Hayatta da Böyle Değil midir?

Konusu 'Hiçbir başlığa uymayan yazılar !' forumundadır ve reyyan6380 tarafından 17 Ağustos 2009 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
    17 Ağustos 2009
    Konu Sahibi : reyyan6380
  1. reyyan6380

reyyan6380 4.sınıf olduuukkk :) Pro Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    148
    Genç bir çift, yeni bir mahalledeki yeni evlerine taşınmışlar. Sabah kahvaltı yaparlarken, komşu da camaşırları asıyormuş. Kadın kocasına "Bak, çamaşırları yeterince temiz değil, çamaşır yıkamayı bilmiyor, belki de doğru sabunu kullanmıyor." demiş. Kocası ona bakmış, hiçbir şey söylememiş, kahvaltısına devam etmiş.
    Kadın, komşusunun çamaşır astığını gördüğü her sabah aynı yorumu yapmaya devam etmiş.
    Bir ay kadar sonra, bir sabah, komşusunun çamaşırlarının tertemiz olduğunu gören kadın çok şaşırmış "Bak" demiş kocasına "Çamaşır yıkamayı öğrendi sonunda, merak ediyorum, kim öğretti acaba ?'"
    "Ben bu sabah biraz erken kalkıp penceremizi sildim" diye cevap vermiş kocası.

Hayatta da böyle değil midir?
    Başkalarını izlerken gördüklerimiz, baktığımız pencerenin ne kadar temiz olduğuna bağlıdır. Birini eleştirmeden ve hemen yargılamaya başlamadan önce zihin durumumuza bakmak ve "iyi" olanı görmeye hazır olup olmadığımızı farketmek güzel bir fikir olabilir...

2. 17 Ağustos 2009
    Konu Sahibi : reyyan6380
  3. DagCicegi

DagCicegi Bir Kızım Olana Kadar... Üye

Beğenildi:
    14
    Ödül Puanları:
    148
Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.