hata yaptım.. ve şimdi nasıl düzelteceğim???????

Konusu 'Çocuğum Büyürken' forumundadır ve 35papatya tarafından 23 Nisan 2010 başlatılmıştır.

23 Nisan 2010
    Konu Sahibi : 35papatya
  1. 35papatya

35papatya Duruşunuz,duruş belirler......... Üye

Beğenildi:
    52
    Ödül Puanları:
    108
    slm.. oğlum,21.ayına girmek üzere... zaman zaman boy aynasının karşısına geçer beziyle kollarını , vücudunu inceler bazende dans ederdi... geçtiğimiz günlerde ( hava çok sıcaktı ) o ayna karşısındayken bezini açtım.. o an çığlık çığlık ağlamaya başladı.. zangır zangır titriyordu.. kucağıma alıp sakinleştirmem saatlerimi aldı.. aklıma hiç gelmemişti ; aynada pipisini görünce korkacağı..... şimdi bezini hiç açtırmak istemiyor.. zaman zaman giyinikken elini orasına götürüp bakıp bakıp ağlıyor... ne yapmalıyım? tşk..............

2. 23 Nisan 2010
  3. shekerkizcandy

shekerkizcandy Mutlu♥♥ Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    146
    Allah Allah.İlk defa böyle birşey duydum.akannehir
    Belki yaşayan arkadaşlar vardır.
    Size yardım ederler...

4. 23 Nisan 2010
  5. inanna13

inanna13 nil'im.. Üye

Beğenildi:
    21
    Ödül Puanları:
    148
    ben de şaşırdım ama bebeklere şaşırmamak lazım:))
    aklıma tek gelen babasını da öle görmesi ya da resimlerle anlatmak basitçe,kız erkek die??
    kolay gelsin..

6. 23 Nisan 2010
  7. cmrm

cmrm Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    146
    normalde bebeklerin aynaya baktırılması iyi değil diye biliyorum kendilerinden korkarlarmıs.ama sizin bebeğiniz biraz büyümüş inşallah geçici bir durumdur

8. 23 Nisan 2010
  9. DepresifPolyanna

DepresifPolyanna instagram:Camgoz_tasarim Pro Üye

Beğenildi:
    6.531
    Ödül Puanları:
    238
    21 aylık bir çocuk daha önce pipisini görmedi mi hiç? banyo yaparken falan illa farketmiştir. Ben başka bir şeyden korktuğunu düşünüyorum. Ne bileyim belki bezini açınca aslında bezinden korkmuştur. Ya da o sırada çiş yapmıştı belki ondan paniklemiştir.

Siz ona vücudunu keşfetmesinde yardımcı olun eli kolu ayağı gibi bir organı olduğunu hatırlatın. piss ee gibi şeyler söylemeyin, oradan çiş yaptığını felan söyleyin başka çocuklarla örnekleyin.

10. 23 Nisan 2010
  11. keser

keser Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    41
    babasının ilgilenmesi daha doğru olacaktır. yalansız açıkça konuşabilirler. doğrusuda buymuş zaten

12. 23 Nisan 2010
  13. 35papatya

35papatya Duruşunuz,duruş belirler......... Üye

Beğenildi:
    52
    Ödül Puanları:
    108
    yanıtlar için tşk.. tabiki banyoda falan farketmiştir.. ona şimdiye kadar kendisi veya başka birşey için ''pis'' kelimesini kullanmadık... olayların hep açıklamasını yaparak yaramazlıklarının önüne geçebiliyoruz... budurum o kadar farklı ki.. aynadaki görüntü sanırım çok olumsuz etkiledi.. sanki kendisinden 1 parça kopmuş gibi mi hissetti artık, anlayamıyorum... henüz tam konuşamadığı içinde kendini ifade edemiyor.. sadece bez değişiminde korku içinde ağlamalar vede (bazen)giyinikken orasını göstererek ağlamalar var.... inanın kendime çok çok çok ama çok kızıyorum.. keşke aynadayken bezini açmasaydım.........................................

14. 23 Nisan 2010
  15. DepresifPolyanna

DepresifPolyanna instagram:Camgoz_tasarim Pro Üye

Beğenildi:
    6.531
    Ödül Puanları:
    238
    Olsun kendinizi suçlamayın, zamanla geçer daha çok küçük. Güzel güzel anlatın ona korkusu geçecektir.

16. 26 Nisan 2010
  17. gulsum50

gulsum50 Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    çok ilginç
    hiç çişini yaparken yada bak senin pipin var işde sen ordan çişini yapacaksın sen abi olacaksın felasn demedinizmi benim kızıma bile biz bazen çişini yapınca aman aferin ecemin fıstığı çişini yapmış felan diyor hemde oğlunuzdan baya küçükdü ben bunları kızıma söylerken.
    hatta anne muammerinde fıstığı varmı diye sorar (komşunun oğlu)
    hayır annecim onun pipisi var derim
    bence onunla bazı şeyleri artık konuşun benim kızımda büyük değil 2 yaşına daha yeni girdi sizin bebeğiniz artık sizi anlıyabilir.

18. 27 Nisan 2010
  19. sevhan

sevhan Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    bence biraz geç kalmış gibi acaba siz ondan sakladınızmı?yani benim oğlum 25 aylık olmak üzre ne olur yanlış anlamayın kıyaslamak gibi derdim haddim yok ama 21 ayından önce kendisininkini tanımış ve aile bireylerininkini merak ediyor ve sorularıyla özellikle bu konudaki bizi bunaltıyordu.Aslında keşke çocuklarımız çok erkenden haftada bir kaç saat bile olsa bir anaokuluna gitseler orada kız erkek tuvaletleri ortak bunun bir tabu haline gelmemesi