Haydi kızlar,önce soğan kürüne sonrada incir kürüne başlayalım...

Konusu 'Bitkisel Kürler - Şifa Reçeteleri' forumundadır ve duyguby tarafından 3 Temmuz 2009 başlatılmıştır.

3 Temmuz 2009
    Konu Sahibi : duyguby
  1. duyguby

duyguby Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    Arkadaslar,
    Bir süredir bebiş çalışmalarına devam ediyorum ama hala tık yok maalesef:KK43:
    Doktorların önerdiği süre kadar beklemedik belki ama bu psikolojiyi bilirsiniz hepiniz.Beklemek yorar,hep bir problemmi var düşüncesi sarar sizi.Bende akıntı ve sancılı adet görme sorunu da fazla biraz.O yuzden İbrahim Saraçoğlunun Soğan kürüne başlamaya karar verdim.Bu kür biliyosunuz PCO hastalarına,kistlere,miyomlara birebir.Aynı zamanda rahime cok iyi geldiği,iltihapları giderdiği,bebek sahibi olmayı kolaylaştırdığı biliniyor.Bununla birlikte incir kürüde yumurtanın olgunlaşması ve çatlaması üzerinde etkili.Ama soğan küründen sonra uygulanması gerekiyor.

Ben bugun soğan kürüne baslıyorum,bebek özlemi ceken,adet duzensizliği,miyom,kist sorunu olan arkadaslar.Baslayacak olan varsa,burada yazalım gelişmeleri....

Son düzenleme: 3 Temmuz 2009
  2. 3 Temmuz 2009
  3. Nargile

Nargile Haktan&Beren Pro Üye

Beğenildi:
    13
    Ödül Puanları:
    88
    Canım bende de pko var ve soğan kürünü yapmak istiyorum.Ama adet döneminde başlanıyo diye biliyorum.Ben incir kürünü yapmaya başladıktan sonra adetlerim düzenli olmaya başladı.Ama yumurtalıklarımdaki kistler nedense kaybolmuyor.Bunu için soğan kürünü bu adet dönemimde başlıycam..

4. 3 Temmuz 2009
  5. cicekcik

cicekcik 02.08.10 Üye

Beğenildi:
    13
    Ödül Puanları:
    146
    merhaba kızlar
    bizde bebiş için 8-9 aydır deniyoruz tık yok şimdilik bu kürlerin yanında geçen ay ilk defa pressed kullandım ama olmadı bakalım bu ayda pressed kullanıcam inşallah
    ben geçen ay incir kürü yaptım ama 16. gün kasıklarımda şiddetli ağrı oldu bıraktım kistik bünyem var aman dedim kist oluşcak diye korktum benimde son bir yıldır reglim sancılı oluyor iki tane miyomum var doktor bana bunun sorun yaratmıycanı sölemişti hamiş kalmakta ama ben bu reglimin ağrılarından acep miyomlar mı sorun diye içkillendim ve reglimin 3. günü soğan kürüne başladım biraz ters yapmış oldum bakalım miyomlarım benim çok büyük değildi faydasını görcemmi bilmiyorum 4.gün bugün vatana millete hayırlı olsun ve ben bu soğan kürünü 3-4 ay daha devam ettirmeyi düşünüyorum ancak işe yarıyormuş çünkü

6. 3 Temmuz 2009
  7. Nargile

Nargile Haktan&Beren Pro Üye

Beğenildi:
    13
    Ödül Puanları:
    88
    cicekcik geçmiş olsun canım umarım faydasını görürsün.

8. 3 Temmuz 2009
  9. cicekcik

cicekcik 02.08.10 Üye

Beğenildi:
    13
    Ödül Puanları:
    146
    saol canım inşallahh faydası olur hepimizee :Saruboceq: :Saruboceq: :Saruboceq: :Saruboceq:

10. 3 Temmuz 2009
  11. duyguby

duyguby Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86

canım,adet döneminde başlamıyorsun bu küre.Bu kür aslında istediğin zaman başlayabileceğin bir kür ama eğer gercek etkisini görmek istiyorsan ve maxımum fayda sağlamasını istiyorsan,en erken adetin bittikten 7 gun sonra baslayacaksın.mesela haziran 1inde adetin basladı,6sında bitti.ayın 13ünde baslayacaksın bu küre.Gunde 2 kere içilecek ve bu sekilde 15 gun devam edecksin.15 gun sonra bırakacaksın.zaten bıraktığında adetine yakın olmuş oluyosun.sonra adetini gecirip bu sefer diğer adetine 10 gun kala baslayacaksın ve 7 gun içeceksin.

incir kürü ise istediğin zaman baslanan bir kur 21 gun uygulanıyor.ara verip tekrar yapılıyor.Fakat hem soğan kürü hem incir aynı anda yapılamıyor.Önce soğan kürüyle temizleniyor,sonrada incir yumurtayı geliştiriyor.
    benim bugun 2.gunum soğan kurunde.Henuz bi akıntı vs olmadı.

12. 3 Temmuz 2009
  13. duyguby

duyguby Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86

canım sende mi adet tarihinde baslamıştın soğan kürüne.Bir zararı yok ama belki tam etkiyi göstermemiştir.yukarıda asıl zamanını yazdım.Unutmayın bir yapışta 15 gunden fazla uygulanmıyor bu kür.ben miyomlarına iyi geleceğine eminim.İnsallah en kısa zamanda alırız bebişlerimizi kucağımıza..

14. 3 Temmuz 2009
  15. duyguby

duyguby Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    bu arada soğan suyu içerken benim gibi midesi bulanan varmı?? En buyuk sorun bu maalesef :a015:

16. 3 Temmuz 2009
  17. cicekcik

cicekcik 02.08.10 Üye

Beğenildi:
    13
    Ödül Puanları:
    146
    walla gecenin bu saati içicem ve midem bulanmıyor bundan da içmeye başladığımdan beri mide ağrıları çekiyorum hemde kötü iştahım falan gitti kilo vercem galiba:KK43:(( bir yeri düzeltirken bir yer gidiyor yaa oof :uhm:

18. 4 Temmuz 2009
  19. duyguby

duyguby Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    canım midene mi dokunuyor acaba,2 hafta dayanamazmıısn cok mu ağrıyor :sinifsinif: Eğer ağrı yapıyorsa,ağrı başladığında famodin al istersen.ağrıya çok etkili.
    bende şimdi içicem.
    şerefine o zaman kaydirigubbakcemile3