Hayat sınavı

Konusu 'Bir derdim var : (' forumundadır ve seyrekyagmur tarafından 9 Nisan 2010 başlatılmıştır.

9 Nisan 2010
    Konu Sahibi : seyrekyagmur
  1. seyrekyagmur

seyrekyagmur Güncel : 68,8 YILBAŞI Hedef: 63 Üye

Beğenildi:
    2.435
    Ödül Puanları:
    123
    meraba arkadaşlar size yakın bi arkadaşımın önemli bir durumunu size danışmak istiyorum yanlış anlamayın kendisi sizden fikir almamı istedi vereceği karar önemli.benimde bu derece bu konuyu benimsemem çok yakın arkadaşımın bu halinden elimden geldiğince kurtarmak isteyişimdir.arkadaşım şuan nışanlanmak üzere seviyo ve seviliyo nışanlısı hakkaten iyi bir insan.yalnız arkadaşımın 7-8 yaşlarında kuzeni tecavüz etmiş o yaşlarda aklı ermiyo yaş ilerledikçe kavrıyor araştırıyor.ve hep bi ümitle yaşamış hani küçük yaşta olduğu için belki bozulmamıştır die bi kaç ay önce beraber doktora gittik ve değil...nışanlısına anlatmalı doğrusu da bu..yalnız bunu yaparsa büyük ihtimal kaybedicek çocuğun ağzını yoklamış başka bi arkadaşına gelmiş gibi çocuk ben mesela asla kabül etmem edersem aileme kendime ihanet etmiş olurum demiş...hani kabul etsem hep aklıma gelcek ilişkide demiş..o da şimdi anlatıp kabul ederse ya ilerde kavga ettiğimzda yüzüme vurursa diye düşünüyor...bunalıma girdi resmen ben onun için çırpınıyorum korkuyorum bişey olcak diye.dikim de mantık aramak doğrumu bilemiyoruz.zor bir durum lütfen sizlerden öneri bekliyoruz.teşekkürler

ARKADAŞLAR OLAYI ANLATIYORUM SıZE: ARKADAŞIMLA SEVGıLıSı TEL.DE KONUŞUYOR ÇOCUK SEVGı SÖZCÜKLERı SARFEDERKEN ARKADAŞIM BıRANDA AĞLAMAYA BAŞLIYOR ÇOCUK DERDıN VAR DıO SEDA YOK DESEDE YEMı ETTıRMEYE ÇALIŞLIYOR SONRA AKŞAM KONUŞMAYA SÖZLEŞıP KAPATIYORLAR..AKŞAM SEDA ıSTANBULA GEL ANLATCAM DıYOR ÇOCUK ISRAR EDıNCE ARKADAŞIM DAYANAMIYOR VE HERŞEYı HIÇKIRA HIÇKIRA ANLATIYOR VE ERKEKLERıN BU KONUDAKı BAĞNAZLIĞINA ıSYAN EDıYOR YAPMAĞI BıŞEYDEN YARGILANMAKTAN ıSYAN EDıYOR VE KAYBETME PAHASINA ANLATTIĞINI DıLE GETıRıYOR..ÇOCUK SUSKUN SADECE ŞOKTAYIM DıYEBıLıYOR..SONRA KIZI SAKıNLEŞTıRMEYE ÇALIŞIYOR KAFASININ KARIŞIK OLDUĞUNU AMA ARKADAŞIMA GÜVENDıĞıNı DıLE GETıRıYOR VE Bı DERDıNıN OLDUĞUNU HıSSETTıĞıNı HEP ANLADIĞINI SÖYLÜYOR..ÇOCUK SAATTE BıR ARIYOR ARKADAŞIMI MORAL DÜZELTMEYE ÇALIŞIYOR KIZ ÇOCUĞUN FıKıRLERıNı ANLATIYOR HANı AıLESı VE KENDıSıNıN KABUL EDEMEYECEĞıNı O KELıMELERE YIKILDIĞINI DıLE GETıRıYOR..VE SABAH Kı KONUŞMALARINDA ÇOCUK BUNU KABUL ETTıM NEDENSE ıÇıM ÇOK RAHAT SENDEN KUŞKUM YOK SENDE ALLAH KORKUSU VAR OLGUN Bı ıNSANSIN BU SIRRINI HAYAT BOYU AKLINA GETıRMıCEKSıN YANINDAYIM DıYOR ZATEN HAYAT YIPRATMIŞ ARTIK MUTLU ETMEK ıÇıN ELıMDEN GELENı YAPICAM DıYOR BUNU YÜZÜNE VURMAM ASLA SENıN SUÇUN OLMAYAN Bı ŞEYDEN SENı ıNFAZ EDEMEM DıYOR AıLESıNı DE HıÇ SORUN YAPMIYOR. BAŞKA Bı KIZIN BUNA CESARET ETMıCEĞıNı BıLıYOR...TEŞEKKÜR EDıYOR VE SEVGıSıNıN DAHA FAZLA ARTTIĞINI DıLıYOR......EVET ARKADAŞLAR ALLAH BıZLERı SINIYOR SONUÇTA MÜKAFATIMIZ VAR VE ARKADAŞIM BU SINAVI MUTLU BıR NETıCE ıLE SONLANDIRIYOR ARTIK O KUŞ GıBı GÜLÜCÜKLERı EKSıK OLMUYOR..TEŞEKKÜRLERR GERÇEKTEN HEPıNıZE ıYı Kı VARSINIZ/COLOR]

Son düzenleme: 10 Nisan 2010
  2. 9 Nisan 2010
  3. Mert0403

Mert0403 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    40
    Ödül Puanları:
    88
    kızın durumu zor anlatması lazım aslında evet ama nişanlısı açık açık söylemiş kabul edemiyeciğini. yalan söylerse ilerde hep aklına gelcek yalan söyledim kandırdım diye . söylese çocuk ayrılabilir. ben olsam söylerim tecavüz bu sonuçta küçük yaşta kız burda hatalı değil. adam seviyorsa kabul eder sevmiyorsa zaten böyle adamdan da hayır gelmez bence.

4. 9 Nisan 2010
  5. Metaphora

Metaphora Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    23
    Ödül Puanları:
    108
    kuzeniniz haklı,yüzüne vurur,melek olsa da vurur.ha kabul eder mi tabiki etme ihtimali var buna inanıyorum,ama hiçbirşey eskisi gibi olmaz bence.

ya bitirmeyi göze alır,kabullenir herşeyi anlatır,yada susar boşverir

ki ben bazen susmak gerektiğini düşünüyorum.erkekler bizim yaşadıklarımızı anlayamadıkları için bazen bilmemeyi hakediyor bence

6. 9 Nisan 2010
  7. scheker

scheker herseyin hayirlisi... Üye

Beğenildi:
    143
    Ödül Puanları:
    163
    katiliyorum söylemesin bencede kizcagizin ne ssucu varki bu durum yüzünden yargilanicak

8. 9 Nisan 2010
  9. Akasia

Akasia Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    554
    Ödül Puanları:
    238
    kizin ailesini haberi varmi?

10. 9 Nisan 2010
  11. idealist_m35

idealist_m35 aynı ben.. Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    bencede söylemesin büyük ihtimal terk edicek.ya da devam edip bu onların arasında sürekli bi sorun olarak kalıcak....

12. 9 Nisan 2010
  13. soffty

soffty Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    256
    Ödül Puanları:
    93
    soyle bı dert soylemese bı dert sonucta bu onun rızasıyla olmus bısey degıl ya

Son düzenleme: 9 Nisan 2010
  14. 9 Nisan 2010
  15. sebbnemm

sebbnemm umutlarbaskabaharakaldı Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    146
    vereliniortak

eğer ailesinin haberi varsa anlatsın ama yoksa nişanlısının ona inanacağını hiç sanmıyorum

16. 9 Nisan 2010
  17. DUYGUCIKMAZI

DUYGUCIKMAZI maskeli balo ve shte yüzü Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    148
    erkek bu bunu hem ilerde başına vurur hem koz olarak kullanır...
    ilerde boşanma gibi sorun olsa bile zaten sen böyle böyleydir der .....kızı iyice suçlu duruma bile getirir
    erkekler yapar......ellerine koz geçmeye görsün...

ya söyleyecek herşeye hazır olucak .....ya bu durumu ortadan kaldıracak bir çözüm bulucak....

18. 9 Nisan 2010
  19. Tiryandafila

Tiryandafila Çok ŞÜKÜR. Pro Üye

Beğenildi:
    581
    Ödül Puanları:
    188
    Bence söylenmeli. Söylenmese bile ortaya çıkınca ne olacak. Ayrıca ben böyle bir konuda yanımda olmayacak bir insanın, bundan sonrada yanımda olmamasını tercih ederim. Hem de neymiş, ben bunu kendime yediremem, bu benim için çok önemli demiyorda, aileme ihanet etmiş olurum diyor. Ne alakaymış. Ailesiyle bağlantısı ne konunun. Ailesimi evlenecek ,kendisi mi? Söylediğinde o insanı kaybedebilirde, ama ben buna kayıp demiyorum, yolu açık olsun diyebilirim ancak. Namus buysa ve yanımda olmayacaksa, yolu açık olsun. Dürüst olmak, yolun sonunu doğru yola çıkarır bence. Öbür türlü eninde sonunda yanında olmayack bir insan, eninde sonunda yanında olmayacktır. Böyle bir insanın sevgisinden de şüphe etmek lazım. Sonuç olarak kabul etmese de ortada bir kayıp yok.

Ayrıca arkadaş erkek arkadaşına bu soruyu başkasının üstünde sorarak doğru cevabı alamaz. Çünkü insanlar olayın ciddiyetini anladığında ve kendi başına geldiğinde, daha ciddi düşünür ve karar verirler. Sonucu o zaman başkasının üzerinden verdiği cevaba göre değerlendrmek yanlış olur bence. Kendi sevdiği ve evleneceği insanın başına geldiğini bilse belki tepkisi daha farklı olacak.

Son düzenleme: 10 Nisan 2010