Hayat yaşandığı kadar vardır

Konusu 'İlişkiler, Duygular ve Hayatın İçinden' forumundadır ve **SU** tarafından 16 Ocak 2008 başlatılmıştır.

  16 Ocak 2008
  Konu Sahibi : **SU**
 1. **SU**

  **SU** çocukta yaparım kariyerde Üye

  Katılım:
  12 Temmuz 2006
  Mesajlar:
  643
  Beğenildi:
  7
  Ödül Puanları:
  86
  Yaşam bazen ne kadar acımasız oluyor, biz istemeden istemediğimiz acıları yaşıyoruz; Sevdiğimizi kaybediyoruz, işimizden oluyoruz.
  Dolu dolu yaşadığımız, tutunmaya çalıştığımız yaşamla aramızdaki bağ; bazen bir tren raylarında, bazen kırmızı ışıkta hız tutkunları yüzünden, bazen sokaklarda yatan, evsiz barksız, ne yaparsa yapsın kaybedecek birşeyi olmayan, sokakların kralı olduğunu sanan insanlar yüzünden, bazen de farklı düşünceler, kişilik çatışmaları yüzünden insanlar arasında çıkan güç gösterme merakı yüzünden hep kopuyor; kopmak zorunda kalıyor.
  Bazen sevdiğimiz insan bile bizi çaresiz, yalnız bırakabiliyor. Çok beğenerek sürekli izlediğim bir dizinin son bölümünde bir sahne vardı. O sahneyi izlerken son iki senedir yaşadıklarımın dışa vurumunu yaşadım. Gözlerim isyan edinceye kadar ağladım. Çok sevdiği eşini yıllarca iyileşir umuduyla makinaya bağlı yaşatan sadık, herşeyi feda etme uğruna seven bir eş, makineye bağlı yaşayan eşinin beyin ölümü gerçekleştiği için ölümüne izin vermek zorunda kaldığını anladığında "hayatla bağlantısını kesebilirsiniz" dediği o an!... Son iki senedir yaşadıklarım, babam için hastane odalarında geçirdiğim günler, babam yoğun bakımdayken yaşadığım korkular gözlerimin önünden geçti ve o dizideki o sahne benim içime attığım ve konuşmaya korktuğum o günleri bir kaç dakikaya sığdırarak yaşattı bana :KK43:
  İşte ben böyle bir psikoloji içindeyken yazıyorum bunları. Yaşamak için bir çok sebebim var biliyorum; annem, babam, kardeşim, sevdiklerim, arkadaşlarım, dostlarım, sırdaşım, sözlüm, doğanın güzellikleri ve bana yaşattıkları yağmurda ıslanırken aldığım zevk, karda oynamak, koşmak, yürümek, baharın müjdecisi çiçeklerin etrafa yaydığı hoş kokular. En önemlisi bunları yaşamak için nefes almam ve bana bahşedilen hayat...
  Bunları düşününce "çok şükür" diyorum "hayattayım", iyisiyle kötüsüyle güzellikleri, acıları yaşıyorum, kazanıyorum, kaybediyorum. Biten her gün sevdiklerimden veya kendimden.. ömrümden eksilen bir günü ifade ediyor, biten her günün sonunda "yine zarar ettim" diyorum ..
  Hayata sımsıkı sarılmak için çok sebebimiz var. Çevremize bakmamız yeterli. Geriye döndüğümüzde "keşke" dememek için kendi mutluluğumuz için..
  Kimseye muhtaç olmadan sarıldığınız hayatın size hakettiğiniz güzellikleri yaşatması dileğiyle...
  "Hayat yaşandığı kadar vardır. Ne bir eksik , ne bir fazla..."
   
 2. 17 Ocak 2008
  Konu Sahibi : **SU**
 3. **SU**

  **SU** çocukta yaparım kariyerde Üye

  Katılım:
  12 Temmuz 2006
  Mesajlar:
  643
  Beğenildi:
  7
  Ödül Puanları:
  86
  kimse kendimize benzemez
  ve kimseyi de istemediği takdirde zorla değiştemeyiz.
  İnsanları ve olayları olduğu gibi kabul edersek
  hayatımızı daha pozitif yaşama şansına sahip olabiliriz.
  Bugün üzüldüğümüzbir olay bir süre sonra aklımıza geldiğinde çok komik gelebilir.
  O yüzden " hayat yaşandığı kadar vardır "
   
 4. 17 Ocak 2008
  Konu Sahibi : **SU**
 5. Lereenim

  Lereenim Onur Üyesi Pro Üye

  Katılım:
  17 Ağustos 2006
  Mesajlar:
  4.224
  Beğenildi:
  167
  Ödül Puanları:
  353
  Evet kumpircim insanları ve olayları değiştirmek mümkün olmadığına göre olduğu gibi kabul etme yoluna gitmek en güzeli ve ben uzun zamandır bunu yapıyorum ,mutluyum .
   
 6. 17 Ocak 2008
  Konu Sahibi : **SU**
 7. **SU**

  **SU** çocukta yaparım kariyerde Üye

  Katılım:
  12 Temmuz 2006
  Mesajlar:
  643
  Beğenildi:
  7
  Ödül Puanları:
  86
  Hem fikir olduğumuza sevindim canım.
  :1hug:
   
 8. 17 Ocak 2008
  Konu Sahibi : **SU**
 9. asii

  asii Popüler Üye Üye

  Katılım:
  9 Kasım 2007
  Mesajlar:
  400
  Beğenildi:
  1
  Ödül Puanları:
  106
  canim benim kabullenmekte bir buyukluktur sizinle ayni fikirdeyim malesef bazen hayatta secme hakkikmiz olmuyor dolayisiyla....
   
 10. 18 Ocak 2008
  Konu Sahibi : **SU**
 11. realist

  realist Popüler Üye Üye

  Katılım:
  3 Aralık 2006
  Mesajlar:
  3.088
  Beğenildi:
  75
  Ödül Puanları:
  148
  Zaten kabullenmemek seni üzmenin dışında sana ne getiriyor olabilir ki.Ben de yıllardır insanları olduğu gibi kabul ediyorum.Ah bir de insanlar,hatta en yakınım olan eşim bile beni olduğum gibi kabul etse ne olur.Ne olur insanlar karşısındakini kendisi gibi düşünmeye zorlamasa.Ne olur insanlar karşısındakinin de bir kişi ve farklı kişilikli bir insan olduğunu anlasa.Bu olgunluktur canım.Ama maalesef herkes kolay olgunlaşamıyor!....