hayat benimlede oynadı ne yazıkki... ama kimseye söyleyemiyorum, siz hariççç

Konusu 'Jinekoloji / Kadın Hastalıkları' forumundadır ve TeMMuz20 tarafından 28 Mayıs 2008 başlatılmıştır.

28 Mayıs 2008
    Konu Sahibi : TeMMuz20
  1. TeMMuz20

TeMMuz20 Guest

ya kızla bunu hiç kimseyle neyazıkki paylaşamıyorum
    benim çok samimi bir arkadaşım var, hep plan yapardık ikimiz beraber hamilelikle ilgili olarak. Hamile olunca şöyle şöyle yaparız, anne olunca şöyle.....diye. neyse ben hamile kalmıştım ve benden 3 gün sonrada onun hamile olduğunu öğrendik nasıl mutlu olmuştuk yani dedik bu kadar denk gelir hamileliğin her aşamasını beraber yaşayacaktık çok güzeldi. Ama ben 8 haftalıkken bebeğimin ölmüş olduğunu öğrendim, yıkıldım tabiii. Ama benim için en kötüsü arkadaşımla görüşmek oldu. Şu an 6. ayı bitmek üzere ve ben üzerinden okadar vakit geçmesine rağmen onunla buluşmak istemiyorum ama buluşmadanda olmuyor. Çok kötü oluyorum onun karnına bakınca hep bende böyle olacaktım benimde 3 ayım kalmış olacaktı diyip duruyorum. Yani bir zamanlar beni çok mutlu eden haber daha sonra beni çok acıtmaya başladı. Nasıl birşeyle karşılaşacağımızı hiç bilemiyoruz. Allah sağlıkla bebğini kucağına almayı nasip etsin arkadaşımın ama hele bebeği olduktan sonra ben nasıl gidicem yaaaaaaaaa. Bunu kimseye de söyleyemiyorum çünkü yaşamayan anlamıyor ve ben güçlü de gözükmek zorundayım (yalandan da olsa)Allah kimseyi benim durumuma koymasın ama benim yerimde olsaydınız ne yapardınız arkadaşlar....
    lütfen sizin fikirlerinize ihtiyacım var

2. 28 Mayıs 2008
  3. Huysuz

Huysuz Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    inan çok üzüldüm arkadaşım ama tekrar bebek sahıbı olabılırsın neden bukadar üzülüyosun hiç olmıyacak dıye bişe yok ortada sanırım sıkma canını senınde olucak allah ızın verırse bi gün
    her şerde bi hayır vardır derler

4. 28 Mayıs 2008
  5. ASSKIM

ASSKIM sadece KIZIM için:) Üye

Beğenildi:
    9
    Ödül Puanları:
    106
    arkadasım üzülme demesi kolay bılıyorum ama kendını topla ve eger sorun yoksa bır daha hamıle kalmaya calıs herseyde bır hayır vardır senı cok ıyı anlıyorum lütfen üzülme.......bır daha dene....... inşallah olur arkadasım benım......

6. 28 Mayıs 2008
  7. loveli

loveli Rabbim koru yavrularımı Üye

Beğenildi:
    109
    Ödül Puanları:
    213
    canım durumuna üzüldüm bir daha olur bak hamile kalabiliyorsun burada hamile kalmayı o çift çizgiyi görmek isteyen o kadar arkadaş var ki üzlme diyemem biz arkadaşımla beraber atanmayı hayal ederdik o atanmış ben atanamamşıtım onu görmek istemedim ve ona söyledim anlayışla karşıladı sen de bi süre görüşme bi daha olur sevgiler

8. 28 Mayıs 2008
  9. sultan49

sultan49 ben geldim :) Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    106
    Canim Seni Anliyorum Ama Bizler Hepimiz Senin Durumundayiz Arkdaşin Gebe Diye Onunla Görüşmemek Olurmu Sonuçta Seninde Olucak Elbet Değilmi ... Bence Mutlu Ol Kendi Bebeğin Gibi Sev Arkadaşinin Bebeğini... Burda Hepimiz Arkadaşiz Dostuz Birbirimizin Hamilelik Habeirini Aldiğimizda Nasil Seviniyoruz Anlatamam Sanki Kendimiz Hamile Kalmiş Gibi Yani... Hatt Ben Hamile Arkadaşlarimla Msnden Cam Bile Açiyoruz Sohpet Ediyoruz Bebğinden Bahsediyoruz Heps şişen Karinlarina Bakmak öyle Hoşuam Gidiyorki O Arkadaşimin Mutlu Olduğunu Görünce Ben Ondan Daha Da Mutlu Oluyorum ... Yani Elbet Bizim De Olucak Birgün Rabbim Nasip Eder Inşaallah Gönlünü Ferah Tut....

10. 28 Mayıs 2008
  11. deniz_gunes

deniz_gunes Hayat devam ediyor... Pro Üye

Beğenildi:
    27
    Ödül Puanları:
    198
    Bak canım..

Hayatta öyle olaylar vardır ki, biz bilemeyiz ilk zamanlar, neden neden diye üzülürüz, yıkılırız ama uzun vadede aslında bizim için bunun daha hayırlı olduğunu görürüz..

Bu sefer böyle olmuş..

Seni asıl yıkan arkadaşınla aynı zamanda birşeyleri birlikte yaşama hevesinin yarım kalması olmuş..

Ama dünyanın sonu değil ki? Kendine gel biraz. Toparlan..

Demek ki senin bebeğinin gelmesine daha zaman var..Böyle düşün..Zamana bırak bazı şeyleri..

Unutma herşeyde bir hayır vardır..

Olur ki hoşunuza gitmeyen bir şey, sizin için hayırlıdır ve olur ki,
    sevdiğiniz şey de sizin için bir şerdir. Allah bilir de siz bilmezsiniz.
    (Bakara Suresi, 216)

12. 28 Mayıs 2008
  13. EN-FUR-TU

EN-FUR-TU furkan'ın annesi Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    durumuna bende çok üzüldüm canım.bende ilk bebeğimi 10 haftalıkken düşürdüm.gerçekten çok acı bişey bu.ama şunu düşünmelisin,yapılan bazı çalışmalara göre anne karnında ölen bebeklerin bir çoğunun fiziksel veya zihinsel özürlü oldukları ortaya çıkm ış yani böyle bir bebeği vücut kabul etmeyip dışarı atıyor.bence bu allahın çok büyük bi lütfu.olayı birde bu açıdan düşün hakkında bu hayırlıydı ve rabbim bunu nasip etti.tekrar hamile kalabilirsin kendini bırakma.maalesef hayatta hep güzel şeyler olmuyor.kendine gel ve toparlan arkadaşından da gıcık olmayı bırakmalısın.onun ne suçu var.ya tam tersi olsaydı ne olurdu?

14. 28 Mayıs 2008
  15. TeMMuz20

TeMMuz20 Guest

kızlar gerçekten hepinize çok teşekkür ederim. tabiiki bu durumda kimsenin suçu yok, kimseyi suçluyamam bu durumdan dolayı. Bizim bilmediklerimizi Allah bizden çok daha iyi biliyor, allaha inancım sonsuz şükürler olsunki zaten inanç olmasa kaldırılması zor bir yük. deniz_güneş arkadaşımın dediği gibi beni asıl yıkan onunla yapmış olduğumuz planların ortada kalması benim yarı yolda kalmam. O beni yansıtıyor ne yazıkki benim bebğim ölmeseydi yaşayacağım süreci gösteriyor bana buda içimi acıtıyor. Ve inanın şuan nerdeyse hergün birilerinin hamile haberini alıyorum ama hiçbiri canımı acıtmıyor. Böyle düşündüğüm içinde kendime çok kızıyorum ama nezaman arkadaşımla buluşsak onlar gidince bunalımlara giriyorum ...

16. 28 Mayıs 2008
  17. mumudihaba

mumudihaba 6 MELEK ANNESİ Üye

Beğenildi:
    31
    Ödül Puanları:
    148
    canım aynı şeyi bende yaşadım 25 yıllık arkadaşımla aynı ay hamile kaldık benim bebeklerim düştü ama o doğum yaptı bende senin düşündüğün gibi onun karnına baktıkça psikolojim bozulyordu danşmanım da görüşmek istemiyorsan sen daha mutlu olacaksan görüşmeye ara ver dedi bende beynimden silmeye çalışıyorum 25 yıllık arkadaşımı okadar bitirmişimki kafamda doğum günüm de aradı mesaj attı cevap bile yazmadım işte okadar kabalaştım ama kıgınlıklarım çok oldu yani seni anlayan olamaz cevrendeki insanlarr ne varki ALLAHc.c bir daha verir inşallah tabi de bu yalnızça çocuk meselesi değil bence tv de bir kadın anlatıyordu anne babası ölen insan rahmetli şöyle yapardı böyle söylerdi dermiş ama evladı ölen ise 1 yaşın olacaktı 7 yaşında okula gidecekti 20 yaşında asker olacaktı vs yani yılları takip edermiş ve benim evladımda bu yaşt şunu yapacaktı dermiş sana tavsiyem hiç kimseyle iletişimini koparma ben öyle yaptım şimdi görüşmek istemiyorum güzel değil bu durum benim yaptığımı yapma kısacası sen yinede güçlü ol arkadaşından vaz geçme

18. 28 Mayıs 2008
  19. elizab@

elizab@ pımpığın annesi Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Arkadasin icin de cok zor bi durum, seni gordugunde aklina bebeginin geldigini hissediyor ve uzuluyordur,sanki sana nispetr yapiyor gibi hissediyodur,gorusmeseniz, belki yanlis anlarsin, "hamile kaldi degisti"dersin diye yapamiyordur. En guzeli hislerini ona anlatman, eminim anlayisla karsilayacaktir. Bir sure gorusmemek ikiniz icin de daha iyi olacaktir..