Hayatta zorlandığımız konularda ısrarcı olmak

Konusu 'İlişkiler, Duygular ve Hayatın İçinden' forumundadır ve katikula tarafından 9 Ocak 2010 başlatılmıştır.

9 Ocak 2010
    Konu Sahibi : katikula
  1. katikula

katikula Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    12.565
    Ödül Puanları:
    288
    Arkadaşlar merhaba,
    Bu benim sorunum ile alakalı değil öncelikle bunu belirteyim.
    Merak ediyorum, sizce herhangi bir konuda (arkadaşlık,sevgililik, eş, çocuk, olaylar) olayları akışına mı bırakmak lâzım?
    Yoksa üstüne gidip çözmeye kendi istediğimiz gibi olmasına mı uğraşmalıyız?
    Mesela örnek veriyorum, diyelim ki çalışıyorsunuz bir işte ve pozisyonunuzdan sıkılmışsınız sizi tatmin etmiyor artık ve gözünüzü başka bir pozisyona dikmişsiniz ve onu elde etmek için elinizden geleni hakkınızla bir kötü niyete başlamadan yapmışsınız.....
    Ama gene de ulaşamamışsınız diyelim... Sürekli bir engeller çıkmış sürekli terslikler olmuş. mafoldumben
    Vazgeçip bırakır mısınız demek ki kısmet mi dersiniz yoksa azmin elinden birşey kurtulamaz diye devam mı edersiniz?
    bilmiyorumkismile
    Ya da başka bir örnek verirsem, mesela diyelim birisini seviyorsunuz berabersiniz opuyorumnanaktan
    Ama önünüze sürekli savaşmanıza rağmen türlü engeller girdi bir türlü düzenli bir hayata sahip olamadınız. Vazgeçip ayrılır mısınız? Yoksa sonuna kadar beraber deyip devam mı edersiniz? kaydirigubbakcemile kaydirigubbakcemile kaydirigubbakcemile
    Örnekler çoğaltılabilir sadece bir fikir oluşsun diye kafanızda bu ikisini yazdım.
    Şimdiden teşekkürler...
    olumunekankayizsmile

2. 9 Ocak 2010
  3. mmeerrwee

mmeerrwee Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    bu konusuna göre değişir iş hayatında tabi ki de hedefime ulaşmak için uğraşırım ama aşk hayatında aynı şeyi söyleyemem kişiye göre değişir

4. 9 Ocak 2010
  5. beyaz toprak

beyaz toprak çirkin ama tatlı cadı=) Üye

Beğenildi:
    22
    Ödül Puanları:
    148
    kolay kolay yılmayan bi tavrım vardır ama benimde pes dediğim anlar olmadı diyemem bazen yenilgiyi kabul etmek boşvermekte gerekiyo bence bu hayatta:kahve:

6. 9 Ocak 2010
  7. Asmin

Asmin Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    193
    Ödül Puanları:
    153
    acikcasi ben yorulana kadar bikana kadar ugrasirim. olmuyorsa daha da donup bakmam bile. birakirim artik.
    olacagi varsa kendi basina olsun elimden gelen bu kadar derim. ama ciddi anlamda elimden geleni yaptigimi da bilirim. daha fazla zorlamak zaman kaybindan baska bisey degildir o noktadan sonra. oysa hayat cok kisa.

8. 9 Ocak 2010
  9. katikula

Beğenildi:
    12.565
    Ödül Puanları:
    288
    Haklısınız hayat çok kısa ama bir taraftan çok istediğimiz birşey için uğraşmak mı iyi yoksa akışına bırakıp elimizdekiyle yetinmek mi iyi bilemiyorum.
    Elimizdekiyle yetinmeye çalışmak bize gerçek mutluluktan çok kandırmaca gibi geliyor....
    :uhm:

10. 9 Ocak 2010
  11. DERin83

DERin83 RUZGARİN ANNESİ:-) Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    asla asla pes etmem iyi birşeymi bilmiyorum ama insanı yıpratıyor.

12. 9 Ocak 2010
  13. challenger

challenger anladım ki herşey sensin. Üye

Beğenildi:
    402
    Ödül Puanları:
    188
    sonuna kadar savaş veririm aşk,iş hersey eğer gerçekten içten istenir ve çalışılır ise elde edilebileceğini düşünen birisi olarak yılmadan ulaşmak istediğim şeye ulaşmayı denerim.Ama konu eğer iş hayatıysa bazen torpiller devreye girebiliyor ozaman pes ederim torpil söz konusuysa ama başkasının emek verıp yapabildiği birşey ise neden bende yapamayım.

14. 9 Ocak 2010
  15. katikula

Beğenildi:
    12.565
    Ödül Puanları:
    288
    Aşk konusunda pes etmemek bazen bir kadın için çok zor olabiliyor ama derin83 gibi düşünüyorum...
    Bazı durumlarda artık çevremdekiler bırak vs dese de hayır diyorum savaşmam lazım sonucu da güzel oluyor hep Allah bozmasın... :Saruboceq:
    Hayata evet canım gerçekten istenen herşey gerçek olur bence de... a.s
    ınanmak lazım içten.

16. 9 Ocak 2010
  17. Princess

Princess Guest

ben çok çabaladım sanırım.
    vazgeçmek olmasa bile sakinleşmek gerek, dizginlemek kendini.
    olursa olur deyip beklemek.
    çünkü bazen insan kendini parçalasa da olmayınca olmuyor.

18. 10 Ocak 2010
  19. resusitasyon

resusitasyon Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN Pro Üye

Beğenildi:
    13
    Ödül Puanları:
    148
    her ne konuda olursa olsun, sürekli savaş vermek o konuda,defalarca yenilgiye,cevapsızlığa rağmen direnmek insanı çok yıpratır...bazen bir durup nefes almak lazım,olaylara uzaktan şöyle bi bakıp nerde duruyor bütünde bilmek ve ona göre ilerlemek lazım...