Hata mı yapıyorum yardımcı olun lütfen :(

Konusu 'Bir derdim var : (' forumundadır ve foreveryours tarafından 31 Temmuz 2010 başlatılmıştır.

31 Temmuz 2010
    Konu Sahibi : foreveryours
  1. foreveryours

foreveryours Çınar'ım.... Üye

Beğenildi:
    83
    Ödül Puanları:
    153
    Önce size kendimden bahsediyim..annemle babam ayrı ve ben annemle yaşıyorum.bu yaşıma kadar çok şeyler yaşadım gördümm...19 yaşındayım ve benim için sadece annem var..birde 5 senedir sevgilim var.daha yeni sözlendik.askere gidicek 2 sene sonra.tecil ettirdi malesef..ve biz askerden önce evlenmek istiyoruz..annemle kalıcam o askerdeyken.çünkü evlenirsek şu anda evi yok askerden gelince evlenmeyi düşünüyoduk.İyi bi işi var.ailesiylede iyi anlaşıyorum.ama 2 sene içinde evlenmek istiyoruz.doğrumu yapıyoruz..sadece istediğim iyi bi aile kurabilmek..çünkü ben buna çok hasretim.ailemde düzgün evliliği olan kimse yok..herkes evliliği kötülüyo..evlilik bu kadarmı kötü??O askerdeyken ailesindede kalırım.çnkü bi kaç ay beraber oturucaz..bi akıl verirmisiniz bana...kötümü düsünüyorum ben..sadece cok seviyorum onu...oda aynı şekilde..herkes imreniyo bize kavga bile etmiyoruz...askerden önce evlilik kötü bişeymi?daha doğrusu evlilik kötü bişey olabilirmi? insanı sevdiğinden baska ve onun yanında olmaktan başka ne mutlu edebilirki..?ailem istemicek askerden öne biliyorum..ama böyle duramıyorum..çünk mutsuzum.bi tek onun yanında mutluyum..annem daha genç 37 yasında ve evlenesin istiyorum.beni beklemesine gerek yok cünkü onun içinde zor..hayat yalnız geçermi?bu kadar sene benim için çabalayan bi insana evlenme diyememkii...! Yorumlarınızı bekliyorum kızlar..Kötü bişeymi yapmak üzereyim?? TEK İSTEĞİM MUTLU OLMAK.... mafoldumben

2. 31 Temmuz 2010
  3. lostdreams

lostdreams Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    31
    çevrendeki insanların evlilik hayatı kötü diye ''evlilik kötü birşeydir'' diyemeyiz bence.sen sevdiğin kişiden eminsen o da senden eminse bir sorun olmaz.ama askerlik öncesi evlilik zor olabilir belki.hem 19 yaşındaymışsın,ailende askerden sonra olsun isterse belkide böylesi hayırlıdı:)

4. 31 Temmuz 2010
  5. hayell.

hayell. Ömür hayalleri beklemez.. Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    148
    evlenmek niye kötü olsun ki canım eyer doğru insanı bulduğuna inanıyorsan evlen tabi ama askerlik varmış bence askerlik yapıp gelsin öyle evlen annende yalnız kalmamış olur

6. 31 Temmuz 2010
  7. NilCeren

NilCeren Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    284
    Ödül Puanları:
    113
    canım evlilik neden kötü bir şey olsun ki??
    belki de annen baban ayrı diye mutlu ev ortamına hasretsin bu yüzden özeniyorsun ama bu da kötü bir şey değil.
    sadece şunu düşün: sen kendini evliliğe hazır hissediyor musun?
    eğer buna içtenlikle evet diyorsan gerisinin pek önemi yok

8. 31 Temmuz 2010
  9. foreveryours

Beğenildi:
    83
    Ödül Puanları:
    153
    Evet bunu gerçekten istiyorum..2 sene sonra 21 yasında olucam..askerliği herkes sorun ediyo.ama birbirini seven 2 insan olduktan sonra neyin önemi varki?öylede beklicem sonuçta böylede..ama onun karısı olarak beklemek bana daha çok gurur vericek..

10. 1 Ağustos 2010
  11. inci_tanesi

inci_tanesi Allah'a emanetsin kuzum Üye

Beğenildi:
    76
    Ödül Puanları:
    203
    evlilik tabi ki kötü bir şey değil canım
    aile sıcaklığını tadamadığın için böyle düşünmen çok normal
    ancak yaşın küçük biraz
    askerliği de varmış
    gidip gelmesini beklesen daha iyi olur
    kendini evliliğe ne kadar hazır hissediyorsun?
    evliyken asker yolu beklemek de çok zor inan
    bu arada erkek arkadaşın kaç yaşında canım?

12. 1 Ağustos 2010
  13. foreveryours

Beğenildi:
    83
    Ödül Puanları:
    153

21 yaşında..Buna gerçekten hazır hissetmesem böyle bişey asla düşünmezdim..Yaşım ufak olabilir ama yaşadığım gerçekler malesef olgunluk kazandırıyor insana..

14. 1 Ağustos 2010
  15. _masal_

_masal_ ... Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    her evlilik kötü olcak diye bir şey yok.. sen istedikten sonra eğer ki evleneceğin adamdan da her konuda eminsen mükemmel bir evlilik hayatın da olabilir.. ufak tefek sorunlar olsa bile mutlu olursun..

ama yaşın küçük evlilik için.. biraz daha beklemende fayda var.. hem askerlikte varmış bak.. ola ki hamile kaldın nolcak.. babası çocuğunun en güzel zamanlarını göremicek belki de.. her yönden düşünmek gerek.. ben ailenin yerinde olsam ben de onaylamazdım..

16. 1 Ağustos 2010
  17. inci_tanesi

inci_tanesi Allah'a emanetsin kuzum Üye

Beğenildi:
    76
    Ödül Puanları:
    203

canım sen olgunluk kazanmış olabilirsin buna hiçbir şey diyemem
    ancak erkek arkadaşının yaşı evlilik için çok erken inan
    erkekler bizlere göre geç olgunlaşıyorlar bunu gözardı etme
    bir erkek 25 yaşından önce kesinlikle evlenmemeli
    23 yaşında askere gidecekse uzun dönemse 25 olmadan geri dönecek
    1-2 sene içinde hazırlıklarınızı yapıp gönül rahatlığı ile evlenebilirsiniz
    bu forumda erken evlenip ben ne yaptım diyen o kadar kişinin konusu var ki...
    bu yaşlarınızın tadını çıkarın, sana bunu evli bir ablan olarak söylüyorum canım
    evlilik için, birlikte bir ömür geçirmek için çok vaktiniz olacak Allah ın izniyle

18. 3 Ağustos 2010
  19. inCiCiceqiMuge

inCiCiceqiMuge Hayatımın anLamı MeLeğiM. Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    evlenmek tabiki kötü birşey değil.. herkesin evliliği kötü olacak diye birşey yok ki.. ama askerden önce evlenme bence..