Hatıraları canlandırmaya ne dersiniz?

Konusu 'Aksesuarlar ve Süsleme' forumundadır ve Elif tarafından 15 Mart 2009 başlatılmıştır.

  15 Mart 2009
  Konu Sahibi : Elif
 1. Elif

  Elif Onur Üyesi Pro Üye

  Katılım:
  12 Temmuz 2006
  Mesajlar:
  24.653
  Beğenildi:
  5.191
  Ödül Puanları:
  438
  Size bu yazımızdaki önerimiz, hatıraların organizesi ile ilgili. Hatıraları nasıl organize edelim? Zor, onlar beynimizin çeşitli yerlerinde depolanmış durumda zaten.

  Bizim kast ettiğimiz, hatıraları hatırlatan o küçük şeyleri organize etmek. Kimimiz saklarız; karnelerimizi, nikah davetiyemizi, çocuğumuzun saçından kesilen ilk parçayı, unutamayacağımız bir seyahatten kalan kartpostalı… İşte bunları yaşatacak ve daha anlamlı kılacak bir öneri bizimki.
  İsterseniz defterin yapımını örnekleyerek anlatmaya çalışalım:

  *Eğer siz de çocuğunuzun ilk çekilen ultrason filmini, hastane dokümanlarını, ilk reçetesini ve aşı kağıdını saklıyorsanız, özel fotoğrafları da ekleyerek, onlarla bir hatıra defteri hazırlayabilirsiniz. Bu türden hazır defterler satılır, size içine bilgileri doldurmak ve istediğiniz şeyleri yapıştırmak için boşluklar vardır bu defterlerde.

  Biz size kendiniz hazırlamanızı tavsiye ederiz. Renkli kartonlardan oluşturacağınız defter sayfalarını sol orta kenarlarından zımba ile delin. Ön ve arka kapakları kalın mukavvadan hazırlayın. Mukavva dış kapakları dekoratif bir kağıt ile, veya hoş desenli bir kumaş ile kaplayın.

  Sayfaları birbirine kalın bir kurdele yardımı ile tutturun. (Sayfaları üst üste koyun. Bütün sayfaları zımba yardımı ile deldiğiniz deliklerin önce altındaki delikten ön kapaktan başlamak şartı ile, kurdeleyi geçirin. Aynı işlemi arka kapaktan başlayarak tekrar edin. Kurdelenin iki ucunu defterin ön kapağında fiyonk yapın.)
  Bundan sonrası size kalmış. Çocuğunuzla ilgili hatıra olabilecek her şeyi bu defterde saklı tutabilirsiniz…
  [​IMG]
  Daha Fazlasını İsteyenlere:
  *Çocuğunuzun hatıralarını sakladığınız defteri kendisine hiç göstermeyin. Bunu ona yeterince büyüdüğünü hissetdiğiniz zaman, bir doğum gününde hediye olarak verin.
  *Unutamadığınız bir seyahatin hatıralarını yaşatmak için o seyahatten arta kalanları bir defterde toparlayın: Seyahatin otobüs bileti, kartpostallar, çekilen fotoğraflar, gezilen yerlerin broşürleri gibi…
  *Düğün davetiyenizi, düğününüze gelen telgrafları, gelin telinizden kesilmiş küçük bir parçayı saklıyorsanız, fotoğrafları da ekleyerek bir düğün hatıra defteri hazırlayabilirsiniz.

  Kadın ve aile
  zaman
   
 2. 15 Mart 2009
  Konu Sahibi : Elif
 3. ece ayxsxe

  ece ayxsxe Aktif Üye Üye

  Katılım:
  29 Mayıs 2008
  Mesajlar:
  256
  Beğenildi:
  0
  Ödül Puanları:
  86
  çok yaratıcısınız walla maşallah size ....
   
 4. 12 Nisan 2009
  Konu Sahibi : Elif
 5. MATMAZEL87

  MATMAZEL87 kızını büyütmekte... Üye

  Katılım:
  8 Nisan 2009
  Mesajlar:
  2.895
  Beğenildi:
  27
  Ödül Puanları:
  148
  paylasım için tişkürlerrr