Hayat zormuş...

Konusu 'Bir derdim var : (' forumundadır ve rzy11092011 tarafından 30 Aralık 2009 başlatılmıştır.

30 Aralık 2009
    Konu Sahibi : rzy11092011
  1. rzy11092011

rzy11092011 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    21 yaşındayım 2 yıllık dışarda üniversite okudum ailem çok para döktü yurttu harçtı derken bunun yanı sıra tıp sekreterliği bilgisayar ingilizce ve tiyatro sertifkalarıda aldım bitirdim geldim cv bıraktığım hiçbi yer beni almıyor..geri cevap gelmiyor...evde oturdum sıkıldım gitiim kursa yazıldım ehliyet aldım bu arada cvler verilmeye devam yine cevap yok hiçbir yerden. sonra özel bi kurstan eğitim aldım yine bi ton para döktü annem. ve ben güzellik uzmanı oldum.okulumu 4 yıllığa tamamlamak istemedim.nişanlıyım evlenicem yazın ve bukadar yaptırdığım masrafın üstüne çalışıpta ben aileme para verceğme hala çocuk gibi harçlık veriliyo elime ara sıra 5-10tl.. çeyizimi yine annem alcak onlar gocunmuyo allah razı olsun görevimiz bu bunun için çalıştık çabaladık diyolar ama ben kendime yediremiyorum.en uyduruk bi satış elemanı ilanına bile cevap vermiyolar..4 yıllık bitirsem yine aynı olcaktı.ablam bitirdi durumu ortada bitirenlerinde durumu ortada.21 yaşına geldim ve daha 1 ay bile çalışmadım bi yerde 1 ay bile maaş almadım benim mesleğim ne ben napıyorum napacağım..annemin yüzünü kara çıkartmak istiyorum.. oturcan koca evinde bu gidişle diyor.aslında şuan belgelenmiş 5 tane mesleğim var elimde
    bilgisayar operatörüyüm,güzellik uzmanıyım,tiyaro oyuncusuyum,tıp sekreteriyim ve yönetici asistanıyım... ama şuan hiçbiriyim... hayat gerçekten zormuş be anne..:tomato:.

2. 30 Aralık 2009
  3. Sensible

Sensible Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    97
    Ödül Puanları:
    108
    Tatlim canini sIkma herseyin hayirlisi öncelikle..
    Bu kadar egitim almissin, mutlaka sana göre bir is vardir bir yerlerde.
    Is ne zaman kapiyi calar hic belli olmaz.
    Zor oldugunu biliyorum, benim nisanlimda su an is aramakta, oda cok bunalmis durumda, ama kimse yillarca issiz kalmiyor canim, Allah herkesin rizkini veriyor zamani gelince.
    Is basvurularina genelde uzun süreden sonra cevap geliyor canim, biraz sabirli ol, bekle ve göreceksin cok memnun olacagin bir isin olacak.
    Senin egitim alanin baya genis, bence yakin bir zamanda is bulursun.

4. 30 Aralık 2009
  5. selinayca88

selinayca88 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    canım tıp sekreterlıgı sertıfıkanla ozel hastanelere basvurabılırsın mutlaka gerı donerler sırket elemanı olarak hastanelere bılgı bırak mutlaka gerı donerler umudunu yıtırme ıssızlık zor ben 2 yıl calıstım ayrıldım tadını alınca dahada zor oluyor bu arada tıp sekreterlıgı sertıfıkanı ne kadar zamanda nasıl ve hangı sartlarda aldın ozeldn yazarsan sevınırım bende dusunuyorum....

6. 30 Aralık 2009
  7. KiymiziAba

KiymiziAba Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    146
    işlerini yanlış yerde arıyorsundur büyük ihtimal

saydığın belgelerin sahibi olmak o işleri döört dörtlük yapabildiğin anlamına gelmez. o kurslara sizinle beraber kaç kişi alıyordu? iş o belgeleri almakta değil :kahve:

8. 30 Aralık 2009
  9. HeartLess

HeartLess HUZUR MELEĞİMSİN SEN.. Pro Üye

Beğenildi:
    29
    Ödül Puanları:
    198
    öncelikle azminiz için bravo diyorum size...
    ama hemen karamsarlığa düşmeyin,
    bu dönem de gerçekten iş olayı çok zor,
    benden size abla tavsiyesi,gitmişken bir de KPSS kursuna gidin,
    bu belgelerle eminim açıkta kalmazsınız...
    bizler anne baba olarak,çocuklarımıza elimizden geldiğince herşeyi
    yaparız,karşılık beklemeden...sizi anlıyorum istiyorsunuz ki,
    evlenmeden aileme az da olsa maddi katkıda bulunayım ama
    evlenincede yaparsınız bu yardımı,dediğim gibi önemli olan sizin mutlu olmanız,
    annenizin ve babnızın tek isteği bu,inşallah bu kadar çabalamaya,
    en kısa zmanda bir iş bulursunuz...
    sevgiler...

10. 31 Aralık 2009
  11. chuLsuzPeRu

chuLsuzPeRu Bu su durmaz... Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Canım kızma ama dost acı söylermiş, kursa gidip sertifika almayla iş bitmiyor yani o meslekleri olamıyorsun sadece kursa gitmekle.. Bunun için o bölümlerin okulunu okuman gerekiyor. Benim de bilg. operatörlük sertifikam var ama işe yaramıyor... Okulunu okuduğum halde, iş bulamıyorum çünkü ya tecrübe istiyorlar,mezun musun diye soruyorlar,hangi okuldan mezun olduğunu soruyorlar liste uzuyor da uzuyor...Bu tecrübe de sanki manavdan,bakkaldan alınıyor! Siz bize iş vermzseniz biz tecrübeyi nereden edinebiliriz dimi ama? Üzülme canım,senin nasibin de vardır zamanı gelmemiştir henüz. Sağlık olsun, Allah Kerîm..:teselli:

12. 31 Aralık 2009
  13. yaylaguzeli

yaylaguzeli Zeynep B. Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    146
    canim oncelikle tebrikler insanin kendisini gelistirmesi ogrenmesi guzel ama isin olmamasi cok kotu
    benim gorumcemde bikac sertifika aldi ama yapamadi senin gibi en son bir guzellik salonunda oda
    kiraladi ufak tefek seylerle bile gunde 100tl ye yakin para kazaniyomus masallah hergun degilde. hemde oyle birikmis
    bi parasida yoktu sanirim ise baslarken oyle seyler yapabilirsin mesela yolun acik olsun yeni yil sana sans getirsin

14. 31 Aralık 2009
  15. DUYGUCIKMAZI

DUYGUCIKMAZI maskeli balo ve shte yüzü Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    148
    karamsar olma bence.ayrıca ne güzel ki ailenin hep destegini almışım.....
    onlardan harçlık alırken mahçup olma bence
    her zaman aileler destek olmalı onlar farklı bir şeyler yapmıyorlar......
    üzerlerine düşen görevi yapıyorlar sadece
    bu kadar emek vermişim mutlaka bir yerlede ekmek kapın vardır.....
    nerelere baş vurup nereler cv vereceginde önemli tabi.......
    yinede azmini ve ugraşını karamsarlık yapıpta kaybetme
    allah elbette bir yoluna koymuştur....
    inşallah istedigin gibi olur herşey.....

yeni yılda herşeyin yoluna girmesini dilerim....

16. 31 Aralık 2009
  17. DepresifPolyanna

DepresifPolyanna instagram:Camgoz_tasarim Pro Üye

Beğenildi:
    6.476
    Ödül Puanları:
    238
    Bende tebrik ediyorum seni ve aileni özellikle aileni sana çok güzel destek olmuşlar umarım en yakın zamanda bir iş bulursun

18. 31 Aralık 2009
  19. DepresifPolyanna

DepresifPolyanna instagram:Camgoz_tasarim Pro Üye

Beğenildi:
    6.476
    Ödül Puanları:
    238
    Kurslarda işe yaramıyorsa o cv lere niye aldığınız kurslar sertifikalar diye bir bölüm koyuyorlar bence muhakkak işe yarar da bizim ülkemizde zorlaştırmak için ellerinden geleni yapıyorlar, okula gitsen tecrüben yok diye almazlar, 2 yıllık okuduysan niye 4 yıllık okumadın dediğin gibi liste uzar da uzar...
    Yıllar önce gittiğim bir iş görüşmesinde 2. kez çağırmışlardı bende umutlanmıştım yapacağım iş tam bana göreydi ve uygundum, sonra benim tecrübem yerine yeni okulu bitirmiş farklı bir bölümde okumuş bir kişiyi tercih ettiler benneyaptımki
    Şimdi ben eğitimimi 4 yıla tamamlasam, İngilizcemi geliştirsem bu seferde yaş faktörü çıkar önüme :çok üzgünüm:

Neyse inşallah sende iyi bir iş bulursun :Saruboceq: