hayat okulu...

Konusu 'İlişkiler, Duygular ve Hayatın İçinden' forumundadır ve _ecrinnur_ tarafından 1 Ağustos 2010 başlatılmıştır.

1 Ağustos 2010
    Konu Sahibi : _ecrinnur_
  1. _ecrinnur_

_ecrinnur_ Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    41
    problemli bir aileden geliyorum..babamla annemin arasi bildim bileli cok kötüydü hep..ikisi de akraba ve akrabalarin laflariyla hemen birbirine düserlerdi hep...birbrilerine olmadik küfürler, bicakla birbirlerini kovalamalar...ikisi yillardir ayri odalarda yatar zaten. bu veli arasi siddet bana da yansidi annem beni cok döverdi parmagimi kirmisti yüzümü cirmalamisti babamla tartistiktan sonra, sirf sinirli oldugu icin (7-8 yasindaydim). sonra babama kanser teshisi kondu, bu stresn altinda ben ve kardesim anoreksiya olduk. oldukca zayiflamisdik. yemek yemek iskence gibiydi, mutlu degildik cünki ve hic bir seyden tat alamiyorduk. sonra babamin durumu düzeldi, artik hicbiseyi yok ve normal calisiyor... kardeism de ben de tedavisiz düzeldik, normal yemeye basladik allaha sükür. bunlarin hepsi lise son sinifta oldu, allahin isi, derece alarak bitirdim liseyi, cok iyi bi not ortalamasiyla. ayni sene üniversteye alindim hemen. burs almaya basladim. ilk üc ay icerisinde kendi banka hesabim daha acilmadigi icin babamn hesabina geldi param. sonra kendi hesabim acilinca oraya geldi. babamdan 3 aylik burs parasini isteyince evde kiyamet kopardi. vermek istemyiordu. dayak ta atti parami istiyorum diye!! annem kayirdi beni..okula yeni basladin, kafani karistrma dedi...sonra babama: sagi solu görüyorsun, kizin fahiselik mi yapti ne sucu onun ne istiyorsun kizdan dedi...o para bana okumam icin lazimdi. kendisi o kadar paragöz ki...bundan önce benim (iki kardesimin de) cocuklugumdan beri biriktirdigim paralarimi kendi üzerine gecrdi.. cocuk parasi alinir normalde yurtdisinda.. iste onu da hep babam aldi. oyun düzen yalanla ben kendi parami alabildim geri. nasil basardiysam. kardesleriminki gitti alamadilar onlar. gecen sene bursum kesildi ve ben calismaya basladim..üni finallerle zor oldu ve okulum uzadi ama yinede kimseden para almadan okuyordum...yinede yetmiyordu hic bir seye para ve ben gizlice aldim onun cüzdanindan, almadigimda ise para icin kötü seylere tesvik oluyorum...ama sonra aklini basina getir diyorum...yaptigim cok kötü cok cok kötü oldugunun farkindayim ve rüyalarima giriyor, fakat baska carem yokk...gizlice aldigim icin pismanim...ama hic bir destek almadan (annem de calisiyor ama o da desteklemiyor) okumaya calisiyorum. allahtan bir sinavim kaldi...ondan sonra tayinim var...yaptiklarimi düsündükce o kadar kötü oluyorum ki...allahim beni affet...
    gücüme giden ise, babamn sagda solda benimle üni bitirmek üzere oldugum icin övünmesi! senin ne hakkin var ki üzerimde allah askina...para isteyecegim diye ödü kopuyor biyere gittigimizde resmen kaciyor. annemin arkasindan dedikleri de cok kötü...onu aldatsam hakliyim, odasina almyior bile dedi. üstelik bunu daa kizina, yani bana anlatiyor!! bana neden bunlari anlatiyorsun, ilerde bende evlenecegim neden kötü örnek olyuorsun bana dedim, seslenmedi...annemin de parasini elinden aldi ve calismasini istemyior..ama annem ona muhtac olmamak icin calisiyor...
    allah büyük, kendisi yaslanacak ve benim ona elimi uzatmam gerekecek..o zaman yaptiklari aklina gelecek mi aceba, pismanlik duyacak mi..:a015:

cok uzun oldu ama bunlarin üstesinden geldim, raatlamak icin yazdim...birde ibret olsun diye..ben ileride cocuguma bunlari yapmiacagim cünki, yasadiklarimdan ibret alarak..

Son düzenleme: 1 Ağustos 2010
  2. 1 Ağustos 2010
  3. Laale

Laale Aşikârdır Zat-ı Hak Pro Üye

Beğenildi:
    21.350
    Ödül Puanları:
    363
    Part time iş baksaydınız daha iyi olurdu..
    Anketörlük,kasiyerlik vs.
    Hem evden uzaklaşmış olurdunuz hem de harçlığınızı çıkarırdınız..
    Neyse şimdi yapacak bişiy yok,tayin bekliyormuşsunuz,hayırlı olsun inşallah..

4. 1 Ağustos 2010
  5. _ecrinnur_

_ecrinnur_ Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    41
    saol canim yorumun icin, ben calisiyorum zaten iki seneden beri yardimci ögretmen olarak....ama isi bulana kadar, bursumun kesildiginde ve paramin yetmediginde cok zorluk cektim...

6. 1 Ağustos 2010
  7. KiymiziAba

KiymiziAba Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    146

tüm bunların üstesinden gelebildiyseniz sırtınız bir daha yere gelmez

tebrik ederim

o aileye rağmen kendinizi kurtarmayı başarmışsınızvereliniortak

8. 1 Ağustos 2010
  9. Laale

Laale Aşikârdır Zat-ı Hak Pro Üye

Beğenildi:
    21.350
    Ödül Puanları:
    363
    Anladım..
    Zaten atanacakmışsınız..
    Hayırlısı olsun..
    Kurun hayatınızı güzelce..

10. 1 Ağustos 2010
  11. _ecrinnur_

_ecrinnur_ Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    41
    tesekkür ederim kiymizi aba ve laale...önemli olan yikildikca tekrar geri dikilmek...