Hayatımın en özel günlerinden biri bana şimdiden kabus oldu

Konusu 'Bir derdim var : (' forumundadır ve YAGMURUM tarafından 9 Mayıs 2009 başlatılmıştır.

9 Mayıs 2009
    Konu Sahibi : YAGMURUM
  1. YAGMURUM

YAGMURUM Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Şu an 35 haftalık hamileyim.
    İnsanın bebeğini kucağına alacağı gün sanırım hayatında yaşayacağı en özel günlerden biridir.
    Fakat ben o günü düşündükçe boğulacak gibi hissediyorum kendimi ve bunun sebebiyse ailem. Garip ama gerçek.
    Benim annem ve babam ayrı.
    Ayrılıkları hiç medenice olmadığı için benim özel günlerimde bile birbirlerine tahammülleri yok.
    Daha doğrusu annemin babama tahammülü yok desem daha doğru olur.
    Yaşadıklarını düşününce ona yerden göğe kadar hak vermeme rağmen sonuçta bunlar en yoğun şekliyle bana yansıyor.
    Aynı şekilde nikahımdada o gün ve öncesi burnumdan geldi şimdi bu doğum ve hastahane sürecide burnumdan gelecek.
    O ortamda hiç bir gerginlik olmasa bile şu an yaşadığım sıkıntı bana yetecek sanırım.
    Buradan benim sıkıntım çözümlenemez belki ama aramızda boşanmış yada boşanacak olan çocuklu anneler var.
    Benim açımdan boşanmanında evlenmek kadar normal olmasına karşı, süreçte medeni olmak, işleri çığrından çıkılmaz noktaya getirmeden karar almak gerektiğini düşünüyorum.
    Yoksa arada olan gerçekten çocuklara oluyor.

2. 9 Mayıs 2009
  3. canım çok haklısın hayatında yaşayacağın en güzel deneyimi kabusa çevirmeye ve hamilelik sürecinde sana böyle bi sıkıntı yaşatmaya hakları yok.
    lütfen ara ve peşin peşin konuş anne babanla. kendi egolarını bi kenara bırakıp hayatının en güzel gününü huzur içinde yaşamana müsade etsinler..

4. 9 Mayıs 2009
  5. EU3

EU3 Guest

annene olmasada babana rıca et..
    yada ıkısıylede ayrı ayrı konuşş
    sonuçta bu çok özel bı gun..
    ve zehır olacak dıyosan önlemlerını al..
    kolay gelsın

6. 9 Mayıs 2009
  7. sevibade

sevibade Güzel Bakan, Güzel Görür Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    Anneniz bebek doğana kadar yanınızda dursun, sonra annenizden bir saat izin isteyin babanız bebeğinizi ve sizi görene kadar anneniz hastaneden bir süreliğine ayrılsın, böylece gergin bir ortam oluşmaz, ama bunu ikisiylede doğumdan önce konuşun, hayırlı doğumlar bu arada.

8. 9 Mayıs 2009
  9. YAGMURUM

YAGMURUM Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Anlasalardı nikahta da rica etmiştim onlardan o zaman anlarlardı.
    Fakat hırslarını yada birbirlerine olan kinlerinin intikamını benim en önemli günlerimde almaya devam ettiler.
    Biliyorum ki bu yine böyle olacak.

10. 9 Mayıs 2009
  11. Ally

Ally Vadideki Zambak Üye

Beğenildi:
    23
    Ödül Puanları:
    148
    o zaman kafana takmamaya çalış mademki onlar seni düşünmüyo sende onları düşünme bence sonuçta o gün senin hayattaki en özel günlerinden biri olacak zaten senin gerginliğin sana yetiyoken anlayış göstermiyolarsa bırak naparlarsa yapsınlar bence... yorumum belki bencilce gelebilir ama ben olsam böyle bi durumda umursamaz davranırdım :nazar:

12. 9 Mayıs 2009
  13. ifrit

ifrit Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    O zaman sende Rica seklinin Dozajını artır ve sert bir sekilde uyar.
    artık bende coluk cocuga karıstım yeterin bee de gir söze.
    ya sedece sen ve cocugun için gelsinler yada mümkünse gelmesinler.
    en tatlı anlarında eger gerçekten seni önemsiyorlarsa bu uyarıdan sonra sorun yapacaklarını sanmıyorum. önemsemiyorlarsada onları bu sekilde uyarırsam kırılırlar felan diye düşünme.
    ayyyyy bebişinle ilk bakısman.ilk gözgöze gelme anınnn off offfffffffff
    kimselere hiç ettirme o anı
    allah ananlı-babalı,saglıklı,huzurlu büyütsün şimdiden

14. 9 Mayıs 2009
  15. YAGMURUM

YAGMURUM Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Aslında mantıklı olan bu, dışarıdan bakıldığında yapılması gereken de, fakat gel görki başarmak neredeyse imkansız.

16. 9 Mayıs 2009
  17. Ally

Ally Vadideki Zambak Üye

Beğenildi:
    23
    Ödül Puanları:
    148
    bilmiyorum banada başlarda imkansız geliyodu ama artık ailem bile olsa fedakarlık yapmamaya çalışıyorum fazla... çünkü hep ben onları üzmemeye çalıştım hep ben anlayışlı oldum ama bana kimse anlayışlı olmadı sıkıldım artık bende artık önce kendi huzurumu düşünür oldum :nazar: inşallah o gün bi tatsızlık çıkmaz şimdiden tebrik ederim :teselli:

18. 9 Mayıs 2009
  19. YAGMURUM

YAGMURUM Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Haklısınız zaten kırılmasınlar üzülmesinler diye düşüne düşüne bu hale geldim.
    İşin acı tarafı nikahta hissettiklerimden dolayı da 2,5 sene olmasına karşı daha yeni yeni affetmeye başladım onları.
    Hala nikah cd mi izlemekten nefret ediyorum mesela.
    Böyle özel günlerde yaşanılan hiç bir şey unutulmuyor.
    O günüde böyle hatırlamak istemiyorum.