hayatta hiçbir hedefinin olmaması.

Konusu 'İlişkiler, Duygular ve Hayatın İçinden' forumundadır ve DERin83 tarafından 16 Kasım 2009 başlatılmıştır.

16 Kasım 2009
    Konu Sahibi : DERin83
  1. DERin83

DERin83 RUZGARİN ANNESİ:-) Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    kızlar, geçen bir arkadaşımın, nişanlısıyla tanıştım, kız beni neredeyse yerden yere vurdu, çalışan kadınlardan hiçbirşey olmazmış, yemek yapmasını bilmezmiş çocuğuna vakit ayıramazmış. senin hedefin nedir diye sordum kendisine. valla ben gelemem o sıkıntlara, yemek yaparım, çocuk yaparım, bulaşk yıkarm, temizlik yaparım ben öyle sitelerde falanda oturamam küçük bir apartman dairesinde otururm inerim bakkalımla muhabbet ederim dedi. yerim, içerim gezer giyinirim ben senin gibi çalışıp kendimi sıkıntılara sokamam dedi. bumudur yani dedim bumudur hayattan beklentin? bende kendimi tabi yıpratmak istemem ama ilerde çocuklarımı en iyi şartlarda okutmak isterim, rahat yaşamak isterim onun içinde şimdi çok çalışmam gerekiyor dedim, ayrıca hedefsiz boş yaşamaktan benim canım sıkılır, ev hanımıda olsaydım birşeylerle ilgilenirdim, ne biliyim kurslara giderdim faaliyetlere katılırdım, benimde ev hanımı arkadaşlarım var ama sürekli kendilerini yenilemek için birşeyler yapıyorlar, hiçbir işe yaramazsa çocuğuma faydası olur derler. bana çok ilginç ve komik geldi, kız sürekli benimle dalga geçecek bir konu arıyordu. cahildir dedim üstüne gitmedim, sizin düşünceniz nedir bu konuda?

2. 16 Kasım 2009
  3. seaside

seaside Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    567
    Ödül Puanları:
    153
    arkadaşınızın yaptığı biraz "keninin ciğere mundar" demesine benzemiş!! birde bir laf hatırlattı arkadaşınızın tavrı ; kimse görmek istemeyenler kadar kör değildir:) sevgiler...

4. 16 Kasım 2009
  5. yercekimlikaranfil

yercekimlikaranfil Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    35
    Ödül Puanları:
    108
    Daha önce defalarca yazdım. Üretmek gibisi var mı? Kendi paranı kazanmak, sosyal çevrede daha bir ayaklarının üzerinde durabilmek zaten hep konuştuğumuz şeyler çalışmakla ilgili. Ama bunun yanında beyninin üretken olması çok daha önemsediğim bir konu benim.
    Evet evde yapılan da üretimdir ama ben Allahın bana verdiği beyni ve bünyeyi kapasitemin sınırlarına kadar kullandığım bir hayatı tercih ederim. Bunun yolu da benim için, benim bakış açıma göre çalışmaktan geçer.
    Ama tabi ev hanımlığını tercih edenlere de birşey diyemem. Fakat o anlattığınız bayan çok cahilmiş gerçekten. Çalışmama tercihi kendine ama kendini geliştirmekle ne derdi varmış ki? Ev hanımı oldu diye yiyip içip yıkayıp temizleyip gezmekten başka birşey düşünmemesi mi gerekiyor? Dışarıda gürül gürül akan bir hayat var, bunun farkında olmak, bir parçası olmak... Bunun tadını hiç tatmamış olmalı. Yazık.

6. 16 Kasım 2009
  7. prenses006

prenses006 Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    1.150
    Ödül Puanları:
    188
    dünya görüşleri dar derincim, onlar için hayat bakkalla muhabbet etmek, komşuyla dedikodu yaparken oturup çekirdek çitlemek demek.onunda aldığı kültür öyle belki küçük bir şehirden geliyor yada küçük bir kazadan, ülkemizde küçük yerlerde hayat öle geçiyor, kısıtlı imkanlarla kısıtlı bütçelerle o şekilde yaşıyorlar, milli piyango bile vursa genede ben çalışırım öyle hayatmı geçer :nazar:

8. 16 Kasım 2009
  9. Laale

Laale Aşikârdır Zat-ı Hak Pro Üye

Beğenildi:
    21.626
    Ödül Puanları:
    363
    Belki de onun hedefi de budur!
    Çamaşır,bulaşık yıkayıp komşuyla esnafla dedikodu yapmak istiyordur..
    Bu hayat tarzı onu mutlu ediyordur..
    İzmir'de İngilizce öğretmenliği yapan,gündüz okulda akşamları kurslarda görev alan 1 saniyesini bile boş geçirmeyen,kendine son derece bakan,gezmeye bayılan arkadaşımı Ankara'da bilmediği bir sokakta kayınvalidesi ile aynı evde yaşayan çocuğuna bakarak ev hanımı olmayı tercih etti. Geçen hafta 3 gün boyunca kendisinin üzerinde aynı tişörtle gördüğümden beri artık kişilerin tercihleri hakkında yorum yapmamayı öğrendim..:1closedeyes:

10. 16 Kasım 2009
  11. DERin83

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    banada öyle geldi, arkadaşım süper biridir, o kızı kendine nasıl eş aday seçti şoklardayım :bbo:

12. 16 Kasım 2009
  13. DERin83

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    canım senin yorumlarına bayılıyorum. ev hanımlarına birşey demiyorum ben birçok ev hanımı arkadaşım var, ama hayatı sadece temizlik ve yemek olarak görenlerede hayret ediyorum. birde benim gibi çalışanları acımasızca eleştirmesi inanılır gibi değil.

14. 16 Kasım 2009
  15. Borzo

Borzo Mucizemmm Pro Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    106
    Çalışmayı sevmiyordur Bence normal.
    Ev hanımı olup birçok sosyal Faaliyete katılabilir..Ki Ev hanımlığı Daha zor Bir meslek:)

Seninle Aşık atması hiç hoş olmamış...Ayrıca Aldığı Kültürlede ilğili olabilir..

16. 16 Kasım 2009
  17. DERin83

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    bende canım, yani boş bir hayat, hiçbir şey yapmamak bana tuhaf ve sıkıcı geliyor.

18. 16 Kasım 2009
  19. KarKralicesi

KarKralicesi hoppppp Gümmmm (: Pro Üye

Beğenildi:
    17.154
    Ödül Puanları:
    488

Bakkalla cakkalla ne lafı calcakmış anlıyamadımkafamçokkarıştı
    Belkide oda kendi kapasitesine göre onu secmiştir dicem ama ayıp olcak bakkal amcalara:tomato:

Erkege kendini bir makine olarak gösteren bir kesimden üye bence bu şahısda...
    Fazla muhatab olma. Boşver kendi capında eglensin garibim:nazar: