hayat neden bu kadar boş bu gün..

Konusu 'Bir derdim var : (' forumundadır ve ofof23 tarafından 16 Mart 2009 başlatılmıştır.

16 Mart 2009
    Konu Sahibi : ofof23
  1. ofof23

ofof23 Guest

ben eşim ile ayrılma aşamasındayım yani babamın evindeyim. eşimde ne aradı ne de sordu 8 gündür. kayınvalidem ile oturuyordum ve eşim tam bir aile piyanuydu. her neyse öle veya böle 1 senelik evlilik boşanma aşamasında. geri dönüşü yok benim için. ama annem benim üzerime toplum baskısıyla çok geliyor. bu gün babamın evine geldiğimden beri ilk defa bu kadar sinirlendim ve ağladım.ne boşanma aşamasında olmak ne de toplumdan dolayı ağlamaıştım bu sekiz gündür ama annemin 2 gündür söyledikleriyle canıma tak etti patladım. neyse geldi geçti anneme küsmedim de. az önce benden 2 ay önce evlenen bir arkadaşımın doğum haberi geldi. allah biliyor çok sevindim. hiç burkulmadı içim. ama annem "bak seninki de yürüseydi şimdi bebeğin olurdu ne güzel" dedi. o an içimi kapkara bir hüzün kapladı. neden olmadı yürümedi diye kendime sormadım hiç olmadı ve yürümedi sadece bunu biliyorum ve oradan kurtulduğum için çok memnunum. ha eşimi hala seviyorum ama bana mutluluk vermedi vermezde. ama annemin bebek konusunda söyledikleri canımı yaktı. gündüzde bir sürü canım sıkılmıştı yok o bunu demiş yok şu şunu demiş yok insanların yüzüne bakamıyormuş.sinir krizleri ağlamalar annemin derdi benimkini aştı anlayacağınız. dayanırım atlatırım kimse vazgeçilmez değil hiç bir dert hep kanamaz ama bu halde olmak çok acı şu anda.

2. 16 Mart 2009
  3. hazansonbahar

hazansonbahar hayata tutunma zamanı... Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    çok iyi anlıyorum,,aynılarını yaşadım.ama ailem bana destek oldu,hani bu konuda beni kırmadılar.insan destek arıyor yanında ona güvenen hep yanında olacak birilerini istiyor,, o da anne baba oluyor.bunlar geçer canım üzülme..

4. 16 Mart 2009
  5. hazansonbahar

hazansonbahar hayata tutunma zamanı... Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    zaman herşeyin ilacı....bunu asla unutma:teselli::1hug:kaydirigubbakcemile2kaydirigubbakcemilekaydirigubbakcemile5

6. 16 Mart 2009
  7. lirik guzel

lirik guzel bekle beni 35.5 :) Üye

Beğenildi:
    887
    Ödül Puanları:
    188
    Çevredekiler şunu dedi,bunu dedi ,diyerek hayat geçmez.Evlenmek nasıl doğal bir olguysa,boşanmak da bir o kadar doğal.Anneniz toplum baskısını fazlası ile önemsiyor anlaşılan,ama önemli olan sizin huzurunuz,mutluluğunuz,bunu unutmayın.a.s.

8. 16 Mart 2009
  9. mnla

mnla Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    148
    boyle durumlarda ailenin yanina geri donmek cok zor olsa gerek. ben yapamazdim herhalde. bir insanin yeri ya kocasinin ya da ailesinin evi olacak deil illaki dimi. maddi gucum varsa kendime yeni bir hayat kurmaya bakardim. eski yikintilarin uzerine yeni bir hayat kurmak pek mantikli gelmezdi bana. ha tabi ailem buna musade eder miydi bilmiorum. ama tekrar onlarla yasamayi hic istemezdim eminim.

umarim mutlu olursunuz bundan sonra. Anneniz icin de ne desem bilemiyorum. yakinda o da sindirir bu durumu icine. belki de size boyle soylerek sizi tekrar denemeye ikna etmeye calisiordur kendince... yani onunuze toplum baskisi ya da kiyaslamalar koyarak sizi kamcilamaya calistigini saniordur ama ne fayda iste....

10. 16 Mart 2009
  11. Gardenia

Gardenia Bana kırmızı çok yakışıyorr :)) Üye

Beğenildi:
    507
    Ödül Puanları:
    153
    offf çok üzüldüm arkadaşım durumuna ama üzülme sen doğru bir karar vermişsin seni mutlu edemeyen biriyle ne işin olurki ama yalan yok annenize çok kızdım gerçekten nasıl bir anne böyle konuşabilir nasıl yavrusunu bu kadar üzer ben anlamıyorum onun şimdi sana daha çok destek olması gerekmezmi canım takma kafanı herşeyin hayırlısı kederimde varmış de gitsin umarım her şey gönlünce olur

12. 16 Mart 2009
  13. AttaQue

AttaQue Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    0
    Canııım lütfen kararının doğruluğundan şüpheye düşme , sen ayaklarının üzerinde mutlu bir kadın olacaksın eskisi gibi..
    Annen kendisi ne gördüyse öyle sanıyor , benim annemde öyledir , eskiler böyle..
    Çözüm olarak da senin hep alttan alman gerektiğini düşünüyordur çünkü kendisi böyle yaparak bu günlere gelmiştir. Ama devir o devir değil artık..
    8 değil 80 gün aramasın canım , o senin gibi kadını kaybettiğine yansın , şimdilik üzülen sensin belki ama ama önemli olan yarın canım , yarın kim üzülüyor olacak kim seviniyor olacak kimse bilmiyor..
    Şimdilik bu can sıkıntılarını deneyim say , yarın daha güçlü yere basabilmek için..
    Seni kimsenin üzgün , bitkin , kendine bakmayan bir kadın gibi görmesine müsaade etme , görenler bir daha baksın ve desinler ki böyle kadın nasıl kaçırılır elden..
    Anneni de al karşına istediğini biliyorum de çabaladım inan de anlat işte anlasın senin üzüntünü , kırıldığını , omzuna ihtiyacın olduğunu..
    Herşey çok daha güzel olucak..
    Belki de işler hiç beklenmedik yönde gelişir kimbilir..
    Umarım eskisi gibi kimseye kendi ezdirmezsin ve ne kadar güçlü olduğunu gösterirsin , karşına da değerini bilenler çıkar.
    Sevgilerimle a.s.

14. 16 Mart 2009
  15. TheShe

TheShe Guest

Güçlüsün ki arkana bakmadan kendine yeni bir sayfa açmaya karar vermişsin.
    Eski insanlar kabullenemiyor maalesef boşanmayı, toplum baskısını.
    Alışman lazım canım, sürekli bir şeyler söylenecek sana, bazen
    farkında bile olmadan lafın ucu sana gelecek. Bunlara hazırlıklı olmalı ve ileriye bakmalısın.

16. 16 Mart 2009
  17. TheShe

TheShe Guest

Tekrar olmuş, özür.

18. 16 Mart 2009
  19. nur ummm

nur ummm Bayılıyorum o gözlere:) Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    Canım insanların agzı torba değilki büzesin boşwer takma annende söyle insaların konuştukları beni ilgilendirmez bana onları anlatma istemiyorum de mutsuz bir ömürdense biraz dayan canım huzura kawuşacaksın allahın izniyle sewgiyle kal canıma.s.