hayata küsmek üzereyim yardim

Konusu 'Jinekoloji / Kadın Hastalıkları' forumundadır ve erkanlar tarafından 24 Aralık 2008 başlatılmıştır.

24 Aralık 2008
    Konu Sahibi : erkanlar
  1. erkanlar

erkanlar Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    arkadaslar ben 12 yil önce apandist ve kist patlamali ameliyat gecirdim ve bundan tam 8 yil sonra ameliyattan dolayi tüplerimin yapisik oldugunu ögrendim bu sene tüp bebek yaptim ama üzüntülü bi olay yasayinca bebeklerimi düsürdüm tamda artik tahlil sonuclarini aldigim aksam doktorumdan ocakta hsg istedim acaba tüplerim acilirmi aranizda tüpleri yapisik olupda hsg den sonra acilan varmi yada basarisiz tüp bebek denemsinden sonra kendiliginden hamile kalan varmi tessekür

2. 24 Aralık 2008
  3. EliFatihEFU

EliFatihEFU Rabbim herkese nasip et ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    73
    tüplerin kapaliysa acilmasi icin laparoskopi olman gerekio yada acik ameliyat..
    hsg tüplerin acik olup olmadigini göstermiyo sadece rahimin genel durumunu gösterio okadar.
    benimde tüplerimde hafif yapisikliklar vardi laparoskopiyle acildi..

4. 24 Aralık 2008
  5. serenalar

serenalar Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2.432
    Ödül Puanları:
    163
    canım benımde tuplerımde yapışıklık vardı laparoskopıyle açıldı

6. 24 Aralık 2008
  7. beydam

beydam Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    bence umudunu yitirme derim senin durumunda o kadar çok insan varki belki sen onlardan şanslı bile sayılırsın,en azından hamile kalabilmişsin,tüp bebek tedavisi baştan olumsuz olanlar var.sen iyi bir doktor seç kendine ve moralini yüksek tut.

8. 25 Aralık 2008
  9. erkanlar

erkanlar Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    ama tüplerim ne kadar yapisik bilmiyorumki acik ameliyat nasil oluyor onu hic duymadim nasil bir müdahale ediliyorki eger o iyiyse onu olurum

10. 25 Aralık 2008
  11. EliFatihEFU

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    73
    tüplerinin ne kadar yapisik oldugu ameliyat olmazsan bilinecek bisey degil malesef..
    acik ameliyat adi üstünde acik karnini kesiolar sezeryan da oldugu gibi hastanede kalma zamanin artio.biraz daha acili oluyomus,,ben laparoskopi oldum göbek deligimden assagi dogru iki cm gibi kestiler ayni gün evimdeydim..acisi daha az...

12. 26 Aralık 2008
  13. erkanlar

erkanlar Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    bende 2004 yilinda laparoskopi oldum göbegimin deliginden kamera ile girip sivi vererek takip ettiler o zaman tüplerimin yapisik oldugunu ögrendim ama acmadilar acaba acik ameliyat olsam acabilirlermi ki

14. 26 Aralık 2008
  15. EliFatihEFU

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    73
    niye acmadilar ki acaba ozamanki doktorunla hala muhatap oluyosan bir ögren derim cünkü eger acilabilecek bir yapisiklik varsa aciyolar benimkini actilar.belki ilerlemis birseydir laparoskopiyle ugrasmak istememislerdir..

ama eger acik ameliyat olmayi göze alirsan acarlar yapisikliklari herhalde..

16. 26 Aralık 2008
  17. iipekk

iipekk Dikkat! bebek var :) Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    ıstanbullu arkadaslar tupler ıcın laparoskopıyı nerde oldunuz acaba bılgı verırmısınız bende yaptıracagımda tekı kapalı benımde

18. 27 Aralık 2008
  19. beste2006

beste2006 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    **benim denedigim ve cok etkili bir yöntem var canım bir tutam adacayını geceden suya ıslıyorsun ertesi gün kaynamaya noktasına gelinceye kadar ısıtıp bir legene bosaltıyoruz üzerine oturabilegimiz sıcaklıkta su doldurup su ılımaya baslayana kadar oturuyoruz
    sonra üsütmeden giyinip en az bir saat iki saat sıcak sıcak yatıyoruz
    birde ilac isim vermek ne kadar dogru ama neopenotran adlı bir fitil var dokturundan iste bence bu sıcak banyodan sonra bir tane yap bu isleme adet bittikten sonra 2 3 defa yap cok faydasını göreceksin **

diye yazmış bir arkadaş..bu yazıyı bir topicte okudum.. tüpteki tıkanıklık içinmiş.. belki sanada yararı olur diye yolluyorum.. bende deneyecğim çünkü. sevgileryerimseniben