Hayatımın en büyük hatası, Sigortacılık okumak oldu!!!

Konusu 'Bir derdim var : (' forumundadır ve dilek_88 tarafından 25 Ocak 2010 başlatılmıştır.

25 Ocak 2010
    Konu Sahibi : dilek_88
  1. dilek_88

dilek_88 ayaklı astroloji kitabı Üye

Beğenildi:
    42
    Ödül Puanları:
    113
    Merhaba herkese...
    Aslında forumdaki diğer konulara göre bnm derdim hiçbirşey ama birisininde bana bi yardımcı olması gerek.... :KK43:(

Ben 4 sene önce İstanbulda çok iyi bir Üniversitede, Türkiyede ki tek 4 yıllık Sigortacılık bölümünü kazandım..(bu arada Sigortacılık demek bu kasko,trafik bireysel emeklilik,sosyal sigortalar.yani aslında baya bir geniş bi iş kolu.)
    Ama hayalim bu değildi tabi. Babam işsizdi, şehir dışına gidemedim. Meslek klavuzunda bu sigortacılık için geleceği parlak yazıyor diye yazdım bu bölümü..Ve hayatım karardı sonra...

Okulda konfrans verip davet eden şirketlerin hiçibirisi sözünü tutmadı..Hatta unutup telefonlara bile çıkmadılar..

Tam kriz zamanı 2009 Haziranda mezun oldum...
    Babam yine işsiz..Ki çok anlayışsız :KK43:
    Kız başına okudun gittin bir iş bile bulamadın diye başımın etini yiyordu :KK43:(

Bir gün daha evde kalamam dedim gittim Aksarayda bi acentede iş buldum. Ama ilk 2 ay bedava sonra 400tl maaş..Kabul ettim yeteki şu işi öğreneyim bir tecrübem olsun diye.. Ama sonra noldu?Orada menapoz bir kadının kavgalı ayrıldığı işyerini arayıp insanları kandırarak poliçelerini çalmaya çalışıyorduk!En sonunda bu kadınla kavga ettim birde üstüne hasta olup ayrıldım..
    Sonra acentenin sahibi aradı. "Dilek sen iyi bir elemandın ben seni başka bir arkaşımın yanına aldırırm sorun değil. Dışarıda bir gün buluşuruz. Sen iyileş, Ben seni güzel görmek isterim(!)...
    Şerefsiz adamın birde 2 aylık bebeği var...
    İĞRDENDİM NEFRET ETTİM ARTIK!!!
    Bu kadar rezil bir sektörmü bu sigortacılık???

Şuan işsizim, banka sınavlarına girmek istedim, bir çok banka bnm bölümümü kabul etmiyor. Ya ne lanet bir bölümmüş yaa! Diplomayı alıp yırtmak istiyorum!!!

Benden bi sene önce mezun olanlar en kral yerlerde iş buluyor! Ben okul 4.süyüm birde İngilizcemde var ama hala iş bulamıyorum. Ama sınıfta torpilli arkadaşlarım genel müdürlüklere bile girebiliyor!!! Üvey evlatız sanki!!!!

Şuan bu meslekten öylesine soğudumki? İnsan üniversite okuyunca iyi birşey yapmak ister. Bu ne rezalet bir meslekmiş?!!!!

Batırıyor resmen insanı!!!

2. 25 Ocak 2010
  3. chuLsuzPeRu

chuLsuzPeRu Bu su durmaz... Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    canım yaa, öyle iyi anlıyorum ki seni...:teselli: ben de işsizim şuan.istersen en iyi bölümü oku, yine de işsiz kalıyorsun nasip,kısmet meselesi bunlar:KK43:( inşallah gönlüne göre bir iş bulursun ve böylece de mesleğini seversin canım inş....:Saruboceq:

4. 25 Ocak 2010
  5. vegateryan

vegateryan değişsin dünyam Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    meraba..ben suan okuyorum 2 yıllık uluslararası lojistik..inan konferanslara gelen kişiler (ki bunlar üst düzey yönetici) okudugum bölümü o kadar cok övüyolarki bize öyle bir gaz veriyolarki gören önlisans değil yüsek lisans yapıyoruz ve muhteşem bir birikime sahip insanlarız zanneder..o yüzden onların poh pohlarını kulak arkası ediyorum..

ingilizcen iyi ve lisans mezunuzun..illa sigortacılıkla ilgili bi iş bulman mı gerekiyor..eger bilgisayarın falanda iyise baska sektöre yönelemezmisin..daha sonra kazandıgınlada istersen baska dilde öğrenebilirsin..belki bu sayede cok daha iyi bir iş imkanın olur..inşallah çok güzel bi işle çok güzel bi gelecek seni bekler..

6. 25 Ocak 2010
  7. _NURUM_

_NURUM_ Guest

üzüldümm tatlımmm.dilerimm ii we güwenilirr bi ortAmda iş bulursunn

allahım emeklerini boşa çıkarmasınn

8. 25 Ocak 2010
  9. joey

joey just breathe Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    canım ille de sigortacılık okudun diye o mesleği yapmak zorunda değilsin. farklı işlerde bulabilirsin. Ayrıca oto bayilerinin de bir kısmının sigorta bölümü oluyor. ille de mesleğimi yapacağım dersen, şansını bu tarafta da deneyebilirsin. ama bence önceliğin para kazanmaksa başka alanları da düşün.

10. 25 Ocak 2010
  11. resusitasyon

resusitasyon Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN Pro Üye

Beğenildi:
    13
    Ödül Puanları:
    148
    canım önemli olan bu ülkede okuduğun bölüm yada ne derece bitirdiğin değil ne yazık ki..dediğin giib tanıdığın falan varsa bir yerlerde,gerçekten iş sahibi oluyorsun..yada şansın yaver gidecek ve gerçekten iyi bir yerde çalışacaksın...o yüzden senin bölümünle alakalı bir durum değil buu..cv ni gözden geçir,ilanları olmasada bütün sigorta şirketlerinin web sitelerini ziyaret edip ıK bölümlerine cv bırak yada sen gönder..mezun olduktan sonraki dönmler sancılıdır her zaman için.çoğu kişi için zor günlerdir.ne yazık ki kriz zamanı ama inşallah bi şekilde üstesinden gelicez.ne güzel ingilizcenden varmış,her yer yabancı dil istiyor.bunun yanında asla pes etmee...inşallah herşey gönlünce olur..opuyorumnanaktan

12. 25 Ocak 2010
  13. KiymiziAba

KiymiziAba Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    146
    iş dünyasının kuralı, torpil lakannehir

14. 25 Ocak 2010
  15. chess

chess Guru Editor

Beğenildi:
    32.386
    Ödül Puanları:
    463
    ben sigortacılığın kötü bi meslek olduğunu düşünmüyorum ama tabii bizim ülkede kötü bi ünü var genelde sigortacılara öcü gibi bakılıyo
    ama iş rekabetinin yoğun olduğu bi sektör, acımasız olcaksın pes etmiceksin, satış taktiklerini güzel uygulıcaksın
    bu sektörde iş bulmak değil o işte tutunmak zor, bence mesleğinden nefret edeceğine asıl işe, meslektaşların acımasızsa sende öyle olmak zorundasın, çok satış yapanlar nasıl yapıyor bak, öğrenmeye çalış
    belki sende bunları biliyorsun çok önemli bişey söylemedim belki ama ben sanki sende ekstra bişeyler sezdim , sanki aile açısından rahat olsaydın belki işle ilgilide bu kadar kasmaz, daha rahat iş bulabilirdin
    tabii bu arada kpss ye çok sıkı çalışman lazım galiba özel sektör pek sana göre değil.

umarım sorunlarını çözersin hızlıcaa.s.

16. 25 Ocak 2010
  17. lost87

lost87 Uyanalım Gaflet Uykusundn Üye

Beğenildi:
    22
    Ödül Puanları:
    148
    benim yiğenim
    paralı başkent üniversitesi Sigorta bölümü okudu
    sınıfta 40 kişilerken herkes bölümü bırakmış
    kala kala 2 kişi kalmışlar
    ama okulu bitirdi,sigortacı olarak çalışıyor
    ama iyimiş işleri diye duydum...
    hep bu işler şans
    ben muhasebe ve işletme fakultesi bitirdim
    ama mağlesef bir kursa git 1 ay muhasebe kurusuna yazıl
    muahasebeciyim diye ortalıkta gezinenler gördüm akannehir
    muhasebe bir ilimdir şu nedir bu nedir diye sorduğumda
    bilmiyor bilanço tanımını dahi yapamayanlar
    muahsebeciyim diye ortalıkta dolaşıyor
    bende iş bulamadım
    benim suçum mu hayır değil :kızgın:
    kriz teğet geçti teğet :kızgın::kızgın:

18. 25 Ocak 2010
  19. AdaEge

AdaEge Guest

Tatlım, ben sigortacı değilim ama üniversite yıllarımda yaz tatillerde çalışırdım harçlık çıkarmak için..
    Bir sigorta şirketinde iş bulmuştum..Bir kaç haftalık kurs verilmişti..Patronun müşterileri,özellikle de erkek müşterileri ne şekilde razı etmemiz gerektiği ile ilgili düşünceleri ve telkinleri son derecede iğrençti.....:1ninca: :1no2:
    Nişanlıydı ama benden bazı olmadık beklentileri olmuştı iğrenç herifin...Tabi avucunu yaladı,ben de sigortacılık işine lanet etmiştim....:dilcikar:Aileme de söyledim durumu,adamın nişanlısını arayıp böyle böyle diye söyledi annem..ınşallah nişanlısı da o pislikten kurtulmuştur.......a.s.