hayatımın en kötü gününü yaşadım.yardım edin

Konusu 'Bir derdim var : (' forumundadır ve elektraya tarafından 26 Şubat 2010 başlatılmıştır.

26 Şubat 2010
    Konu Sahibi : elektraya
  1. elektraya

elektraya Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    26
    Ödül Puanları:
    108
    arkadaşlar hayatımın en kötü gününü geçirdim herhalde bugün.halen ağlıyorum
    lütfen yol gösterin.
    şimdi ben 2.5 yıllık evli bir bayanım 6 aylık hamileyim.hamile kaldığım beri çalışmıyorum. epeyce bir süre de çalışmam mümkün değil.

şimdi evlenirken eşimin ailesi bize oturalım diye ev verdiği için ne düğün masraflarına ne balayına ne de eşyalara beş kuruşyardım etmediler.bu arada benim altınlar bu tip borçlara gitti.tabi bir yandan da 2 banka kartı dolmuştu.sonra eşim dediki ben 3 milyarlık kredi çekeyim de borçlarımızı ödeyelim.tamam dedim.bir yandan mobilyalar,bir yandan kartlar derken (ben de çalışıyordum)borçları bitirdik.sadece ve sadece sanıyorum ki eşimin 3 milyarlık borcu kaldı bankaya olan.eşime iki de bir sordum.ya biz bu bankadan para çektik noldu arayıp sormuyorlar mı diye.bana her defasında maaşanın bir bölümünün oraya yattığını,zaten faizinin yüksek olmadığını,bir yandan kapandığını söylüyordu.üstelik bunu tersler gibi bir ifadeyle yaptığı için ben de üsteleyemiyordum.

neyse eşim devlet memuru 1500 maaşı var.kira vermiyoruz ama bunun dışında hiç bir gelirimiz yok.neyse ben 6 aydır hamileyim diye çok mutluydum.içim içime sığmıyordu.evliliğimizde mükemmel gidiyordu.sonra eve bir kağıt geldi o bankadan.eşim neredeyse müjde gibi verdi haberi.hani bizim borcumuz vardı ya dedi.onu vadeye yayıp,taksitlendireceklermiş dedi.iyi dedim ben de ne güzel 300 yapsak 10 ayda bitiririz falan diye düşünüyorum.

bugün doktor kontrolüm vardı ondan önce bankaya uğradıkk genel müdürlüğe.
    neyse eşimsöyle böyle böyle şimdi benim borcum ne kadar diye adam 17000 demez mi.beynimden vurulmuşa döndüm.meğer benim eşim bana sormadan 5000 liralık bir kredi daha çekmiş.ve yine bana sormadan 2 yıldır ikisine de kuruş yatırmamış.icralık olmuş avukat masrafları falan da eklenmiş.benim üç bin zannettiğim borç 17 bin olmuş.
    ben bankadan ağlaya ağlaya çıktım.ben üç kuruşluk borçları kapatıyorum çocuğum borçsuz doğacak diye sevinirken.eşim orda 17 bin liralık borç yapmış.yolda hem ben ağlıyorum hem eşim.en çok da şeye kızdım.eşimin yurt dışına gitme durumu vardı üç aylığına gitse 20 bin lira alacaktı.bana dediki senin hamilelğini göreyim,yavrumun doğuşunu göreyim ben de borçsusuz diye tamam gitme dedim.şimdi bu da bana çok sorumsuzca geliyor.madem bu kadar borç var niye gitmiyorsun be adam.

ya arkadaşlar şimdi ben ne yapğayım büyük bir sıkıntının içine düştüm.3 ay sonra yavrum geliyor.eşim defalarca özür diledi.sen çok mutluydun seni üzemezdim diyor.ben kaç gecedir ağlıyorum bu borç yüzünden diyor.ek işe girerim,seneye de yurt dışına çıkarım borcu sana hissettirmeden kapatırım diyor.ama hissetmemek,üzülmemek mümkün mü?

eşime de kıyamıyorum.yaptığı çok büyük sorumsuzluk ama intiharı bile düşündüm diyor.onun üzülüp hastalanmasından ya da kötü bir şeyler yapsından da korkuyorum.bir yandan beni ve bebeğimizi bu duruma düşürdüğü için kızıyorum.ne yapayım ne olur akıl verin.gözümde yaş kalmadı.

2. 26 Şubat 2010
  3. Princess of Rain

Princess of Rain ♥ ♥ My Little Princess♥ ♥ Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    146
    allah yardimciniz olsun soyleyecek baska birsey bulamiyorum.cok zor bir durum lutfen fazla stres yapayin diyicegim bebeginizi dusunun biliyorum stres yapmamak elde degil du anda sizin icin ama kucuk yavrucak icin biraz sakinlesin olurmu?

4. 26 Şubat 2010
  5. kestane

kestane Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    148
    hııı zor bi durum ama canım eşinde gerçektende sorumsuzmuş hani maaşından kesiliyodu heray yatıyodu taksit o paralar nereye gitmiş hem o 5000lik kredi ne içinmiş sana niye söylemiyo sende harcamalarını ona göre yapardın senin er geç öğrenebileceğini tahmin edemedimi acaba eşin

6. 26 Şubat 2010
  7. burbuk

burbuk Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1.679
    Ödül Puanları:
    163
    Eşiniz ikinci krediyi neden çekmiş hiç sordunuz mu. Yani o parayı nereye harcadı merak ettim.
    Sonuçta eşinizi siz bizden iyi tanıyorsunuz, bu para ev için harcanmışsa o kadar dert etmeyin. Sonuçta sağlığınız yerinde olduktan sonra çalışır ödersiniz. Eşinize de fazla yüklenmeyin.

8. 26 Şubat 2010
  9. zeynep_kurubas

zeynep_kurubas Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    olsun canım hiç üzülme yeterki ağzınızın tadı yerinde olsun canınız sağ ve sağlim olun olmuş birkere en azından eşinin sana olan tutumu güzel bence sevginiz çok yoğun inan bana sevginiz böyle daim olunca herşeyin üstesinden gelirsiniz bak eşinin maaşıda güzel maşallah doğumdan birsüre sonra belki sende çalışırsın ödersiniz be güzelim kendini bu kadar üzme yazık şimdi eşin senden beter bir durumdadır sonuçta borç yani bişekilde ödenirrrr

10. 26 Şubat 2010
  11. elektraya

Beğenildi:
    26
    Ödül Puanları:
    108
    açıkçası eşim hep ev için harcadı.kendi gezmedi.ama ben bilsem tasarruf yapardım.ona göre harcardım.ayağımı yorganıma göre uzatmaya çalışırdım.sakladı benden hem de 2 yıl.ne olacak şimdi.ben o yurtdışı parasıyla ikinci el bi araba alırız. yarısını da oğlumuz için bankaya atarız,içimiz rahat olur diye düşünürken.o para daha gelmeden gitti.ki Allahtan o varmış yoksa nasıl öderdik.

eşimin çalışma durumu ek iş yapmaya çok müsait.ben ek iş yaparım diyor ama bu da şans işi yani bulabilecek mi bakalım?sigara bile içmem,bi eşeklik yaptım affet diyor.

düşünsenize ilk bebeğim daha rahatça ona bir şeyler bile alamayacağım.annemle bile dertleşemem. ona anlatsam bütün kardeşlerim,sülalem öğrenir.daha da çok yıpranırız.sıkıştım kaldım.sabahtan beri gözümde yaş dinmedi yollarda bile ağladım.

12. 26 Şubat 2010
  13. Pazza

Pazza nam-ı diğer Lucita Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    çektiği krediyi kumara filan yatırmadıysa, size harcadıysa yapacak bişy yok.. allahtan hayırlı bir işe harcamış yani.. borç elbette zor, umarım çaresini bulursunuz...

14. 26 Şubat 2010
  15. gulisk

gulisk Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    894
    Ödül Puanları:
    148
    Allah canınıza sağlık versin borç ödenir, ama bu kadar parayı size harcadıda sormadınmı nerden geliyor bu para ? maaşınız belli yaptığınız harcama belli ?

ama eşine güveniyorsan boşver biraz zor bir dönem geçirisiniz ama ödersiniz

şimdiden geçmiş olsun

16. 26 Şubat 2010
  17. elektraya

Beğenildi:
    26
    Ödül Puanları:
    108
    bilmiyorum biter mi bu borç.ya ben böyle sıkıntılara alışkın biri değilim .çok kafama takıyorum.nasıl olacak şimdi.eşim de diyor "artık mutlu günlerimiz sona erdi de mi" diye bu sefer ona da üzülüyorum.yani yurt dışına niye gitmedin diyorum.gideceği yer afganistan ve amerikan üssüne gidecek.kaç kere rüyamda öldüğümü görüm bebğimi görmeden öleceğim diye korktum diyor.ne diyeyim ben şimdi.

18. 26 Şubat 2010
  19. resusitasyon

resusitasyon Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN Pro Üye

Beğenildi:
    13
    Ödül Puanları:
    148
    Allah yardımcın olsun..olanla ölene çare olmazmışş.bundan sonra sağlığınıza dikkat edin,gereksiz masraflardan kaçının tabikii bu durumda ...haa birde akıllanması lazım bir daha kafasına göre bir iş yapamasın...:eek:klava: evlilik demek tek başına karar almak değildir..ama bakıyorum her durumda kendi almış kararı gibi..Allah sağlık versin yeterki borçta harçta kapanır...