Hayatı eğlenceli kılan teoriler

Konusu 'Hiçbir başlığa uymayan yazılar !' forumundadır ve dids tarafından 2 Kasım 2009 başlatılmıştır.

  2 Kasım 2009
  Konu Sahibi : dids
 1. dids

  dids f & d Üye

  Katılım:
  26 Eylül 2007
  Mesajlar:
  6.543
  Beğenildi:
  14
  Ödül Puanları:
  148
  Bu yazımda sizlere volkswagen'in insiyatifinde oluşturulan çok güzel bir projeden bahsedeceğim. Volkswagen, 1 Ekim - 15 Aralık tarihleri arasında en eğlenceli teorinin 2.500 euro ödülle onurlandırılacağı bir yarışma düzenlemiş. Yarışmanın ana teması şu; kamu düzeni içersinde kullanıma sunulan ve halk tarafından pekte rağbet edilmeyen şeyleri eğlenceli teorilerle daha çekici hale getirmek ve onu işlevli hale sokmak. İşte bu yazıda bu minval üzere olan 3 adet projeyi sizlerle paylaşacağım.

  1) Atari makinesi şeklindeki şişe bankası: İsveçteki bu şişe bankasının önünden günde binlerce kişi geçiyor ama hiç kimse -kendisine herhangi bir ücret verilmemesinden midir bilinmez- bu bankanın ana işlevi olan cam şişe toplamayı pekte umursamıyor. Tam bu noktada devreye teori ekibimiz giriyor ve insanlara bu görevlerini nasıl daha eğlenceli hale getirebiliriz diye bir proje geliştirip, onu da makinemize entegre ediyorlar. Sonuç tabiki de çok başarılı oluyor!

  [dailymotion]video/xawb4c_bottle-bank-arcade-volkswagen_videogames[/dailymotion]


  2) Piano merdivenler: Günümüz dünyasında, insanlar teknolojinin ilerlemesiyle birlikte bazı alışkanlıklarını terkettiler. İşte bu seferki eğlenceli teorimizle geliştirdiğimiz aparatlar sayesinde daha sağlıklı olan eski merdiven alışkanlığımızı geri kazanabilecek miyiz?

  [dailymotion]video/xaoun9_happy-people-on-piano-stairs_fun[/dailymotion]


  3) Dünyanın en derin çöp kutusu: Öyle evrensel hastalıklar varki adeta tüm insanlığa sirayet etmiştir. Hiç şüphesiz bunlardan bir tanesi de, elindeki çöpü yanıbaşında duran çöp kutusunun içine atmak yerine, ya sağına yada soluna atmaktır. Bu seferki eğlenceli teorimiz ışığında oluşturlan elektronik sistemin çöp içine entegre edilmesinden sonra bu hastalığın nasıl yok olduğunu hep birlikte izleyelim...

  [dailymotion]video/xawd5g_worlds-deepest-bin-thefuntheorycom_shortfilms[/dailymotion]


  Peki siz kendi şehrinizdeki bu gibi sorunlara ne gibi teorilerle yaklaşırdınız?
  Alıntıdır
   
 2. 2 Kasım 2009
  Konu Sahibi : dids
 3. narcoleptic

  narcoleptic A'raf Üye

  Katılım:
  13 Kasım 2008
  Mesajlar:
  1.176
  Beğenildi:
  0
  Ödül Puanları:
  106
  Wooouuww !!!kaydirigubbakcemile5

  Ne güzel bir konu..Harika fikirler yahu,saksıyı çalıştırıyım bakıyım çıkıcakmı bişi benden
  kaydirigubbakcemile3