Hayatımın tek anlamı Rüzgar'ıma kavuştum sonunda :)

Konusu 'Doğum Öyküleri' forumundadır ve RuzgarDeniz tarafından 18 Aralık 2009 başlatılmıştır.

18 Aralık 2009
    Konu Sahibi : RuzgarDeniz
  1. RuzgarDeniz

RuzgarDeniz Can suyum hayat ışığımsın Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    146
    Buradaki doğum hikayelerini okumak beni her zaman duygulandırmıştı. Hamile kalmadan önce acaba ben de bir gün yazabileceğimin hayalini kurardım, hamile kaldıktan sonra ise bir an önce yavrumu sağlıkla kucağıma alayım ve ben de hikayemi yazayım diye aklımdan geçirirdim. Sonunda oldu ve işte bizim hikayemiz :)

3,5 yıl önce eşimle evlenmeye karar verdiğimizde hemen çocuk sahibi olalım, hiç beklemeyelim demiştik. Ama evdeki hesap çarşıya uymadı tabii ve biz 3,5 yıl boyunca çocuk hasretiyle yanıp tutuştuk. Eşim ameliyat oldu, ben bir aşılama yoluyla ve 3 doğal yollardan hamilekaldım ama ne yazık ki dört bebeğimi de kaybettim. Kalp atışlarını hiçbir zaman duyamadık. Sonuç kürtaj oldu ve ben dört kürtajdan sonra cesaretimi kaybettim. Artık istemiyorum dedim. Daha fazla gücüm kalmamıştı. Son çare tüp bebeği deneyelim dedik. Tüp bebeğe hazırlık olsun diye hem eşime hem kendime çeşitli kürler yaptım. Kürlerin 3. ayına yeni girmiştik, ki yeniden hamile kaldığımı öğrendim. Çok korkmuştum. Yeniden hayal kırıklığı yaşayacağımdan ölesiye korktum. Hayır dedim, ne olur bu sefer kaybetmeyeyim Allah'ım... Hatta doktora bile gitmem gereken zamandan daha geç gittim. Eşime hamile olduğumu söylediğim zaman çok temkinliydi. O da sevinemedi benim gibi. Sonunda artık doktora gitmemizin zamanı gelmişti ve geçiyordu. Doktoruma gittiğimde doktorum bizden heyecanlıydı desem yeridir. Çünkü yıllarca o da bu mücadelenin içindeydi. Her kaybımda o da çok üzüldü. Ama bu sefer zafer bizimdi. Kalp atışları vardı bebişimin. O gün onun kalp atışlarını gördüğümde yaşadığım heyecanı ve mutluluğu anlatamam. Ancak yaşayan bilir. Gözyaşlarımdan USG ekranını göremiyordum. Mutluluktan ağlıyordum. Böyle böyle heyecanlarla, endişelerle zaman geçti. Doğumumu İstanbul'da yapacaktım. Kasım'ın 8'inde babamlar beni İstanbul'a götürmek için geldiler ve İstanbul'a geldim. İstanbul'daki doktorum bebeği USG'de kontrol etti. Herşeyin yolunda gittiğini ve 18'inden sonraki bir günde sezeryan olabileceğimi söyledi ve 20 Kasım'a karar verdik. Günler geçmek bilmedi. Her geçen gün beni oğluma bir gün daha yaklaştırıyordu ve heyecanım çok büyüktü. Veee işte büyük gün geldi çattı... Sabah saat 8.30'da hastanedeydik. Saat 10.00 gibi ameliyata girecektim. Ameliyattan hiç korkmuyordum. Sonucunda oğluma kavuşacaktım. Neredeyse ameliyathaneye yürüyerek gidecektim. Ameliyathaneye giderken anne olmak isteyen tüm dostlarıma dua ettim. İnşallah Rabbim kabul etmiştir. Saat 10.23'de Rüzgar'ım doğmuş. 3540 gr. ağırlığında ve 50 cm. boyunda yakışıklı bir oğlum vardı artık. Ayıldığımda oğlumu daha getirmemişlerdi. Oğlumu istedim hemen ve geldi. İşte o an narkozun etkisinden çıktım. "Bu küçük şey benim mi?" diye sorduğumu hatırlıyorum. Hala inanamıyorum ama benim oğlum, onu ben doğurdum. Saatlerce onu seyrediyorum, tek tek yüzünün hatlarını inceliyorum. Yıllarca özlediğim, yolunu beklediğim meleğim çok uzaklardan geldi ve ona doyamıyorum.

Allah isteyen her kadına yaşatsın bu duyguyu. Hiçbir kadını kucağı boş bırakmasın. Bu öyle güzel ve öyle özel bir duygu ki, anlatılamaz ancak yaşanırsa anlaşılır. Allah doğmuş ve doğacak bebeklerimize sağlıklı uzun ömürler versin.

jelibon25 bunu beğendi.
  2. 18 Aralık 2009
  3. eftandise

eftandise MiNikAdaMıNaNNesİ Pro Üye

Beğenildi:
    9
    Ödül Puanları:
    148
    Amin a.s.

Allah bahtını güzel eylesin Rüzgar bebek hoşgelmiş..

4. 18 Aralık 2009
  5. RuzgarDeniz

RuzgarDeniz Can suyum hayat ışığımsın Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    146
    Teşekkürler hijyenim :)

6. 18 Aralık 2009
  7. roniyam

roniyam Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    Canim cok guzel yazmissin. Okuyunca agladim. Galiba birazda hormonlarin etkisiyle cok duygusal oldum.
    Allah anali babali buyutsun, sansi hep acik olsun. Allah isteyen herkese nasip etsin insallah.
    Yakisikli Ruzgari op benim icin lutfen
    Sevgiler

8. 18 Aralık 2009
  9. megryann

megryann Aşkımın aşkı.... Üye

Beğenildi:
    20
    Ödül Puanları:
    146
    Rabbim analı babalı büyütsün inşAllah... Sağlıklı hayırlı evlat olsun size....

10. 18 Aralık 2009
  11. ceren54

ceren54 HAYAT GÜZEL HEMDE ÇOK... Pro Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    146
    ablaammmmmmm canımmmmmm okurken sabırla ve heyecanla beklediğimiz günler geçti gözümün önünden allahımmmm ne kadar büyüksün ya rabbim nasıl güzel bir duygu nasıl muhteşem bir his bu annelik rabbim her kadına bunu tadmayı nasip etsin inşallahhh....
    Ablaammm senin için o kadar dualar ettim rabbim biliyor içimi her kontrolünü her tahlilini her doktor dönüşünü inan sana belli etmeden üç buçuk atarak heyecan ve korkuyla bekledim gerçek ablam olsan bu kadar seninle yaşardım bunları canım benimmmmmm....
    sonunda işte bak sonunda oldu dualarımız kabul oldu ve oğlumuz kollarında rabbim bir ömür ayırmasın inşallah ablacım allahım bütün mürvetlrini görmemizi nasip etsin inşallah hayırlısı ile yaradan ağız tadınızı hiç bozmasın yüzünüzü hiç soldurmasınnn aminnnnnnn....
    size bu minik ve yakışıklı erkekle ömür boyu huzur ve mutluluk diliyorum ablaaammmm....
    sizi seviyorum mucx mucx

12. 19 Aralık 2009
  13. ceren54

ceren54 HAYAT GÜZEL HEMDE ÇOK... Pro Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    146
    HOŞGELDİN YAKIŞIKLIMMMM

:nazar: :nazar: :nazar:

14. 19 Aralık 2009
  15. ierror

ierror Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    ablacım gülçinin dediklerine aynen canı gönülden katılıyorum çünkü öyle kuvvetli bağlar oluştukiş aramızda üzüntü gerçek gözyaşı mutlulukta göbekler atıyoduk resmen evet ablam sen her dr gittiğinde 4 kaybının vermiş olduğu sıkıntıları bildiğimden birde bende ilk yavrumu düşükle kaybettiğimden olsa gerek sen her dr gidişinde güzel haberlerle dönmen için dualar edip heyecandan ölüyodum özellikle kalp atışı ve karnından yaptırdığın amniyosentez beni çok heyecanlandırmıştı güzel sonuçlar gelince hem ben im sevinçten içim içime sığmazdı hemde sanki anlıyomuşcasına cemrem kıpırdan ır daha bi hareketlenir içime sığmazdı neydi o günler içimizdeki mutluluk tohumlarımızı beraber yeşerttik ve en güzeli yakışıklımız rüzgarımız kollarında allahım bir ömür ayırmasın senden herşeyin en güzeli ve hayırlısı olsun rüzgarıma ablam sen de her anne gibi harikasın

16. 19 Aralık 2009
  17. karamelito

karamelito Guest

canım benim, allah oğlunu sağlıkla , sıhhatle analı babalı büyütmeyi nasip etsin.

ınşallah yakışıklı Rüzgar anasına, babasına, vatanına, milletine hayırlı bir evlat olur. Seni tekrar tebrik ediyorum. :nazar:

18. 19 Aralık 2009
  19. aYca24

aYca24 Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    çoook tebrik ederim cnm....
    24 aralık perşembe de bnm doğumum var...
    çok heyecanlıyım....