hayata karşı dik dur...

Konusu 'Kişisel Gelişim' forumundadır ve talin tarafından 15 Aralık 2008 başlatılmıştır.

  15 Aralık 2008
  Konu Sahibi : talin
 1. talin

  talin Popüler Üye Pro Üye

  Katılım:
  20 Haziran 2007
  Mesajlar:
  4.253
  Beğenildi:
  19
  Ödül Puanları:
  148
  Artık kimse karşısında yaşama küsmüş ve sürekli evrene olumsuz duygularını aşılayan insanlar görmek istemiyor. Bazen değişimi kabullenme ihtiyacı duyuyorsun. Bunu uzun zamandır istiyordun aslında biliyorum ama sana zor geliyordu yeni bir yaşam ve yeni başlangıçlar.

  Omzun düşmüş, başın eğik ve ayakların yere sağlam basmazken zaten yeni bir başlangıcı da düşünemezsin. Yaşama her sabah 1.0 yenik başlayaşının sebebi de bu… Sen hayata karşı dik durmadıkça eğik belini görenler senin üstüne binmeye devam edecekler. Tıpkı bir taksi gibisin, nereden ıslık duysan o tarafa doğru gidiyorsun. Birisi sana “DUR” dediği zaman hemen frenlere asılıyorsun. Hep başkaları için var olduğunu görmüyorsun bile. Kendinden bu kadar uzak olma hakkını sana kim verdi?

  Sen!
  Evet, evet sen…
  Yaşamının sorumluluğu ve kontrolu sende o yüzden bırak artık taksi rolü üstlenmeyi! Kendine ayrı bir yol çizme zamanı gelmedi mi sence de? Sen bir kahramandın unuttun mu? Her insan kendi yaşamının kahramanıdır aslında, ama bunu fark etmezler bile…

  Kahramanın en etkin görevi: Dünyayı değiştiremeyeceğini bildiği halde yaşam yolunda dimdik ayaktadır ve bu enerjiyi kendini severek bütün hücrelerinde daim tutar.

  Artık herkesin çevresinde döndüğü parıl parıl parıldayan bir güneş olmayı bırak ve sadece kendi başına yanan bir mum olmakla yetin! Bunu yapabildiğinde ne demek istediğimi daha iyi hissedeceksin. O zaman yaşamındaki ufak detayların üzerinde oluşturacağı muhteşem gücü an be an fark ederek dimdik ayakta duracaksın.
  İnsanları mutlu etmek seni kendinden uzaklaştırıyor bunu izliyorum, gözüm sürekli üzerinizde! Yaşama isyan etmeniz aslında kendinizden uzaklaştığınızı hissetmenizden kaynaklanıyor, bunu biliyorsunuz ama yine de hiçbir şey yapmamak size acı geliyor. Unutma! O kahraman yüreğinde yattıkça sen başın eğik dolaşmaya kendini mahkûm edeceksin…

  Şimdi, hemen şu an ayağa kalk ve yere basabildiğince sağlam basmaya çalış. Evrene kendini hissettirdiğini duyumsamalısın. Evet, o seni şimdi çok daha iyi hissediyor.
  Varlığın bütün hücrelerinin sevinmesine vesile. Şimdi kendini tekrar izle ve bunu hisset!
  Sen her şeye rağmen varsın ve şimdi dünya senin varlığını hissettiği için çok mutlu…

  uğur koşar'dan alıntıdıra.s.
   
 2. 16 Aralık 2008
  Konu Sahibi : talin
 3. lame

  lame Guest

  güzel yazı taşekkürler okudum zaten garibtir okadar sorun olmasına rağmen kendimi güçlü hissediyorum
   
 4. 16 Aralık 2008
  Konu Sahibi : talin
 5. bengigxoxk

  bengigxoxk Aktif Üye Üye

  Katılım:
  15 Nisan 2008
  Mesajlar:
  268
  Beğenildi:
  0
  Ödül Puanları:
  86
  ne kadar beni anlatıyor.hep acaba kırıldı mı ne yapsam da gönlünü alabilsem eskisi gibi olamaz mı artık gibi sorularla cebelleşmek.sürekli insanları kalbinin ve beyninin bir köşesinde saplantı haline getirmek ve böyle düşünürken kendi benliğini yitirmek artık yorulmak işe yaramaz dışlanmış hissetmek bunlar benim hallerim işte ve bu yazı bein çok anlatmış sanki
  ama artık yeni bir dönem açtım hayatıma eşim çocukalrımla en önemlisi kendim olan ayyüceyle benle yeniden başlamak.:lepi: