Hayatımı mahvettiniz hala ne istiyorsunuz ablalarım!

Konusu 'Bir derdim var : (' forumundadır ve isteben tarafından 9 Kasım 2010 başlatılmıştır.

9 Kasım 2010
    Konu Sahibi : isteben
  1. isteben

isteben mavili.. Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    41
    Merhaba KK'nin tatli üyeleri :KK48: ..uzun süredir KK'yi takip ediyordum, derdimi buraya yazip rahatlamak istedim herzaman ama hiç firsat olmamisti. Lütfen birileri bana akil verebilirmi ben artik ne yapacagimi sasirmis bir haldeyim, içinde bulundugum durumu anlatmam biraz uzun ve karisik olur ama kisaca ve anlasilir bi sekilde anlatmaya calisacagim.

Biz dört kizkardesiz, en büyük ablam benden 10 yas ondan sonraki ablamsa benden 2 yas büyük. Birde benden 10 yas küçük kizkardesimiz var. Oldum olasi ben en büyük ablama dertlerimi anlatamam beni anlayamadigi beni küçük ve 'saf' gordugu için. Ama 'küçük ablamla' herseyimi paylasirim ve bundan yaklasik 2 yil önce birliktelilige basladigim erkek arkadasimla tanistirdim ablami. Çok iyi anlastilar ama gelin görünki ben anneme evlenmek istedigimi anlattigimi duyunca 360derece döndü ve bana verdigi sözlerin hepsini unuttu (benim hep yanimda olacagini vs.) Erkek arkadasimi çok iyi tanidigi ve onun çok iyi biri oldugunu bildigi halde hiç tanimiyormus gibi ablalarim annemi bana karsi doldurdular. Büyük ablam benim yasimin küçük oldugu icin (20), daha ögrenci oldugum icin (üni 2ci senem), ben evliligi yapamazmisim fln fln diye triplere girdi. Ki ben kendime güvendikten sonra bunlarin önemli olmadigini savundugum halde. Erkek arkadasima ve ailesine taniyip etmeden agza alinmiyacak seyler söyledi.

Bizim ailede ablalarimin laflari çok önemsenir hatta onlar 'anne-baba' gibi laflarini geçirebilirler. Ben bugüne kadar hic saygisizlik yapmadim onlara karsi ama hersey biyere kadar, benim hayatimi mahvettiler neler yaptiklarini anlatsam çok uzun sürer ama sunu söyliyim: 1 sene içinde hayattan keyif alan ben, artik herseyden biktim. Benim evlenmeme karsi çiktilar çikmasina ama zorlu bir süreç geçirdikten sonra sonuç itibariyle ben istedigimi yaptim ve suan nisanliyim.
    Simdi bana karsi cephe aldilar, ablalarimla dogru durust konusmuyorum hatta benden 2 yas büyük olan ablamda nisanli ve ayni evde yabanciyiz resmen.
    Neden konusmuyorsunuz derseniz, ben birkere ablamin yanina gidip 'abla, neden böyle yapiyorsun (bir konu hakkinda)' dedim ve bu bana bagirmaya cagirmaya sovup vurmaya kalkisti. Hayatima okadar karismalarina ragmen bisey demeyip saygi duyduguma degmemis demekki! O gün bu gündür (3 ay) ne o özür diliyor nede ben. Benim düsüncem ben yine gidipte özrümu dilersem bunlar yine ayni seyleri yapma hakki bulacaklar kendilerinde ama ben artik hayatima karisilmasini istemiyorum! Bu durumada katlanamiyorum artik :KK43: bana akil verin lütfen. Enson bana dedigi sey: sen evlensende dügününe gelen ... olsun :KK5: her neolursa olsun ben ablalarimsiz dügün olsun istemem her nekadar kirgin olsamda..

:KK58: yorumlarinizi bekliyorum (türkçemden dolayi kusura bakmayin, hollandadan yazdigim için belki hatalarim olmustur..)

2. 9 Kasım 2010
  3. DustHaze

DustHaze Dedesinin Meneksesi Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    belki gercekten senin iyiligini düsünüyorlardir... Disaridan bakiyorlar onlar, belki gercekten erkendir ve senin hata yapmani istemiyorlardir. tavirlari yanlis gibi ama, onlar da nasil davranmalari gerektigini kestiremediklerinden baskici bir yol izlemislerdir belki de....
    karsilikli sakin bir sekilde konusmayi denediniz mi?

4. 9 Kasım 2010
  5. isteben

isteben mavili.. Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    41
    evet haklisin benim iyiligimi düsünüyorlar bunu bende çok iyi biliyorum ama benim iyiligimi düsünürken cok yalnis seyler yaptilar, benim yanimda olmayi tercih etmeleri gerekirken bana karsi tavir alip beni iyice dibe soktular.

çook konustuk sakin bir sekilde ama olmadi.. ablamda olsalar benim hayatimdaki kararlari verme haklarina sahib degiller oyle degilmi? benim babam bile karsi çikmazken onlarin böyle yapmalari zoruma gidiyor

6. 9 Kasım 2010
  7. ema1

ema1 Hayat, sen plan yaparken başına gelenlerdlr Pro Üye

Beğenildi:
    7.374
    Ödül Puanları:
    238

inanki durumunuza çok üzüldüm ama ne yaparsın şu anki durumunuz cehaletten ve kışkançlıktan kaynaklanıyor her ne kadar kanlı ve bıçaklı olsanız ki olmamalısınız ileride birbirinizi çok arayacaksınız el oğlu aranıza girince sanırım annenin otoriter eksikliğinden ve ablanı üstün tutmasından kaynaklanıyor herkesin seçimleri farklı olabilir anne anne olmalı ablada abla yoksa bu kargaşa sürer

8. 9 Kasım 2010
  9. isteben

isteben mavili.. Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    41
    her dedigin dogru valla, bende çok üzülüyorum ablamla ben arkadas gibiyken aramiza böyle saçma seylerin girmesi hiç hos degil ve bana 'senin dügününe gelmicem' demesi beni yikti. diyecek kelime bulamiyorum ben bu durumun hallolmasini istiyorum ve gizlice onunda barismak istedigini biliyorumda iste GURUR yokmu gurur..

Son düzenleme: 9 Kasım 2010
  10. 9 Kasım 2010
  11. LPGLi_FeRRaRi

LPGLi_FeRRaRi PiSiKoLoJik DeLi Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    41
    benimde kızkardeşim var şuan 18 yaşında benden 6 yaş küçük daha okulu var vs ben onu hala küçük görüyorum tutsa deseki ben evlenceğim kızarım o daha küçük yapmaz edemez derim ..istemem yani

ee bide ablan senden 10 yaş byükmüş sanırım bekar .. senin ondan önce nişanlanmana alınmış olmalı ..diğer ablanda buna alınış bu yüzden isteöiyo olabilir kıskamış olabilir.. ama biraz dozunu aşmışlar sanırım..

kardeşinin mutlu olmasını her kes ister ama işte insan kendinden küçüğünün önce evlenmesine üzülür belli etmesede üzülür.. ben olsam üzülürm yani

12. 9 Kasım 2010
  13. semerta

semerta Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    61
    Ödül Puanları:
    148
    kardeşler arasında ne gururu allah aşkına
    Eminim ki ablaların senin iyiliğini düşünüyorlardır,
    nişanlın iyi birisi olabilir, iyi bir eş olmayabilir, bunu görmüşlerdir,
    bizde kız kardeşimle aynı problemleri ve daha fazlasını yaşadık bi de 4 kız kardeşiz:)
    sana tavsiyem ablaların la konuş neden fikirlerini değiştiğini sor,
    bunun senin için çok önemli olduğunu söyle,
    kıskançlık olayına girmiyorum bile, insan canını kıskanırmı
    ben kardeşimi kıskanırmıyım ya Allah benden alsın onlara versin,

Son düzenleme: 9 Kasım 2010
  14. 9 Kasım 2010
  15. isteben

isteben mavili.. Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    41
    benden 10 yas büyük olan ablam evli ve bir kizi var ama kendi evliliginde mutlulugu bulamadigi için benimde ayni seyleri yasayacagimdan korkuyo olabilir..benden 2 yas büyük olan ablaminda uzun süren bir birlikteliligi vardi ama erkek biraz nazliydi 29 yasinda olmasina ragmen uzatip duruyordu. ben ablamdan izin bile aldim oda dediki için rahat olsun benden önce evlenebilirsin çünki yas farki aramizda çok degil ama birden lafindan sözünden döndü..
    ben evlenmek istedigimi söyleyince annemde önce ablan deyip birazda zorlayarak önce onun nisanlanmasini sagladi sonra ben nisanlandim..

16. 9 Kasım 2010
  17. isteben

isteben mavili.. Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    41
    ben çok konustum ablalarimla canim, ama en büyük ablam daha erkek arkadasimi tanimadan etmeden yargiladi, onun tek merak ettigi seyler maddiyatti (is, güç, ev, kira ödeyebilecekmi vs ve bunlari yapabilecek durumdaydi zaten)

18. 9 Kasım 2010
  19. ema1

ema1 Hayat, sen plan yaparken başına gelenlerdlr Pro Üye

Beğenildi:
    7.374
    Ödül Puanları:
    238

aranızı ya annen ya da baban düzeltecek !