Hayatta herşeyi güzel gidenler..mutlu olanlar ve hayatı cok sewenler.buraya yazın ltf

Konusu 'İlişkiler, Duygular ve Hayatın İçinden' forumundadır ve poskolo tarafından 16 Ocak 2010 başlatılmıştır.

16 Ocak 2010
    Konu Sahibi : poskolo
  1. poskolo

poskolo Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    ya hayatta herkesin hayatı mı üzgün mutsuz geçiyor?bende bunlardan biriyim ama mutlu birilerini görmek nasıl mutlu ve hayatta herşeylerinin iyi gittiginin sırrını bilmek istiyorum yazın bize hayatınız nasıl ve neden düzgün hersey elbette vardr böylelerii söyleyin bize hadi....şutarafagitti

2. 16 Ocak 2010
  3. DERin83

DERin83 RUZGARİN ANNESİ:-) Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    hayatta tabi herşey süper dört dörtlük süper gitmez ama elimizde olanlara biraz şükür etmesini bilmeliyiz. zaman geçtikçe modern çağa girdikçe teknoloji geliştikçe vs.. insanlar daha bir doyumsuz oldu hiçbirşey bizi tatmin etmemeye başladı. mesela eskide insanlar daha bir mutluydu gibi geliyor bana öncelikle sağlığımı sonra ailemize bizi sevenlere bizi sevdiklerimize fln şükür etmeliyiz tabii ben sürekli pollyannacılık oynayalım demiyorum ama kafamızda kurup kurupta kendi kendimizi mutsuz etmemeliyiz

4. 16 Ocak 2010
  5. feen

feen Sporcu Üye

Beğenildi:
    8
    Ödül Puanları:
    108
    saglıgın yerındeyse ve aılenle kenetlıysen bılkı mutlusundur her daim
    bizler aslında mutluyuz ama farkına varamıyoruz belliki

6. 16 Ocak 2010
  7. lirik guzel

lirik guzel bekle beni 35.5 :) Üye

Beğenildi:
    887
    Ödül Puanları:
    188

Mutlu olmak kişinin elindedir.Bunun temelini ta ilkokul yıllarından itibaren atarız farkında olmasak da ... Bu iş nasıl oluyor ,derseniz kısaca anlatayım :
    ıyi eğitim alan,derslerinde başarılı olan, güzel bir mesleğin de sahibi olacaktır.Güzel bir meslek rahat hayat koşullarını getirecektir.Ailenizle olan ilişkileriniz,onlardan öğrendikleriniz toplumsal hayattaki yerinizi belirleyecektir.Sonra eğitiminize,kültürünüze,aile yapınıza uygun bir eş bulacaksınız.Bir zincirin halkaları gibi.Her yeni halka mutluluğunuza mutluluk ,gücünüze güç katacaktır.Bu noktada mutlu olmak kişinin elindedir.
    Tek elde edemeyeceğimiz ,kesin konuşamayacağımız şey ise ''sağlık''tır.Yukarıda bahsettiğim ince noktalara bir de sağlığımızın ( sevdiklerimizin varlığı ve sağlığı) eklenmesiyle mutluluğumuz kat be kat artacaktır.
    Ben çok mutluyum.ıyi bir eğitim aldım.ıyi bir üniversiteden ,bölümden mezunum.ışim güzel.Ailem saygın ,kültürlü...Her şeyden önce sevdiklerim hayatta.Sağlığımız yerinde.Ee,beni çok seven,bana değer veren,beni el üstünde tutan ,istediğim vasıflarda bir eşe sahibim.:nazar::nazar::nazar::nazar::nazar:
    Pürüzler olacaktır elbette,ama onları zekamızı kullanarak törpülemek de bizim maharetimizi,hayata karşı duruşumuzu gösterecektir.yerimseniben

8. 17 Ocak 2010
  9. poskolo

poskolo Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    bayıldm cnm yazdıklarına ama bir noktada takıldım iyi bir egitim alamayan ve üniv. okumayan insan sence mutsuzmudur herzaman?

10. 17 Ocak 2010
  11. poskolo

poskolo Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    cnm yazını okudukca sürekli cok sükür dedim bence aslında ailen sağ ise yanndaysa ve ileride ii bir evlilik yapılırsa mutlusun demektir..ama işte bizler herşeyi sorun etmeye bayılıyoruz

12. 17 Ocak 2010
  13. lirik guzel

Beğenildi:
    887
    Ödül Puanları:
    188
    Elbette hayır,onları kendi adıma yazdım.Sizce demişsiniz ya ,o nedenle kendimi baz aldım.
    Yoksa her insanın hayat görüşü,beklentileri,yaşam koşulları farklıdır.Ben bunlarla mutlu olduğumu yazdım.Üniversite mezunu olan mutlu olamaz,diye bir şey söz konusu olamaz.yerimseniben

14. 17 Ocak 2010
  15. poskolo

poskolo Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    haklısın bitanem yanls anladım kusura bakma ne güzel mutlulugun ebediyen bozulmasın İnşallah.Bilmiyorum dedm yaa aslında saglık ve aile basta gelir mutlu olmak için yasam kosullarımızda rahat ama sanırım ben mutlu olmayı bilmiyorum:çok üzgünüm:

16. 17 Ocak 2010
  17. lirik guzel

Beğenildi:
    887
    Ödül Puanları:
    188
    Kusura bakar mıyım hiç ? boshayallersmile O saydığın nedenler zaten mutlu olmanın en güzel sebeplerindendir.opuyorumnanaktan Bununla ilgili kitaplar satılıyor,alıp okursan çok faydası olur.olumunekankayizsmile

18. 18 Ocak 2010
  19. poskolo

poskolo Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    cnm gercekten cok okudum.sadece bazı şeyleri takmaktan böyleyim biliyorum.Mutlu olanlarıı gördkce dahada mutlu oluyorum ama buda var mesela senin yazını okudum kafamda canlandrdm ve sevndm senn adına