Hayata Dair

Konusu 'Hayat Bilgisi' forumundadır ve KarKralicesi tarafından 28 Eylül 2006 başlatılmıştır.

28 Eylül 2006
    Konu Sahibi : KarKralicesi
  1. KarKralicesi

KarKralicesi hoppppp Gümmmm (: Pro Üye

Beğenildi:
    17.140
    Ödül Puanları:
    488
    Emma Bombeck Avusturalya’da kanserden öldü.. Ölümünden hemen önce şunları yazdı..
    Hayatımı yeniden yaşayabilseydim eğer;

Hastayken yatağa girer dinlenirdim. Ben olmadığım zaman her şey kötüye gidecek diye düşünmezdim….Gül şeklindeki pembe mumu saklamaz yakardım.Daha az konuşur, ama daha çok dinlerdim...

Yerler kirlense, masa örtüm lekelense bile daha çok arkadaşımı akşam yemeğine davet ederdim… Oturup TV seyrederken , patlamış mısır yer, şömineyi yakmak isteyen birisi
    olduğunda ona engel olmazdım.. Yerler leke olacak diye korkmazdım…

Bana gençliğini anlatmaya çalışan dedeme daha çok zaman ayırırdım..Kocamın sorumluluklarını daha çok paylaşırdım...Saçım bozulmasın diye . arabanın camının açılmasını önlemezdim.. Eteğimin lekelenmesine aldırmadan çimlere otururdum. TV seyrederken daha az , hayata bakarken daha çok ağlar ve gülerdim..

Ömür boyu garantilidir denilen hiçbir şeyi satın almazdım..Hamileliğimin bir an önce sona erip , doğum yapmayı dilemek yerine , hamile olduğum her anın tadını çıkarır ve içimde bir canlı yaratmanın ne kadar harika olduğunu fark derdim..Bu o kadar nadir bir olay ki ..

Bir mucize…

Çocuklarım beni öpmek istediklerinde , asla ‘’önce git ellerini yüzünü yıka’’ demezdim..Onlara daha çok ‘’seni seviyorum’’ , ondan da daha çok ‘’özür dilerim’’ derdim… Sahip olduğunuz ruhsal , fiziksel ve duygusal her şey için Allah’a şükredin…

Tek bir hayatınız var ve bir gün sona eriyor.Umarım her gününüzü değerlendirirsiniz… Vakit geçmiş değil henüz hayatta iken başlasakmı acaba? Daha düşünüyormusun……………..

2. 28 Eylül 2006
  3. eceege

eceege Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Evet ya bazen ahh dememek için hayatı doyasıya yaşamalıyız

4. 28 Eylül 2006
  5. water

water Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Çok güzel bir yazı, keşke uygulamak kolay olsaydı.

6. 1 Ekim 2006
  7. masal

masal Guest

ahhhhhhh....aaahhhhhhhhhhh!!......

8. 18 Aralık 2006
  9. fundakurban

fundakurban Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Zaten Hep Keşkelerle Yasamiyormuyuz.paylaşimin Için Tşk Ler

10. 18 Aralık 2006
  11. masal

masal Guest

ben neden ahhhhh çekmişim yukarda yaaaa.:uhm: :Roflol: :Roflol:

12. 19 Aralık 2006
  13. Aysecik

Aysecik Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    106
    Nisa paylastigin icin tesekkurler, hepimiz keske karar alip bundan sonra, elimizdeki yasama sansimizi kullanip hayati yasayabilsek,

14. 19 Aralık 2006
  15. ezine

ezine ogluşum gelio :) Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    346
    Hamileliğimin bir an önce sona erip , doğum yapmayı dilemek yerine , hamile olduğum her anın tadını çıkarır ve içimde bir canlı yaratmanın ne kadar harika olduğunu fark derdim..Bu o kadar nadir bir olay ki ..

burası benim çok hoşuma gitti gerçekten çok güzel bi yazı keşke gerçekleştirebilsek

16. 19 Aralık 2006
  17. KarKralicesi

KarKralicesi hoppppp Gümmmm (: Pro Üye

Beğenildi:
    17.140
    Ödül Puanları:
    488
    hepinize ben teşekkür ederim arkadaşlar okuyup yorum yaptığınız için ,evet burası çok harika ben pek giremiyorum ama her bir sayfası ayrı bir emek ve ayrı bir eğlence iyiki burayı keşfettim :)))))))))) iyi vakitler gecirmek dileğiyle arkadaşlarrrr..

18. 19 Kasım 2007
  19. samyeli34

samyeli34 Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    68
    Ödül Puanları:
    153
    cok guzel bır yazı teşekkur ederım.aslında hayata gecırmek ımkansız degıl yeterkı gonulden ısteyelım.bana gore ınanc ve sabırla her guzel anı yaşayabılır yaşatabılırız.