Haydi kızlar spora :)

Konusu 'Kasım Anneleri' forumundadır ve julianne tarafından 6 Mayıs 2008 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
    6 Mayıs 2008
    Konu Sahibi : julianne
  1. julianne

julianne Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    Kızlar üç ayı kimimiz bitirdi kimimiz bitirmek üzere. Artık spor yapmanın vakti geldi diye düşünüyorum. Gerçi aramızda bazıııı arkadaşlar spor yerine ev temizliğini tercih ediyor ama :) Yine de doktorunuza da danışarak yaptığınız sporlar var mı, merak ediyorum.

Ben üç gündür kondüsyon bisikletine başladım. Daha önce de kullandığım için 20 dakika ile başladım. Doktorum bunun güvenli olacağını söylemişti. Bir de iki kiloluk ağırlık kaldırıyorum. Ama dediğim gibi bunu da daha önce yapıyordum. Ama ayakta kaldırmıyorum, yatarak ve ağırlık sadece kollarıma biniyor böylece.

Yüzmeyi çok isterdim ama havuzlara insan güvenemiyor. Ayrıca bu iş yoğunluğunun arasında fırsat bulamıyor. Siz neler yapıyorsunuz. Aranızda yürüyebilen var mı? En güzeli sanırım vakit ayırıp, yürüyebilmek.

2. 6 Mayıs 2008
  3. Sakura

Sakura Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    Canım güzel bir topik acmıssın tesekkurler.
    Ben en cok yuzmeyi seviyorum. Hamile kalmadan once surekli yuzuyordum ama mikro sonrası doktor 3 ayı istersen dolduralım dedigi için onumuzdeki haftadan sonra sahalara donuyorum.
    Gebelikte yapılan en faydalı sporun yüzme oldugu da bir gercekmiş ama dedigin gibi havuz hijyeni cok onemli. Ama benim havuzum Ankara Sehir Kulubunde oldugundan pek kaygım yok.
    Bakalım onumuzdeki haftayı iple çekiyorum...
    Sevgiler

4. 6 Mayıs 2008
  5. julianne

julianne Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    Çok güzel Sakura ne şanslısın, hijyenik havuz bulduğun için. Vakit ayırabilmek de çok önemli tabii ki. Bol sporlu fgünler diliyorum ben de sana :)

6. 6 Mayıs 2008
  7. Şenizcok güzel bi konuya deyinmişsin arkadaşım teşekkürler.ben normalde de yürüyüş yapmayı seven biriydim dr un tavsiyesi üzerine günde bir saat düzenli yürüyüş yapıyorum artık ilk günden beri.birde küçük bi kitap verdi gecen gün kontrole gittigimde içinde bi sürü egzersiz hareketleri var bunlarıda her gün düzenli olarak yapmamı söyledi biraz zorlanıyordum ama artık alıştım:dance:ve düzenli olarak yaparsam bu hareketleri dogumum daha rahat olurmuş ben de her gün 15 dk mı ayırıp yapıyorum bu egzersizleri.kızlar tavsiye ederim insan kendini daha rahat hissediyor:sm_cool:

8. 6 Mayıs 2008
  9. elmalxix turta

elmalxix turta Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    Selam kızlar,
    Ben de hamilelikten önce düzenli spor yapıyordum. Doktorumla görüştüm, bu haftadan itibaren yüzme, yürüyüş ve kondisyon bisikleti yapabileceğimi söyledi.
    Yalnız, ağırlık kaldırma dedi. yasakkelime
    Julianne'cim, ağırlık konusunu doktorunla tekrar konuş istersen... Hiç bi yerde tavsiye edildiğini duymadım çünkü...
    Herkese aktif ve sağlıklı hamilelikler diliyorum a.s.

10. 6 Mayıs 2008
  11. GULCXIXCEK

GULCXIXCEK Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    bende hamıle kalmadıgımı bılmeden kosu bandı aldırmısdım bıraz fazlalıklarım vardı
    cok sıkı dıyet spor derken haftada 3 kılo verdım kı bırde baktım hamıleymısım ondan bıraktım spor yapmayı o zamandan bu zamana kadar kı zaten belım cok agrıyordu 3ayım tam dolsunda bende dusunuyorum spor yapmayı nasıp olursa

12. 6 Mayıs 2008
  13. AnlamadanDinlemeden

AnlamadanDinlemeden HayaT BeNimLe GüSeL :)) Üye

Beğenildi:
    16
    Ödül Puanları:
    196
    Güzel bir konu ama ben spor yapmayı pek düşünmüyorum şimdilik.
    Biraz fazla yürüsem hemen karnım ağrıyor.benim bebiş nazlı kızlar.İzin vermiyo.

Daha erken gibi geldi bana spor için.benim komşuma 5.ayında yürüyüşlere başla dedi doktoru.

Yazın bende yüzme düşünüyorum ama bir forum konusunda gözüme çarpmıştı havuz suyu iyi değil diye denizde yüzün diye.Acaba havuz mu deniz mi? Hangisinin doğru olduğunu bilen var mı?

14. 6 Mayıs 2008
  15. deryahakan

deryahakan Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    86
    siz başlayın arkadaşlar ben sizi geriden takip ediyim henüz bana yürüyüş bile yasak uzun mesafe yürümemem gerekiyormuş inşallah üçüncü ayı doldurunca yavaş yavaş sahilde kenarındaki yürüyüşlerime başlarım umarım

16. 6 Mayıs 2008
  17. julianne

julianne Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106

Nazlını sevsinler Dark, eğer rahatsızlık hissediyorsan en iyisi dinlenmen. Yüzmenin bebekle aynı ortamda bulunmak açısından (su:) anneyi rahatlattığını ve çok iyi hissettirdiğini duymuştum. Havuz mu deniz mi soruna ise ne yazık kı ben cevap veremeyeceğim.

18. 7 Mayıs 2008
  19. dafidaf

dafidaf Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    bedne akşamları işten dönerken yürüyom ewe kadar buda tam bi satimi alıyo ama tabi ben biraz tın tın tın yürüyom çünkü yoruluyom :) olsun buda bi spor diilmiii

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.