca yapılan kardiyotokografik inceleme ile kontrol edilir. Bazı doktorlar da yalnızca fetoskop denen cihazla bebeğin kalp atışlarını dinlerler.

  Muayenede henüz doğumun çok erken aşamalarında olduğunuzun belirlenmesi ve bebekle ilgili herşeyin de normal olması durumunda aktif doğum başlayana kadar eve gönderilebilirsiniz. Bu sizin saatlerce gereksiz yerde hastanede beklemenizi önlemek amacıyla yapılır ve doktorunuz gerçek doğum sancıları konusunda sizi bilgilendirecektir.
   
  eliphe bunu beğendi.
 2. 3 Kasım 2007
  Konu Sahibi : 1BukeT
 3. Ms.Eda

  Ms.Eda Annedir yüreği Üye

  Katılım:
  4 Aralık 2006
  Mesajlar:
  1.295
  Beğenildi:
  1
  Ödül Puanları:
  106
  Buket paylaşımın ve emeğin için çok teşekkürler