hayata tutunmak...

Konusu 'Bir derdim var : (' forumundadır ve yorgunnnnn tarafından 11 Kasım 2010 başlatılmıştır.

11 Kasım 2010
    Konu Sahibi : yorgunnnnn
  1. yorgunnnnn

yorgunnnnn Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    31
    nerden,nasıl başlasam bilmiyorum.hani hayat bazıları için daha bir zordur ya...
    eğitimli ama çok sorunlu bir ailede büyüdüm.babam içki problemi olan ve ciddi psikolojik sorunları olan bir insandı.annem çalışan,çocuklarına tapan ve ömrü boyunca babam gibi bir insanı idare eden melek gibi bir kadın..
    lise dönemlerimde çok aşık oldugumu sanarak ve belkide evdeki sorunlar yüzünden bana sığınak olan eşimle tanıştım.3 yıl kadar flört ettikten sonra evlendik.2-3 yıl sonra abileri işini elinden aldılar ve bana iftiralar atarak boşanmamıza neden oldular.1 ay kadar annemlerde yaşadım ama nasıl yaşamak..babam tarafından baskı,üstüme yürümeler..vs..eşime karşıda duygularım bitmemişti .gerçekten çok iyi bir insandır.merhametli,vicdanlı..1 ay sonra beni aradı ve uzun uzun konuştuk kendimize yeni bir yol çiizmeye karar verdik.eşim işsiz kalmıştı ama günlük bi yerlerde çalışıp kendi kendimizi idare ettik.bi süre sonra yeni bi iş kurdu.ve ben hamile kaldım.bebeğimi dünyaya getirdim ama bebeğimi doğumdan sonra kaybettim.benim için çok büyük bir yıkım olmuştu.2 yıl sonra tekrar hamile kaldım ve çok sorunlu bi hamilelik sonrası şimdi 3.5 yaşında olan bebeğimi dünyaya getirdim.o benim herşeyim.ama şu anda çok mutsuzum.geçen günlerime çok üzülüyorum.eşim gerçekten çok iyi bir insan.ama biz çok uyumsuzuz.birbirimize çok zıttız.oturup konuşamıyoruz.beni hiç dinlemiyor.yalnız bırakıyor.biraz konuşalımmı,ben iyi değilim diyorum alay ediyor.ayrıca sorumsuzlukları çok.ödeyebilecek olsa bile faturaları 4-5 ay biriktiriyor ve ben çok huzursuz oluyorum .bu kez kendime kızıyorum.neden öğrenimini tamamlamadım?neden çalışmadım?erken evlilik yaptım?maddi sorunları yaşadıkça daha çok bunalıyorum.kendimi geçtim.bebeğime birşey almak isteyip alamayınca,yada o bişey isteyince alamayınca içim acıyor ve yine kendimi suçluyorum.kendimi çok bıraktım,saçımı bile taramak istemiyorum.boğazım düğüm düğüm sebebsiz ağlıyorum.bir işe girmek istiyorum karar veriyorum ama sonunu getiremiyorum.uzaktan bakıyorum o işe..sadece planlıyorum ama yapamıyorum.o gücü kendimde bulamıyorum,çok yorgun ve bitkin hissediyorum.kendimi çok yalnız,değersiz,kimsesiz ve çaresiz hissediyorum.durmadan ağlamak istiyorum.uzun yazdım farkındayım ama anlatabileceğim konuşabileceğim kimse yok kusuruma bakmayın..

2. 11 Kasım 2010
  3. EseN77

EseN77 @..Mea Culpa..@ Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    146
    abilerinin dolduruşuna gelip sizden kopması sizin söylediğiniz gibi merhametli ve vicdanlı birine çok ters bi davranış.. sizde ailenizden gördüğünüz baskı yüzünden tekrar eşinize dönmüşsünüz anladığım kadarıyla.. bebeğe bakabilecek birini bulabilirmisiniz bence hayatın ucundan tutmaya başlayın iş bularak...

4. 11 Kasım 2010
  5. dolunay50

dolunay50 EVİMİN MELEĞİ...OĞLUMM.. Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    108
    Rabbım yardımcın olsun kardesım...sen hayatta keske dedıkce hersey senın ustune dahada gelır..unut yaptıgın hataları ne kadar karsına cıksada ve kendıne tekrar bı sans ver ne yapmak ıstıyorsan konus anlas kocanla bırlıkte yapın.. ama asla onsuz bısey yapmamaya calış... vede manevı yonden kendını bos bırakma ... Rabbıme hep ıbadet et ve duayı bırakma...samımı bı kalple edılen dua mutlaka kabul olunur.

6. 11 Kasım 2010
  7. Kermit

Kermit Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    Çok zor günler geçirmissin canım okurken canım acıdı inan.. Kendini çaresiz hissetme melek gibi annem var demişsin o bakabilrse cocuga sende calısabilirsin..hem moral olur sana hem eve katkın olur. Ne yapabilirim deme araştr biraz mutlaka sana göre de bi iş vardır..Evde oturup bunları düşündükçe sen cok yıpranırsın..:KK43:

8. 11 Kasım 2010
  9. PAPAYATAKARA

PAPAYATAKARA cennet kokulu ANNEMM!! Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    41
    Konu başlığından ve içeriğinden çok etkilendim.
    Söylediğin gibi hayata sil başan tutunman lazım.
    Bu iş de imkansıza yakın derecede çok zor.

Eşinle iyi olsanız zaten en başından ayrılmazdınız.
    Ailen iyi olsa; zaten ayrıldığın eşine dönmez ve bunca sıkıntı çekmezdin.
    Eğitimini de devam ettirmemişsin, günümüzde diplomalılar bile iş bulamazken,
    diplomalı erkekler bile evlerini zar-zor geçindirirken
    senin bebeğin ile hayata bir başına tutunman çok zor.
    İmkansız değil ama çok ciddi anlamda zor.

Canım rabbim yardımcın olsun, yanında olsun inşallah...

10. 11 Kasım 2010
  11. esmer226

esmer226 Berika'M hoşgeldin.. Üye

Beğenildi:
    1.159
    Ödül Puanları:
    163
    kendinizi bukadr salmayın.hayata 1 defa geliniyor.
    mutlulugunuzu veya mutsuzlugunuzu eşinize endeksleyerek yaşayamazsınız.
    bence öncelikle kendinizi şımartmakla başlayabilirsiniz.eminim güzel bir kadınsınız,
    kendinize bakın ve güzelliğinizin farkına varın..
    maddiyata gelince herzaman inişler olabiliyor bu bir ömür sürmez.
    egitiminize kaldıgınız yerden başlayabilirsinz.
    eger liseden mezun olduysanız ünv. sınavına girin ve açıktan okuyun..
    lise bitmemişse onuda açıkögrtmden tamamlayabilirsiniz.
    hiçbirşey için geç kalmış değilsiniz.45 yaşında bile ünv. egitimi gören insanlar tanıyorum.
    yeterki biryerden hayata tutunmaya başlayın..
    kendinizi kendiniz tedavi etmelisiniz kimseden özellikle eşinizden bunu beklemeyin..
    hayatı mutlu kılmak insanın elindedir..
    kolay gelsin tatlım.umarım yazdıklarımın bitanesinden başlayıp harekete geçersin.başarılar.

12. 11 Kasım 2010
  13. cryptic

cryptic Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    12.452
    Ödül Puanları:
    288
    canım eşin tuatrsızsa ayrıl derim
    inan bunu kolay söyleyen biri değilimdir
    resmi bnikahınız varmı şu an yoksa ayrıl
    zararın neresinden dönersen kardır
    aslında esen arkadaşımın dediği gibi vicdanlı olsa başkasının lafı ile sizden ayrılmazdı
    belkide sığındı size sizde ona
    sorumsuz biri asla çekilmez bebeğinize çok üzüldüm geçmiş olsun nurlar içinde yatsın
    böyle bir sorumsuz adamla ömür geçmez bence
    çocuğu bile hak etmiyor

14. 11 Kasım 2010
  15. EseN77

EseN77 @..Mea Culpa..@ Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    146
    olan hep kadınlara oluyor.. ne acı..... o yüzden çalışmak şart!! ne olursa olsun kadınlar çalışmalı!! gerekirse evde inci boncuk yapıp satmalı!! üretmeli!!

16. 11 Kasım 2010
  17. HeartLess

HeartLess HUZUR MELEĞİMSİN SEN.. Pro Üye

Beğenildi:
    29
    Ödül Puanları:
    198
    Hayatımızın her alanında keşkelerimiz olmuştur ve
    keşke demeyi hiç sevmem ama keşke okulunuzu bırakmasaydınız,
    mesleğinizi elinize alsaydınız.birşeylerden kaçayım derken mutsuzluğunuzun
    temellerini atmışsınız.artık geçmişe değil,geleceğe odaklanın.yaşanmış ve bitmiş deyin..
    eşinizle madem yeni bir yola baş koydunuz,ikiniz birden yavrunuz için elinizden geleni yapın.
    ama en başta siz kararlı olun ki,eşinizde size gereken önemi versin.
    artık düşünmeniz gereken bir de yavrunuz var.(Allah bağışlasın)
    İnşallah herşey istediğiniz gibi olur.
    sevgiler..

18. 11 Kasım 2010
  19. Kermit

Kermit Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    kendini bırakıp umutsuzluğa kapılma... sen güçlü ve umutlu ol ki işler daha çok altından kalkılmaz hale gelmesin. arkadaşlarımın dediği gibi hem maddi hem manevi açıdan güçlü olman gerekiyor..