Hayatımızı değiştiren siteler!!!!!!!!

Konusu 'Bilim ve Teknik' forumundadır ve sasugar tarafından 30 Haziran 2007 başlatılmıştır.

30 Haziran 2007
    Konu Sahibi : sasugar
  1. sasugar

sasugar Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    76
    İnternetle birlikte hayatımız kökten değişirken, dünyayı değiştiren 15 site belirlendi.

Her biri kullanıcılarının bir parçası haline gelen bu sitelerinin en büyük ortak noktaları 10 yıl içinde dünyayı değiştirmiş olmaları

1) www.eBay.com : 1995'te kuruldu ve 168 milyon kullanıcısı var. Müzayede yapılıyor, silahtan hayvana kadar her şey satılıyor.

2) www.wikipedia. com : 2001'de kurulan siteyi 912 bin kişi ziyaret ediyor. Site bedava ansiklopedi hizmeti veriyor. Edit edilmek üzere herkesin yazı göndermesi serbest.

3) www.napster. com : 1999'da kurulan siteye 500 bin kişi üye. Yasadışı şekilde müzik paylaşımı yapan site, müzik şirketlerinin tepkisini çekiyor. 2001'de kapatıldı, sonra üyelik sistemi geliştirerek yeniden açıldı.

4) www.youtube. com : Video paylaşımı hizmeti verilen site 2005 yılında kuruldu. Günde yaklaşık 100 milyon kişi sitede klip izliyor.

5) www.blogger. com : 1999 yılında kurulan sitenin 18.5 milyon ziyaretçisi var. İnsanlar günlüklerini ve makalelelerini yayınlıyor.

6) www.friendsunited. com : 1999'da kuruldu. 15 milyon kullanıcısı olan site eski okul arkadaşlarını yeniden bir araya getiriyor.

7) www.drudgereport. com : 1994'te kurulan haber sitesi her gün 8-10 milyon sayfa görüntülüyor. 1998'de Monica Lewinsky skandalını flash haber olarak duyurdu.

8) www.myspace. com : 2003'te kurulan sitenin 100 milyon kullanıcısı var. Kendi sayfanızı yaratarak insanlarla buluşabiliyorsunuz.

9) www.amazon.com : 1994'te kurulan sitenin 250 ülkeden 35 milyondan fazla müşterisi var. Sitede kitap, CD, DVD satışı yapılıyor.

10) www.slashdot. org : Rob Malda'nın 1997'de kurduğu siteye ayda 5.5 milyon kişi giriş yapıyor. Site teknoloji haberleri veriyor. Ayrıca, geniş bir forum alanı bulunuyor.

11) www.salon.com : 1995'te hizmete giren sitenin her ay 3.5 milyon kişi ziyaret ediyor. Sitede her türlü konuda makaleler var.

12) www.craigslist. org : 1995'te kurulan sitede her ay 4 milyar sayfa görülenebiliyor. Büyük şehirde yaşayanlar için ücretsiz seri ilan, emlak ve bilgi forum hizmeti veriyor.

13) www.google.com : Üniversite tezi olarak Larry Page ve Sergey Brin tarafından 1998'de kurulan siteyi her gün 1 milyar kişi ziyaret ediyor. Son olarak Oxford İngilizce sözlüğüne bile giren google, arama ve medya alanında devrim yarattı.

14) www.yahoo.com : 1994'te kurulan sitenin 400 milyon kullanıcısı var. Site e-mail, arama ve medya alanında hizmet veriyor.

15) www.easyjet. com : 1995'te kurulan site geçen yıl 30 milyon yolcuya hizmet verdi. Site ucuza uçak bileti satıyor.

2. 18 Temmuz 2007
  3. mustang

mustang Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Bebeklerin çok şeker ALLAh uzun mutlu ömürler versin.Benim merak ettiğim Türkiyedeki internet kullanıcılarının kullandığı siteler
    birde int. kullanıcıları sayı olarak ne kadar ?BİLGİN OLURSA YAZ

4. 18 Temmuz 2007
  5. celebrian

celebrian o biiir ADANALI... Üye

Beğenildi:
    1.385
    Ödül Puanları:
    163
    evet bi baktımda nerdeyse hepsini kullanıyorum

6. 27 Temmuz 2007
  7. sasugar

sasugar Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    76
    canım ya bunu bilen varsa bana da öğretsin şimdi merak ettim bakyerimseniben

8. 27 Temmuz 2007
  9. Herbela

Herbela Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    108
    Ay maşallah Barekallah ufaklığı versene biraz seveyim. Çok tatlı yaaa. Ben de
    2.yi düşünüyorum ama kızım çok kıskanç seninki öylemiydi.

Canım mesaj için teşekkürler.yerimseniben

10. 27 Temmuz 2007
  11. sasugar

sasugar Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    76

Canım benim Allah sana da nasip etsin hayatım evet benim kızım da kıskanıyordu ama ona kardeşinin sorumluluğunu vererek bun işi çözdüm kardeşiyle ilgili herşeyi ona yaptırdım kendisini oyuncak bebekle oynadığını zannetti sonunda onun kardeşi ve canlı bir bebek olduğunu anladığında kıskançlık denen şey de ortadan kalktı şimdi kardeşinden ayrı hiç bişey yapmaz o ağlasa hemen kendi de ağlamaya başlar o kadar bağlandı inşallah senin de ikinci bebeğin olur ve anneliği bir kez daha tadarsın zaten insanların çoğu da anne baba olduğunu ikinci bebekte anlıyorlar daha çok tadına varılıyor. Allah çocuk isteyen herkeze nasip etsin.
    yerimsenibenŞeniz

12. 27 Temmuz 2007
  13. Herbela

Herbela Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    108
    Teşekkürler canım. Allah çocuklarını sana seni de onlara bağışlasın.

14. 27 Temmuz 2007
  15. sarxix papatya

sarxix papatya Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    evet ben ebay kullanıyorum.harıka hersey var.hemde ucuz.

16. 24 Kasım 2007
  17. Elif

Elif Onur Üyesi Pro Üye

Beğenildi:
    5.137
    Ödül Puanları:
    438
    ve bir ilavesi var bence kk:KK70:

18. 30 Aralık 2007
  19. dmlkaan

dmlkaan Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    ya arkadaşlar şu ebay gerçekten mükemmel bi site fakat ordan nası alışveriş yapıldığını bilmiyorum bi yardımcı olur musunzz?fisfisfis