hava soğudu malum evlerde

Konusu 'Doğum Yapanlar' forumundadır ve selcanefe tarafından 28 Eylül 2008 başlatılmıştır.

28 Eylül 2008
    Konu Sahibi : selcanefe
  1. selcanefe

selcanefe herşey güzel olsun Üye

Beğenildi:
    24
    Ödül Puanları:
    108
    havalar yağmurlu gidiyor ve evler şimdi soğuk evi sıcak olanlar galiba çok şanslı bizim ev bayağı soğuyor dışarı soğuyunca oğlumda çok üşüyor geceleri şapka takıyorum yorgan üstüne battaniye örtüyorum elektrikli ocak da yanıyor ama iki gün içinde üşüttü galiba kusuyo ve içi ekşimiş yavrumun halbuki uykudan kalkınca hemen yelek giydiriyorum sıcak olan odadan pek çıkarmıyorum bi, soğuk bi sıcak kötü oluyor birde kıyafette sorun yaşıyorum küçükken hep tulum giydirdim malum nisan doğumluyuz soğuktu ev yine şimdiş yine almam gerekiyor yoksa çok şaşıyorum kıyafete ya ince yada kalın oluyor sırtını tam tutmuyor galiba uzun kollu atlet üstü badi yelek falan sizin evler nasıl neler giydiriyorsunuz birde burda banyolarda soba var ve banyo için sobayı yakıyorum yoksa üşür ben bile üşüyorum kalorifer yanana kadar böyle idare edecez bakalım

2. 28 Eylül 2008
  3. _papatyam1_

_papatyam1_ Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    aynen canım şu anda gümüşhanedeyiz ve burası oldukça sein.kaloriferler yanana kadar çocukları hasta etmezsek iyidir.tek bir odada elektrikli yanıyor eeeeeeeeeeçocuk durmuyo bi sıcak bi soğuk burunlar hemen başlıyo akmaya...dur bakalım kaloriferler ne zaman yanacak biz birde lojmandayız inş geç yanmaz......

4. 29 Eylül 2008
  5. antika

antika ilk meleğim benim. Üye

Beğenildi:
    9
    Ödül Puanları:
    108
    inşallah,bişeycik olmazlar.bizm ev doğalgazlı kendimiz ayarlıyoruz.uzun kollu badi giydirmek çok iyi fikir .hem de gece üstü açılınca beli üşümez.ben de senin gibi atlet üstüne dyarım kollu badi giydirmiştim,çok sıcak tutuyor,hatta terletiyor bile.bizim sorunumuzda gece üstünü açıyor,bazen uyanmamış oluyorum,farketmek de gecikebiliyorumkafamçokkarıştı.

6. 29 Eylül 2008
  7. keri34

keri34 derinin annesi Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    148
    ben kalarıferı daha yakmadım.gece yatarken kısa kollu badı ustune uzun kollu badı ve ıkı tane ayaklı pıjama altı gıydırıyorum bıde corap ustunede kalın battanıye.sımdılık ıdare edıyoruz ama ıkı haftadır hasta zaten oglum.ara ara gıcık tutuyor ara vermeden oksuruyor garıbım.ıkı kez doktora goturdum ıkı surup verdı ama hala gecmedı yaaa.cok canım sıkılıyor

8. 29 Eylül 2008
  9. keri34

keri34 derinin annesi Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    148
    pardon kızlar turkcemızı bozmayayım kalorıferı dıcektım:)

10. 29 Eylül 2008
  11. minik kuslarim

minik kuslarim CANIMIN 3'Ü Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    146
    allah bagıslasın canım yavrunu
    gule gule buyutmeyı nasıp etsın rabbım
    kalorıferler yanınca evımız cok sıcak oluyor
    yanmadıgı zaman tabıkı soguk merkezı sıstem bırde saatlı yanıyor gece bellı saatten sonra sonuyor o aralarda serı oluyor
    ısınıze karısmak gıbı olmasın ama bence cok abartıyorsunuz gıydırme konusunda
    ıkı kızım var benımde 5 yasında ve 14 aylık
    yorgan battanıye sapka bırde elektırıklı ocak yanıyor yınede usuttu demıssınız
    mumkunatı yok canım bebegı cok terletıyor ve sıcaga alıstırıyorsunuz sonra en ufak serınlıkte hasta oluyorlar
    elektırıklı yakın ama ustunu cok gıydırmeyın bence
    ben soba yaktıgım zaman ınce gıydırır battanıyeyle yatırırım
    banyodada sohbenı kızları soyup hazırlayana kadar suyu acar ıcerıyı buhar yaparım sıcak olur onlar yıkanana kadarda odalarına elektrıklı sobayı acarım
    ama bunu cok soguk kıs gunlerınde yaparım
    masaallah daha cok hasta olduklarını gormedım
    nacızane bır tavsıye nekadar cok ustune tıtrer ve kalın gıydırmeye alıstırırsanız o cocuk daha cok hastalanır cunku sureklı sıcak tutulmaya ve sıcak ortama alısmıs olur
    bırde bebegınız ne kadarlık??kusması ve ıcı eksımesı eger emıyorsa sızın yedıgınız ıctıgınız soguk seylerden sızın kendınıze dıkkat etmemenızdende gecebılır

12. 29 Eylül 2008
  13. inciboncuk

inciboncuk Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    9
    Ödül Puanları:
    86
    size katılıyorum benim bebeğim de kısa kollu body üzerine ince pijamayla yatıyor çorap da giydirmiyorum üzerinde de battaniye örtülü oluyor çok sıcak iyi değil ve kat kat örtmek kan dolaşımını zayıflatarak daha çok üşümesine neden olabilir ayrıca o kadar sıcaktan birden buz gibi ortama geçince de vücut sıcaklığını dengeleyemez hasta olur önemli olan vücut sıcaklığını ortalama değerde tutmak öptüm tüm bebeişleri hasta olmasınlar inşallah...

14. 29 Eylül 2008
  15. Viola

Viola Yiğitim bitanem.. Pro Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    148
    İzmirde hala havalar fena değil,biz henüz birşey yakmıyoruz..geceleri oğluma yarım kollu body.altına pijamasının altını ve çorap..üzerine de ince bir battaniye örtüyorum...şimdilik iyi ama havalar kötüleşince tulum alıcam..

16. 29 Eylül 2008
  17. ELXIXFNAZ

ELXIXFNAZ Meleklerim Üye

Beğenildi:
    13
    Ödül Puanları:
    108
    biz artık kaloriferi yaktık dünden beri ılık ama üzerine de iki battaniye örtüyorum uykudan kalkıncada yelek giydiriyorum ben nezle oldum bu arada ilaçta alamıyorum ıhlamurdan başka öneriniz varmı

18. 29 Eylül 2008
  19. sule-46

sule-46 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    106
    ufo yaktık dün gece.baya serinleşti artık,yelek giyiyoruz kalkınca artık geri çıkarmıyouz.gece de küçük hanım üstünü açmasa iyi olacak.kadife battaniye,üstüne bazen ince bir battaniye daha.sırtına ve önüne bez.dün gece unutmuşum,soba da açık,terlemiş,değişmek zor oluuyor,ağladı yavrucak.