Hayatı Aceleye Getirmeyin

Konusu 'İlişkiler, Duygular ve Hayatın İçinden' forumundadır ve guldenasya tarafından 14 Ekim 2010 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
  14 Ekim 2010
  Konu Sahibi : guldenasya
 1. guldenasya

  guldenasya Aktif Üye Üye

  Katılım:
  15 Eylül 2010
  Mesajlar:
  64
  Beğenildi:
  0
  Ödül Puanları:
  31
  HAYATI ACELEYE GETİRMEYİN
  Tolga ÇELEBİ


  Sabah uyanıp ta gözünüzü açtığınızda aklınıza ilk gelen şey nedir? Kahvaltı yapmak mı? Dünden kalan bir iş mi? Biraz daha uyuma isteği mi? Mutluluk mu? Sevinç mi? Huysuzluk mu? Unutmayın, güne nasıl başlarsanız, tüm gününüz öyle geçer.

  Günü yaşayacak olan sizlersiniz, bu yüzden uyandığınız anda zirve de olan enerjinizi gün boyunca arttırarak yaşamak da sizin elinizde, homurdanmak ve enerjinizi negatife düşürmekte sizin elinizde.

  Ben sabah uyanıp camdan dışarı baktığımda; güneşin parıldamasını tüm hücrelerimde hissediyorum, bulutların aheste aheste gezinmesinden zevk alıyorum. Çoğu zaman düşünüyorum; bize sonsuz olduğu söylenen evrende, milyarlarca galaksi, milyarlarca yıldız, milyarlarca gezegen akıp gidiyor. Hadi uzayı bıraktım, bu masmavi gezegende; aynı toprak, aynı su ve aynı havayı kullanarak yaşayan milyarlarca canlı var. Bir sürü farklı türe mensup, milyarlarca canlı. Başımı nereye çevirsem farklı bir mükemmellik.

  Sonra var olmaya şükrediyorum. Yokluktan yaratılıp da, bu mükemmel düzenin içine doğarak geldiğim için YARATICIMA şükrediyorum. Hiçliğin içinden, çıkıp bu kusursuz gezegene geldiğim, hayat bulduğum için şükrediyorum. Gözümü minnettarlık ve şükürle açıyorum.

  Bu arada; insan her sabah enerji patlamaları ile uyanmıyor. Hepimiz çoğu zaman yorgun ya da ağır hareketlerle de uyanmışızdır. Burada önemli olan açılmak için biraz egzersiz yapmak. Zorlanmadan, vücudunuzu çalıştırmayı deneyebilirsiniz. Gece boyunca ağırlaşan ve hareketsizleşen kaslarınızı, ufak egzersizlerle çalıştırabilir, uyarabilirsiniz. Egzersiz yapmak insanı mutlu eder.

  Ben; ‘günün en önemli öğünü kahvaltıdır’ inancını dolu dolu yaşan bir ailede yetiştim. Her sabah düzenli bir kahvaltı yapmaya çalışıyorum.

  Gün boyunca ne düşünürsek onu yaşarız. Aksilik ile başlayan bir gün, aksilik ile biter. Coşku, sevgi, mutluluk ile başlayan gün ise pozitif bir enerji ile biter.

  Hayatı aceleye getirmeden, yudum yudum yaşamak gerekiyor. İnsanların birbirini anlamamasının, dinlememesinin temel sebebi acelecilik olabilir beklide. Çabuk işe git, hemen şu işi bitir, hemen buraya yetiş, koş, acele et, okula git, ödevi bitir, vs.vs.vs. Günümüzde neredeyse koşturmadan bir günümüz geçmiyor. Aceleci olmak bizim yüzeysel düşünmemize sebep oluyor. Acele etmek hayatı kaçırmamıza neden oluyor.

  Ailenize, ya da iş arkadaşlarınıza gülümseyin. Çünkü gülümsemek bedava, istediğiniz kadar dağıtabilirsiniz, asla bitmez ve azalmaz. Pozitif olmayı kafanıza koyun. Olumsuz düşünceleri düşünmeyin bile, düşünmek olumsuzlukları üzerinize çekmektir.

  Ünlü filozof Diyojen, dar bir sokakta kibirli bir adamla karşılaşmış. Sokak o kadar darmış ki, birinin geçebilmesi için, diğerinin kenara çekilip yol göstermesi gerekiyormuş. Kibirli adam, küçümseyerek baktığı filozofa dönerek:

  - Ben serseri birine asla yol vermem, diye diklenmiş.

  Diyojen, kibar bir şekilde kenara çekilip reverans yaparak eliyle yol göstermiş ve cevap vermiş:

  - Ben veririm…

  Bu örnekte kaybeden kim oldu?

  Güne başlarken yapılacak bir çok olumlama var. Örnek verirsek;

  * Hayatla uyum içindeyim.
  * Her yeni güne coşku ve mutluluk ile başlıyorum.
  * Seviyorum, seviliyorum.
  * Bu gün bana hep güzel şeyler getirecek.
  * Pozitif düşünüyorum, güzel yaşıyorum.
  * Mutlu bir aile hayatım var, güneş her sabah güzel evimin içini ve bizleri aydınlatıyor.
  * İş arkadaşlarımı seviyorum.
  * Çalışma hayatını seviyorum.
  * Verimli olmayı seviyorum.
  * Her yeni günde kendime bir artı katıyorum.
  * Bu gün her şey çok ama çok güzel olacak.
  * Yaşamayı seviyorum.
  * Yaşamdan zevk alıyorum.
  * Gün benimle başlıyor, benimle bitiyor

  tolgacelebi com
   
 2. 15 Ekim 2010
  Konu Sahibi : guldenasya
 3. HeartLess

  HeartLess HUZUR MELEĞİMSİN SEN.. Pro Üye

  Katılım:
  20 Ekim 2007
  Mesajlar:
  12.846
  Beğenildi:
  29
  Ödül Puanları:
  198
 4. 16 Ekim 2010
  Konu Sahibi : guldenasya
 5. BeyazPerim

  BeyazPerim Vay anası ya =) Pro Üye

  Katılım:
  2 Kasım 2008
  Mesajlar:
  12.856
  Beğenildi:
  14
  Ödül Puanları:
  196
Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.