Hayatimda Ki En önemli Olay..........

Konusu 'Jinekoloji / Kadın Hastalıkları' forumundadır ve angell2008 tarafından 5 Haziran 2008 başlatılmıştır.

5 Haziran 2008
    Konu Sahibi : angell2008
  1. angell2008

angell2008 Guest

Merhaba arkadaşlar ben 25 yaşında 7 yıllık evliyim 1 oğlum 1 kızım var bundan 3 yıl önce başımdan talihsiz bir olay geçti bunu sizlerle paylaşmak istedim.o zaman ankarada oturuyordum karnımda büyüme,içimde gezen birşey,mide bulantısı,sık idrara çıkma ve bel ağrılarım vardı 3 kez doktora gittim gaz sıkışması vardır oda şişlik yapar ve içinde gezinir dedi ilaç verdi ama geçmedi birgün işe giderken görüntüleme merkezi dikkatimi çekti ani bir kararla girdim içimi rahatlatmaya kararlıydım ordakilere durumu anlattım onlarda aynı şeyi söyledi bişey çıkmaz sizde diye ben düzenli adet görmeme rağmen belirtiler gebeliğe benzediği için hamile çıkabileceğimi düşünüyordum yada küçük bir miyom ama umduğum gibi olmadı radyolog keşke birsey çıkmaz demeseydim diyince bütün dünya başıma yıkıldı karnımda kocaman bir tümör saptadı bütün iç organlarımı sıkıştırmış rahatsızlıklarımda o yüzdenmiş acil ameliyat olmanız lazım hemde çok acil dedi ama kime güvenecektim teşhisi koyamayan doktorlaramı ya kendim oraya gitmeseydim sonum neolacaktı bir çok doktora gittim hepsi bir merakla ben yaparım ameliyatı dedi hem jinekologlar hemde genel cerrahlar bu ameliyatı yapabileceklerini söylediler kafam dahada karıştı doğumlarımı yaptıran doktorumu aradım o başka şehirdeydi ona çok güveniyordum ama bu operasyonun ankarada olması gerektiğini karnımı açtıktan sonra tümörü çıkarınca patolojiye gideceğini ve sonuca göre operasyonun tamamlanacağını bunun orda mümkün olmadığını söyledi bana ankara da bir doktor adı verdi onu buldum en net açıklamayı o yaptığı için onda karar kıldım %50 kansersin öyleyse iç organlarını alacam %50 değilsin öyleyse de sebep olan yumurtalığı alırım sadece ve normal hayatına devam edebilirsin dedi diğer problemde karnımı nasıl açacaklarıydı buda karışıktı ya sezeryan yerimi büyütüp yada mideden aşağı bikini bölgesine kadar dikine açacaklardı buda ameliyatta belli oldu 2 gün onkoloji hastanesinde çeşitli tahliller yaptılar hep aklım çocuklarımdaydı iyiki arka arkaya olmuşlardı belkide birdaha bebek sahibi olma şansım kalmayacaktı onlarla vedalaşıp herşeya hazırlıklı ameliyata girdim çıktığımda herkezin herşey yolunda demesine rağmen kimseye inanmadım kötü olsa söylemezlerdi ki ama çok şükür doktorla görüştüm iyi huylu çıkmış ve sadece sol yumurtalığımı almış oda normal hayatıma bir zararı yokmuş diğer güzel haberde karnım sezeryan yerimden biraz daha genişletilerek açılmış olmasıydı hastaneden çıkarken benim eski ben olmadığımı bu durumun benim hayatımda unutulmaz yaralar açtığını farkettim şuan senede bir kontrollerim var ve herşey yolunda ama tekrar anne olmak istiyorum doktorumda bunun bana iyi geleceğini söylüyor 1,5 senedir deniyoruz tam umudu kesmiştimki 6 ay önce gebe kaldım ama 9 haftalıkken kürtaj oldum böbreklerimde taş vardı ve birçok filme girmiştim gebeymişim ama okadar rahatsızdım ki anlamadım ilaç yüklemesinden kalbi durdu ve aldılar çok üzülüyorum umarım tekrar.

2. 5 Haziran 2008
  3. smhsmh

smhsmh Kaan'ım Allaha Emanetsin Pro Üye

Beğenildi:
    11
    Ödül Puanları:
    146
    canım Allahın sevgili kuluymuşsun
    çok geçmişler olsun
    inanıyorumki tekrar hamile kalıcaksın Allah herşeyi gönlüne göre versin

4. 5 Haziran 2008
  5. nazlxixmelek

nazlxixmelek Y >>-('v')->> F =>~~K&K~~ Pro Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    106
    canım geçmiş olsun...çok zor günler geçirmişin gerçekten .. birde bu konularda güvenilir doktor bulmakda zor şansına iyi doktor denk gelmiş... umarım hayatında yaşadığın son sıkıntı olur bu... bir oğlun bir kızın varmış çok şükür Allahda seni onlara bağışlamış.. inşallah üçüncüyüde yaprsın en kısa zamanda..
    Allah yardımcını olsun...

6. 5 Haziran 2008
  7. h_i_s

h_i_s OĞLUM BERKİN'İM <3 Pro Üye

Beğenildi:
    36
    Ödül Puanları:
    153
    Geçmiş olsun canem... Allah bir daha göstermesin. Allah kocişine, bebişlerine bağışlamış seni şükret Şeniz

8. 5 Haziran 2008
  9. belenay

belenay Sena'm Taha'm sol yanım şükürler olsun rabbim Pro Üye

Beğenildi:
    79
    Ödül Puanları:
    148
    geçmiş olsun canım gerçekten yaşadıkların zor şeyler ama allahtan umut kesilmez send bir daha anne olacaksın önce sen inan inanki gerçekleşsin

10. 5 Haziran 2008
  11. osmak

osmak Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    Allah sana ve bütün isteyenlere nasip etsin

12. 5 Haziran 2008
  13. *seli*

*seli* Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    Çok,çok geçmiş olsun arkadaşım.
    Umarım en kısa zamanda bir bebek sahibi olursun.
    Ama açıkçası zaten iki çocuk sahibi olduğun bence çok şanslısın.Allah onlara uzun ömürler versin..:nazar:

Ama kadın olmak gerçekten çok zor bişey yaa..
    Aslında sürekli kontrole gitmemiz lazım ama şahsen ben bu konuyu çok ihmal ediyorum...benneyaptımki

14. 5 Haziran 2008
  15. angell2008

angell2008 Guest

İyi dileklerinizden ötürü hepinize tşk ederim.sakın sağlınızı ihmal etmeyin kadın olmak çok zor ama ben hislerimle doğruyu buldum kadınların en önemli farkı hisleri bence sizde hislerinize güvenin her zaman doğruyu bulacağınıza eminim.ve en önemlisi stresten uzak durun ve hiçbirseyi içinize atmayın kimseye ezilmeyin cevabını verin karşınızdakini üzmemek için kendinizi hasta etmeyin benim hastalığımın en önemli sebebi buydu karnımdan karpuz büyüklüğünde dert çıktı ben ona dert diyorum tümör değil.

16. 5 Haziran 2008
  17. *seli*

*seli* Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106

Söylediklerinde gerçekten çok,çok haklısın canım yaa.a.s
    Stres kadar zararlı birşey yok.
    Ama düşündüm de şu saydıkların da kadın olduktan sonra maruz kaldığımız şeyler.
    Eş olmak,birini temsil etmek çok farklı bir sorumluluk.
    Kendi çevremde kendimi koruyor ve resti çekiyorum ama konu eşimin ailesi olunca bazen ister istemez alttan almak,üzülsem de içime atmak durumunda kalıyorum.
    Eşim çok iyi bir insan ve o beni gerektiği kadar koruyor..
    Ama mesela bazen kayınvalidemin öyle imalı sözleri oluyor ki düşünüyorum da,normal hayatımda kimse bunu bana söyleyemez..Ama eşimin hatrı için yutuyorum bunları..

Son düzenleme: 5 Haziran 2008
  18. 5 Haziran 2008
  19. angell2008

angell2008 Guest

Canım benimde eşim çok iyi beni her zaman savunur ama bende herşeyi çok kafama takıyor üzülüyordum çok sessizdim eskiden benim kayınpeder çok sivri dilli benim hamilelik devrimde zor geçti ve oğlum 8 aylık doğdu çok zor günler geçirdim artık aklım başıma geldi.