Hayatmn en berbat dnemini yayorum ! Bir gz atarmsnz arkadalar.

Konusu 'Bir derdim var : (' forumundadır ve Konyaliii tarafından 21 Ekim 2009 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
    21 Ekim 2009
    Konu Sahibi : Konyaliii
  1. Konyaliii

Konyaliii Guest

Merhaba arkadaslar,

Size kisaca derdimi anlatmak istiyorum ben 20 yasinda bir genc kizim.
    Bu aralar depresyona girdim girecegim nedeni ise, okulda basarisizligim, aile hayatimda basarisizligim, para sorunlarim, kafama bisey girmemesi vs vs vs.
    Hollanda gibi biryerde yasiyorum ama su son donem okulun bitmesine birkac ay iyice dibe girdim denilebilir.

Aile hayatim berbat basli basina, babamla anlasamiyoruz evde onun gerginligi var nedeni ise onun tanimadigi biri ile hayatimi birlestirecegim, bu konuyu az cok astik, babama dedim zaten onyargili olma firsat vermiyorsun tanimaya onu taniyacak..

Okuldaki basarisizligim da buyuk sorun, onceden 1/2 yil once sinifin en zeki insanlarindandim ama simdi sinava en az puani ben aliyorum, kafama bisey girmiyorum, okulada zamaninda gitmiyorum kafami veremedigim icin. Buda ozel hayatima yansiyor, allahtan cok anlayisli bir sevgilim var o bana destek oluyor her konuda. Ve tabiki para sorunuda buna eklenirse.... Cok borca girdim kart ile, gereksiz harcamalar yuzunden, neymis alisveris, sus, pus, meraki yuzunden, yani kendi kendimi yaktim, simdide iyice dibe girdim. Babamin yardim etmemesi gayet dogal, kendi sucum..

Dikkatsizligim cok sorunlari yol aciyor, her konuda dikkatsizim okul konusunda aile konusunda ozel hayatimda, dengem az cok bozuldu diyebilirim. Buda gecmiste yara aldigim iliskimden az cok kaynaklaniyor belkide onun izleri..

Ailemden laf yiyorum, okulumdan, cevremden. Baya dibe vurdum her bir konuda diyebilirim yani kisaca bunlari anlatabildim arkadaslar..

Herkezin hayatinda inis cikislari vardir belkide bu benim en inisli donemimdir bilmiyorum gercekten ...

Son düzenleyen: Moderatör: 3 Mart 2010
  2. 21 Ekim 2009
  3. Laale

Laale Aşikârdır Zat-ı Hak Pro Üye

Beğenildi:
    21.571
    Ödül Puanları:
    363
    Aile sorunları normal..
    O yaşlarda hemen herkesin ailevi ilişkileri problemli oluyor..
    Ancak alışverişi kesin artık,borçlarınızı yavaş yavaş ödeyin..
    Sevgilinize gösterdiğiniz ilginin yarısını derslerinize verirseniz eminim okulda da başarılı olursunuz..

4. 21 Ekim 2009
  5. bebegem

bebegem BEBEĞİMİ VER RABBİM Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    86
    madem sende dibe vurduğunu düşünüyorsun...

neden biraz daha dikkatli davranmıyorsun....kendini bu kadar harap etmemen gerekiyor...

her insanın bir görevi var ...ailesine sevgilisine ve en önemlisi kendine...

ailenin tanımadığı biriyle evlenmen saçmalık olur..neden tanıştırmıyorsun ....

öğrenciyim diyorsun ailenin senin borçlarına yardım etmesi gerekiyor...sonuçta çalışamazsın....

ve eski sevgiline bağlıyorsun olayları....ama eskiye dönük yaşayamazsınn

6. 21 Ekim 2009
  7. Konyaliii

Konyaliii Guest

........

Son düzenleyen: Moderatör: 3 Kasım 2009
  8. 21 Ekim 2009
  9. Laale

Laale Aşikârdır Zat-ı Hak Pro Üye

Beğenildi:
    21.571
    Ödül Puanları:
    363
    Yaşın küçücük..:ecrin_bebek:
    Evlilik nasıl düşünürsün anlamıyorum..
    Önünde okul,meslek edinme,iş hayatı gibi bir sürü yol varken..kafamçokkarıştı

10. 21 Ekim 2009
  11. Ayshe

Ayshe MUTLUYUMMMMM.:)) Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    canım zaten yaşın çok müsait deprostona girmeye..önemli olan en hasarsız bi şekilde atlatman bu dönemi.sana tavsiyem önce derslerine çalış..babanla konuşmayı dene borçlarını yavaç yavaş ödeyin..o borç omzunda bi yük ve gitgide ağırlaşıoo bi ara aynı şeyi bende ysaptım.daha 18 yaşında 600 lira borç yapıyodum çok stres oluyo insan borcu olunca..çok şükür ki benim babam kapatıyodu..artık uslandım..

negatif düşünme kesinlikle..bu günlerde gecicek emin ol tatlım..haytının en güzel yaşlarını deprosyonla filan karartma...öpüyorum seni..

12. 21 Ekim 2009
  13. ema1

ema1 Hayat, sen plan yaparken başına gelenlerdlr Pro Üye

Beğenildi:
    7.408
    Ödül Puanları:
    238
    sen 20 yaşında bu dönemden bazıları 16 sında 15 inde bazıları 25inde bazıları evlendikten

sonra, bazıları çocuk olduktan sonra herkesin başına gelen ama herkese anlatılmayan

piskolojik yıkımlar bunlarda hayatın bir parçası

sende seni ne mutlu ediyorsa enerjini o yöne kaydır

mutlu olmaya bak
    :nazar:

14. 21 Ekim 2009
  15. Konyaliii

Konyaliii Guest

edittttttttt

Son düzenleyen: Moderatör: 3 Ocak 2010
  16. 21 Ekim 2009
  17. Duygu

Duygu Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    146
    Hayat inişli çıkışlı. Bazen en yükseklerdesin bazen de yerin dibinde. Ama ne olursa olsun her durumdan silkelenip çıkmak lazım. Pes etmemek gerek. Allah sağlık ve güç versin her durumun üstesinden gelebiliriz. Sadece isteyelim... Sen gidişatından memnun değilsin. O zaman ne yapacaksın önce hataları masaya yatıracaksın... Sorunları bulup çözüm arayacaksın. Ve en önemlisi yaptığınn hataları tekrar etmeyeceksin. Yani yaşadıklarından ders çıkartacaksın.. Dediğim gibi herşey biz insanların elinde. Kötü de olmak iyi de olmak....

18. 21 Ekim 2009
  19. reneta80

reneta80 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    106
    Sen eline mesleğini aldıktan sonra baban da sana olan güvenini geri kazanır ve evliliğini destekler. Adım adım çöz sorunlarını. ılk önce okul ki okul bitince iş sahibi olacaksın kendi paranı kazanacaksın güvenin yerine gelecek. ış sahibi olduktan sonra kendi paranı kazanmaya başlayınca paranın kıymetini anlayacaksın. Borçların içinse harçlığını biriktirerek gereksiz harcamalardan kaçınarak bir yol bulacaksın. Ancak dikkat dağınıklığı kötü onun için bir doktora danışmalısın. Belki de fiziksel bir problemdir . Ben geçicidir diyorum çünkü daha önce böyle değilmişsin. En son evlilik. Bir de erkek arkadaşını sevdiğinden onunla hayatını birleştirebileeğinden emin misin? Bilinaltında bastırdığın bir şeyler olabilir.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.