Hayatınızda olan zor karakterli insanlara nasıl davranıyorsunuz/davranırsınız?

Konusu 'Bir derdim var : (' forumundadır ve DepresifPolyanna tarafından 17 Mayıs 2010 başlatılmıştır.

17 Mayıs 2010
    Konu Sahibi : DepresifPolyanna
  1. DepresifPolyanna

DepresifPolyanna Bilmemek Mutluluktur. Pro Üye

Beğenildi:
    6.470
    Ödül Puanları:
    238
    Hayatınızda olmak zorunda olan ailenizden biri de olabilir zor karakterli insanlarla ilişkilerinizi nasıl tutuyorsunuz?

Mesela; pire için yorgan yakan, küçük bir sorun için günlerce haftalarca küsen, sinirlendiğinde aşırı davranan ama bırakın özür dilemeyi asla geri adım atmayan, her zaman kendini haklı gören, barışmak için hep sizin adım attığınız, aranızdaki bağdan ötürü hayatınızda baskı kurmak isteyen biri var mesela...
    Ve çok yakınınız hatta ailenizde biri nasıl davranıyorsunuz? Alttan mı alıyorsunuz hep huyuna suyuna mı gidiyorsunuz?

Benim böyle bir derdim var o yüzden buraya açtım atsam atılmaz satsam satılmaz ve nasıl davranacağımı şaşırmış durumdayım :gitme:

2. 17 Mayıs 2010
  3. Vuvuzela

Vuvuzela Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    22
    Ödül Puanları:
    148
    valla canım ben ilk etapta alttan alırım da biyerden sonra pes ediyorum. bende de var o problem :) delirene kadar durumu kontrol ediyorum ama bir yerden sonra film kopuyor. tavsiyem biyere kadar idare et biyerden sonra ki biliyorum bu tür insanlar daha çok iyi niyetini sömürebilmek için abarttıkça aabartıoyr köprüleri atar gibi görün gör bak nasıl hizaya geliyorlar :)

4. 17 Mayıs 2010
  5. Asmin

Asmin Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    193
    Ödül Puanları:
    153
    bizzat babam bu kisi.. oyle zor bir insan ki anlatamam.. kimi gun yumusacik hamur gibi, kimi gun yanina yaklasilmaz her dediginden yanlis mana cikarir kimse sinirlenmisse senden cikarir. zordur baba oldugu icin bisey soylemeye hakkin olmaz ne yapacagini bilemezsin. alttan almak zorundayim zorundayiz yani.. nereye kadar alttan almak dersen bilmiyorum gittigi yere kadar.. her zaman sakin olmak her zaman alttan almak kimi gunler o kadar yorucu ki anlatamam.. ama o benim canim bitanem.. zor geldginden degil ama bazen hic ugruna kalbimi kirmasi oyle agir geliyor ki elimde degil..

6. 17 Mayıs 2010
  7. DepresifPolyanna

Beğenildi:
    6.470
    Ödül Puanları:
    238
    Cevabın için teşekkür ederim. Arkadaşın dostun olduğunda dediğin gibi işe yarıyor ama ailenden biri olunca olmuyor.

Bir de ben yapı olarak küsen biri değilimdir aile için uzun küslükleri de hiç sevmem büyük sorunlar yoksa ne gerek var değil mi? aklıma hep küsken kendimin ya da küs olduğum kişinin ölebileceği ihtimali gelir, ah vah demek istemem.

Trip atsam 2-3 saat sürer en fazla, kaç kere denemeye çalışmışımdır ama bir bakarım ortamı yumuşatmaya çalışırken bulurum kendimi.

Çok üzgünüm çokkk :çok üzgünüm:

8. 17 Mayıs 2010
  9. Vuvuzela

Vuvuzela Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    22
    Ödül Puanları:
    148
    ayynenn aynenn benim de babamdan yana sıkıntım var o konuda her geçen gün daha aksi oluyor. ne desem tersinden anlıyor.. ben de artık takmama yoluna gittim baktım baş edemiyorum dedım ne o gerılsın ne ben yoksa tutamıyorum kendimi lanetleşiyorum.
    bide ben de ek olarak anne var senelerdir çözemedim huyunu aman kızcak dediğim şeye kızmaz amaan bunu mu taktın kafana der hiç kızılmıyacak şeye mesela bardak elimden düşer kırılır ortalıgı birbirine katar..
    yani dedim artık atsan atılmaz dedgın gıbı satsan satılmaz he diyip geçiyorum özellikle de babama.. zaten sen umursamaz göründügünde belli bir noktadan sonra onlar sana geliyorlar bi normale döndükleri yumusak an oluoyr tavsiyem onu degerlendır :)

10. 17 Mayıs 2010
  11. DepresifPolyanna

Beğenildi:
    6.470
    Ödül Puanları:
    238
    Asmin ve Frosythia Allah sabır versin aileden olunca çok zor ama siz sanırım aynı evde yaşıyorsunuz ikiniz de. öyle olunca daha kolay oluyor. Haftalarca küslük yapamıyorlar. Bekarken aynı sizin gibi yaşadım benim de annem bu kişi.

Şimdi evliyim büyüdük de bardaktan çanaktan kopmuyor kıyamet, daha ciddi mevzular oluyor hatta öyle ki son olayda benim kırılıp alınmam gerekirken suçlu hatalı ben oldum yine. Zaten alttan ala ala en sonunda alamıyorsunuz diyorum kendime sus baktın tahrik başladı sıvış hemen ama işte taşma noktanıza denk geldi mi siz de kopuyorsunuz.

Çok sever bizi bende çok severim ama bu huyları bitiriyor beni. Tedavi ol dedik yok asla kabul etmiyor.

Şunu söyleyeyim üzerimde kurulmaya çalışılan baskılardan bunalıp erkenden evlenmeme neden olmuştur. Mevzu açıldığında lafını edemem, ima etmeye çalışsam da hain evlat olup çıkıyorum. Sevmiyorum da zaten hayatımla ilgili onu suçlamayı, ama çok büyük etkisi var anne-baba faktörünün

Offf offf

12. 17 Mayıs 2010
  13. Vuvuzela

Vuvuzela Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    22
    Ödül Puanları:
    148
    ben de baska sehire kaçtım okumak için :)
    annem gene bi derece neşeliyken tadından yenmiyor da, babamla yarım saatten fazla aynı ortamda duramıoyrum bazen herşeyi kendi biliyor sadece yanlış oldugunu söyleyince de ortam geriliyor..

14. 17 Mayıs 2010
  15. Asmin

Asmin Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    193
    Ödül Puanları:
    153
    hehehe :))

Son düzenleme: 17 Mayıs 2010
  16. 17 Mayıs 2010
  17. Vuvuzela

Vuvuzela Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    22
    Ödül Puanları:
    148
    hmmm sizinkiler biraz kinci sanırım..
    benimkiler kendi haline bırakınca yumuşuyorlar :)
    biri yay biri ikizler zaten tahmın edersiniz ruhsal çelişmelerini :KK70: :KK70:
    bazen diyorum allah sabrımı mı sınıyor :)

18. 17 Mayıs 2010
  19. HuzunApla

HuzunApla Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    86
    ablan kardeşin olsa kavga edersin de anne babaya bunu yapmak zor. ben bekarım ama ailemden ayrı yaşıyorum benzer şartlardayız aslında. alttan falan almıyorum ben kavgaysa kavga. yüz verdikçe tepeme çıkıyorlar ben de susmuyorum artık bağırıp çağırıyorum. haa bizim aile kaldırıyor bu durumu sizin aileye ağır gelebilir ama yine de küfür etmeden düzgün bi şekilde tartışıp tavrını belli edebilirsin. tamam annedir değerlidir ama sus sus nereye kadar? sen de üzüldüğünü kırıldığını belli et o da iki de bir küsmesin. annelar çocuklarına destek olmalı köstek değil. insan anne babasıyla mutlu huzurlu olmalı bence bu ortamı yaratmaya çalış. açık açık konuş kavga et ama derdini anlat arkadaşım kolay gelsin